Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Sorry, ама махнете раздела "Хроника на смъртта"

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Sorry, ама махнете раздела "Хроника на смъртта"

    Може и да ми кажете, че съм в разрез с правилата на форума, най-вече в тази му част с оспорването на решения на админи и модове, ама аз само искам да си изкажа мнението.1) Възпитателната цел на тоя раздел според мен е под въпрос, зашото който си е лудак и неразумен по пътищата, няма да се промени като прочете написаното там. Вестниците от хиляда години публикуват подобни материали и досега както се вижда няма ефект, дори когато КАТ подеме някоя акция (правят ги ежегодно) пак няма ефект.2) Още с появяването си този раздел стана причина за конфликти, което до голяма степен опорочи идеята и фокусът се измести в неприятна посока.3) НАЙ-ГЛАВНАТА ПРИЧИНА е, че ние сме форум на ФЕНОВЕТЕ на марката ФИАТ и на италиянските автомобили като цяло. Фенове на автомобилите още по-общо. За мен (надявам се) и за останалите тук, автомобилите са един вид разтоварване и удовлствие, кеф. Не на място седи един раздел с име "Хроника......." Не съм прекалено чувствителен, даже напротив, имам предвид, че от такива разкази или снимки не ми прилошава (студент съм по медицина 3-ти курс), тази моя позиция не е продиктувана от това, че на някои хора не им понасят подобни гледки.Разберете ме правилно, просто в един форум на феновете на ФИАТ, такъв раздел е като една ярко открояваща се, поставена не на място кръпка. Друг вариант е да се смени форматът на раздела, да бъде застъпена не толкова трагедията по пътищата, по-скоро да се обърне внимание на безопасността, да звучи като един приятелски призив за безопасно шофиране, отправен от всички нас, шофьорите на ФИАТ.ако някои други юзъри имат мнение по въпроса, да го споделят тук.
    Fiat Punto S55 1.1
    Fiat Forever!

    #2
    Бих се изказал, но мисля че нямам право....все пак модератор съм и според мен не е редно да заемам страна или да изказвам мнение.....оставям това да решите вие......и накрая Митко.....Ако Митко прецени, нека пусне анкета...така мисля че ще е най-справедливо и демократично...

    Коментар


      #3
      Re: Sorry, ама махнете раздела "Хроника на смъртта&quot

      Punto_S написа:
      Може и да ми кажете, че съм в разрез с правилата на форума, най-вече в тази му част с оспорването на решения на админи и модове, ама аз само искам да си изкажа мнението.1) Възпитателната цел на тоя раздел според мен е под въпрос, зашото който си е лудак и неразумен по пътищата, няма да се промени като прочете написаното там. Вестниците от хиляда години публикуват подобни материали и досега както се вижда няма ефект, дори когато КАТ подеме някоя акция (правят ги ежегодно) пак няма ефект.2) Още с появяването си този раздел стана причина за конфликти, което до голяма степен опорочи идеята и фокусът се измести в неприятна посока.3) НАЙ-ГЛАВНАТА ПРИЧИНА е, че ние сме форум на ФЕНОВЕТЕ на марката ФИАТ и на италиянските автомобили като цяло. Фенове на автомобилите още по-общо. За мен (надявам се) и за останалите тук, автомобилите са един вид разтоварване и удовлствие, кеф. Не на място седи един раздел с име "Хроника......." Не съм прекалено чувствителен, даже напротив, имам предвид, че от такива разкази или снимки не ми прилошава (студент съм по медицина 3-ти курс), тази моя позиция не е продиктувана от това, че на някои хора не им понасят подобни гледки.Разберете ме правилно, просто в един форум на феновете на ФИАТ, такъв раздел е като една ярко открояваща се, поставена не на място кръпка. Друг вариант е да се смени форматът на раздела, да бъде застъпена не толкова трагедията по пътищата, по-скоро да се обърне внимание на безопасността, да звучи като един приятелски призив за безопасно шофиране, отправен от всички нас, шофьорите на ФИАТ.ако някои други юзъри имат мнение по въпроса, да го споделят тук.
      Аз напълно го подкрепям ... още от както се появи тази "хроника..." не ми се понрави ... Въобще няма да помогне на никого, в това съм абсолютно сигурен !!! Просто до сега не съм пускал тема с оглед да не бъда баннат или нещо от този род...

      Коментар


        #4
        Аз пак нарушавам правилата като изказвам мнение което оспорва такова на админ/мод групата.Целта на раздела беше да се слагат снимки от мястото на събитието от които едва ли не да ти прилошава и като гледаш, гледаш такива снимки през ден да караш по внимателно за да не те снимат и теб някой ден така.Обаче аз там снимки несъм виждал освен 2-3 снимчици 150х100 пиксела снимани от 30 метра и копирани от нюз.дир.бегеГосподина с Дачиите :D се ангажира да го попълвал ама нещо никакъв го няма :D П.С. Логан да не забравиш да се обадиш като идваш насам... ще ме возиш :D

        Коментар


          #5
          На мен също не ми харева този раздел.

          Коментар


            #6
            Аз просто съм на мнение, че този форум би трябвало да се преименува на "Безопастност по пътищата" или нещо от тоя род, както е посочено и в името на главния раздел отгоре. Малко да се смекчи цялата работа, просто на главната страница на форума на ФИАТ да не присъства думата "смърт", според мен е доста драстично и силно. Напълно съм съгласен с Митко, че трагедиите са неразривна част от автомобилизма, нека темата да остане, похвален е опитът да се отправи призив към шофьорите да бъдат толерантни и разумни. Ако сте съгласни нека заедно да се опитаме да променим формата на раздела, да смекчим малко нещата. Преценете дали да се пусне анкета или да се разберем чрез обсъждане.
            Fiat Punto S55 1.1
            Fiat Forever!

            Коментар


              #7
              Нещо много взехме да коментираме и оспорваме темите и разделите на администраторите ми се струва... да не получим предупреждения всички. Я си кротувайте най добре Те си знаят работата, нашето мнение не се иска по техните въпроси

              Коментар


                #8
                Надявам се да се разберем като разумни хора, каквито вярвам че всички сме, без да се стига до грубости и да се налага раздаване на картони. Просто правим предложение, пък каквото се реши.
                Fiat Punto S55 1.1
                Fiat Forever!

                Коментар


                  #9
                  Аз мисля, че такъв раздел трябва да има, но акцентите да са по-други. Като се започне от заглавието
                  FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                  Коментар


                    #10
                    The Secret Lover написа:
                    Аз пак нарушавам правилата като изказвам мнение което оспорва такова на админ/мод групата.Целта на раздела беше да се слагат снимки от мястото на събитието от които едва ли не да ти прилошава и като гледаш, гледаш такива снимки през ден да караш по внимателно за да не те снимат и теб някой ден така.Обаче аз там снимки несъм виждал освен 2-3 снимчици 150х100 пиксела снимани от 30 метра и копирани от нюз.дир.бегеГосподина с Дачиите :D се ангажира да го попълвал ама нещо никакъв го няма :D П.С. Логан да не забравиш да се обадиш като идваш насам... ще ме возиш :D
                    Много се забави бе.....тъкмо мислих да ти пращам лично с линк.... .....Гласи ракията......другата седмица края съм в Търново..... А сега по темата......възможно е да сте прави....ще изчакам решението ви и го приемам, каквото и да е, в края на краищата, всичко това е правено за потребителите......

                    Коментар


                      #11
                      Ракията е нагласена и развлекателна програма съм ти измислил :D

                      Коментар


                        #12
                        според мене има смисъл от подобно нещо. Дали ще се казва Хроника на смърта или Случки от живота - все тая, реалността е една. Също не мисля че някой трябва да прави някакви изводи, тука сме големи хора и всеки сам може да си направи извода. Хубавото е че тези неща са в отделен подфорум и всеки сам решава дали да отвори този подфорум и да прочете темите или да не го прави.
                        Audi 1.8S златен талон

                        Коментар


                          #13
                          Mitko написа:
                          Администрацията си върши работата добре и дори е безкрайно толерантна.
                          Аз като гледам те и юзерите са невероятно толерантни към администрацията впредвид своеволията и.

                          Коментар


                            #14
                            и аз мисля че не трябва да я има,на достатъчно много места има описани тези случкиима хора които се сдухват от разни трагедий,нужно ли е като влезнеш във форума и видиш че за проблема в колата има надежда да се отстрани или си се разсмял от някоя интересна тема и изведнъж цъкнеш на онзи под форум и некви катастрофи,размазани коли и хора(още няма но...).....

                            Коментар


                              #15
                              И аз мисля, че темата е пошла. Затова и не я чета. Щом има хора, желаещи да четат за смъртта по улиците, нека има и тема.
                              Fiat Bravo GT -> дзверчето

                              Коментар

                              Working...
                              X