Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Гаснене след като отпуснеш предала на газта.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Гаснене след като отпуснеш предала на газта.

    Здравейте колеги.И друг път съм ви питал но проблема ми така и не можа да се разреши.Колата е Типо 1.8ie DOHC, двг 835С2.000 пълна инжекция. Няма газова уредба.Проблема е следния:След като загрее понякога ми се слува, след като отпусна педала на газта, оборотомера пада като отсечен, заедно с оборотите и двигателя загасва. В движение. Ако не видиш как светва таблото няма и да разбереш, така нежно го рпави. Моментално поема ако го стартирам с ключа или ако го дам на предавака.Интересното е че не го прави винаги. Само от време на време. Понякога не угасва, само падат оборотите до около 500. КАто подам малко газ застават където трябва. Понякога се вдигат и беза да подавам газ, все едно сам си ги регулира.Явлението няма никаква връзка с времето, освен това в 90% от случаите, когато пусна газта всичко си е нормално.Преди време отстраних хлабава връзка в маркуча, който довежда бензина до инжекционната система, видях че капе бензин и го затегнах. От тогава се слува по рядко. Според мен това не се отразява на вървежа на колата, освен ако имам и другате поемане на въздух в горивната система още преди инжекциона ....Помогнете с мнения ...
    Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp

    #2
    re

    След като отпуснеш педала на газта при всички видове двигатели с инжекцоинна горивна система сработва режима за празен ход който се регулира от така нареченият "степ мотор".Според мен проблема ти е там защото оплакванията ти съвпадат с отклонения в неговата работа.Той не винаги отказва напълно, без значение е времето, това за горивото няма никаква връзка.Обикновенно са доста скъпи затова в някои сервизи ги почиства и продължават да работят.

    Коментар


      #3
      Re:Гаснене...

      Почистването може да си го направиш и сам:вади се степ мотора,штока му/с пружината /се напръсква обилно със сух/несъдържащ масло/почистващ спрей-в повечето случаи това помага-в сервизите не правят нещо по различно...Успех!
      Ex. Grande Punto Driver

      Коментар


        #4
        Мой приятел има същия проблем.Мотора му загасва при празен ход дори и на място.Особено след форсиране.Двиг. му е 149с2 046.Може дасе каже че есменил почти всичко без бобината.Сменена е дори и цялата инжекция заради съмнения в степ. мотора.Сменени са мап-датчика,кабели,свещи,дистриб. капачка,нова ламбда(от преди този проблем).Темп. датчик е в норма.Правена му е комп. диагностика на няколко места без резултат.Колата има и газово и на газ гасне по същия начин.Не си писал дали си оправил проблема.В понеделник ще сменяме и делкото заради луфт.Възможно ли е да е от това?Интересно е чепроблема се задълбочава с времето а нямаме идея от какво може да бъде.

        Коментар

        Working...
        X