Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кръстовището в Люлин при Била

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Кръстовището в Люлин при Била

    Днес следобед, когато тивах при брат Килър, заснех това с камерата на моб. ми телефон.....под по-ниският светофар се забелязва вазичката с цветята....на отиване имаше повече хора, които в момента на снимането се бяха разотишли........и много много мотори...предполагам се досещате какъв е повода....само дето не разбрах какво и кога е станало....
    Прикачени файлове

    #2
    преди 1 месец някъде стана ,там редовно стават такива бели !особено нощем !!а по нагоре ,посока Селекта един приятел с мотор го блъсна един бус ,добре че само малко се потроши !то и аз заради мотор сега съм болнични
    фиатче Браво 2.0

    Коментар


      #3
      не знам дали е заради това преди месец но в неделя точно минавах и свивах по за към тунела и се бяха блъснали мотор идващ от кооперативния със 1 вектра моториста се беше блъснал при вратата на пътника а линеиката доиде или отиваше вече аз бях в тунела нещо такова е станало само дет моториста може и по бързо да е карал а снощи в този саит имаше мн брутално видео в което ни приканваха да се оглеждаме за мотористи с нагледен пример та чак ми стана гадно забравих линка.. http://www.vbox7.com/play:20c64663
      Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
      Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
      Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

      Коментар


        #4
        http://moto.zonebg.com/forum/index.p...сигурно пак пича с мотора е виновен

        Коментар


          #5
          На мен вчера ми пуснаха явно фалшива информация че го е ударила патрулка......

          Коментар


            #6
            Логан написа:
            На мен вчера ми пуснаха явно фалшива информация че го е ударила патрулка......
            Променям си мнението защото в този случай не е уместно.В този случай моториста е прав и дълбоко съчувствам за загубата му. Да загубиш приятел е все едно малка част от теб да загине. Знам какво е.Момчета, носете каски! Имам приятел дето с 160 падна с главата напред и оцеля с лека травма, със счупена каска. Непрекъснато се чува за обезобразени момичета. Да сложиш хубавото си гадже отзад на мотора без каска и все едно да я хвърлиш на влакова линия. Никога не знаеш кога ще дойде влака, нали?
            Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
            Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

            Коментар


              #7


              Жалко за момчето... в никакъв случай не оправдавам пияния, но... при скорост от 50кмч, най-вероятно тази тема нямаше да я има... по този булевард особено нощем, и особено мотоциклети летят със 100 и повече над разрешените 50...

              Коментар


                #8
                Аз моторист, който да спазва ограниченията на скороста не съм виждал Жалко за момчето, но да се карат пистови мотори по улиците си е самоубийство...
                FIAT Marea 1.9 JTD HLX

                Коментар


                  #9
                  Момчета, в тази тема няма място за разсъждения кой е виновен. Лека му пръст на момчето!
                  FIAT BRAVO 1.6 16V

                  Коментар


                    #10
                    за какво има място?

                    А за какво е? Ние момчето не можем да върнем Идеята не е просто да се регистрират тежките ПТПта..., а останалите - живите да се замислят поне малко какво, как и защо го правят...

                    Коментар


                      #11
                      ...и аз това си мислех, но ми стана неудобно.Обаче се опитвам от доста време да направя психологически профил на тези които карат мотоциклети. Имам само един познат, който кара(ше) активно мотор. Другите ми приятели или нямат мотори или притежават доста стари и ги изкарват веднъж в годината колкото съвсем да не се разпаднат и да си начешат крастата. Единствения ми познат, който използваше активно мотор сега е с отрязана до рамото ръка поради проишествие (пада на лявата си ръка с висока скорост и така я губи).Днес докато се прибирах забелязаха 2-ма мотоциклетисти: единият караше някаква мацка и ме изпревари с бясна скорост (карах с около 40-50км/ч, при разрешени 40 в участъка). По моя преценка той караше с поне 90.След това като минавах по бул. Яворов. Там все още се извършва ремонт, но от няколко дена вече се ремонтира другото платно (т.е. все още едното платно, което е ремонтирано вече, отново е разделено с конуси). И 2-те платна бяха претъпкани с автомобили, като насрещното беше със значително по-малко трафик. Аз се движих в посоката на по-малкия трафик и отново забелязах как един с мотоциклет караше плътно до конусите, НО в насрещното платно и така изпревари всички които чинно си чакаха реда в задръстването.Въпросът ми е, защо мотоциклетисите масово нарушават закона за движение? Основно: незачитане платната за движение /няма насрещно, няма ляво, дясно платно - изпреварвай от където ти е удобно/; незачитане на ограниченията на скороста при това с огромна разлика; отнемане на предимство; пререждане в колоните и безразборно движение / това, че габаритите позволяват тея маневри не означва, че трябва да се пренебрегва законите за движение.. дайте по тая логика, тъй като габаритите позволяват, да се кара и по тротоарите/.Винаги като видя някой с мотоциклет започвам да се съобразявам с него за да не се получи ПТП заради всичко изброено по-горе. Само, че момчетата с мотоциклетите трябва да разберат, че мотора не е играчка и, че те като карат мотори трябва да се грижат сами за своята безопасност, а не да разчитат, че някой ще им направи път, ще им даде предимство въпреки наглостта си и неспазването на правилника.Поведението на 99% от мотоциклетистите е като на наглите мутри с мерцедесите и т.н... а може би точно тея имат пари за да си позволят и бързи мотоциклети и манталитета им на каране е същия като в кола.Мога да кажа, само жалко за загиналите невини жертви (имам в предвид тези които си спазват закона за движение и не се гъзареят).
                      FIAT Marea 1.9 JTD HLX

                      Коментар


                        #12
                        Спрете да цапате темата. Момчето си отиде и толкова. Нека почива в мир.А,че моториста е виновен винаги,е това го знаят всички........."автомобилисти"
                        Обичта е по - силна от омразата. Сърцето е по - силно от огорчението. Усмивката на душата е по - силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.
                        Трезвен ТУК не пиша!
                        Un Italiano Vero

                        Коментар


                          #13
                          Ок, извинявам се, че засегнах на някого съвестта.
                          FIAT Marea 1.9 JTD HLX

                          Коментар


                            #14
                            Темата залита настрани......

                            Коментар

                            Working...
                            X