Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

чип тунинг на газ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    чип тунинг на газ

    здр колеги искам да попитам дали някои е правил нещо такова или дали може да изкаже адекватно мнение по темата.става на въпрос да се препрограмира чипчето с цел да се оптимизира работата на газ не търся от колата спортни способности а по скоро по нисък разход.обсъждахме с колеги тази тема на нашата традициона среща на клуба всяка сряда и имаше различни мнения по темата та си викам да чуя и вашите какво ще ме посъветвате.основната цел е да се постигне ефекта на адванс процесора и д аможе да се коригира ъгъла на предварение!!!възможно ли е според вас това и ако да къде и на каква цена?благодаря предварително на всички които ще се напънат да ми отговорят по темата! :D

    #2
    Ако си с обикновена уредба това е невъзможно. В тоя случай си игнорирал компютъра на инжекциона и каквито и да били пипания по софтуера му няма да дадат отражение....Всъшност единствено би могло да се мисли за някаква корекция на запалването, ако то се управлява от него.Ако си с газов инжекцион, там вече може да се пипат бая параметри, някои инжекциони дори имат "екстрата" да си избираш стила на каране директно от купето и още куп други неща.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
    http://forum.fiat-bg.org

    Коментар


      #3
      ие

      колега не знам защо си мислиш че е изолиран компа?

      Коментар


        #4
        Еку то и според мен въобще ама въобще не се елиминира.кой тогава ще подава искрата или регулира оборотите когато е топла или студена. просто в някой случеи когато си на газ се лъже/ емулира / еку то .като например емулатор на дюзите и на ламбдата.другия начин да спестиш гориво е да си сложиш ламбда газ контрол разхода пада с около 1-1.5л/100 защото тогава устройството комуникира с екуто а него лъже и той вече определя оптималната смес.друтото наистина е газовия инжекцион но като прочетох за плевенския се отказах защото невиждам смисъл от толкова пари и разход почти като моя.
        HONDA I-VTEC

        Коментар


          #5
          Re: ие

          idm написа:
          колега не знам защо си мислиш че е изолиран компа?
          Тук не става въпрос да си изолирал компютъра, ами просто той не може да въздейства върху количеството гориво (в случая газ), което влиза ... Освен това не забравяй, че го лъжем с разни допълнителни устройва като симулатори на лабда сонда и дюзи и т.н. При нашия случай комтютъра управлява моторчето за въздуха, но не може да регулира притока на гориво. Можем да разчитаме само изпарителя да "дозира" количеството газ.
          FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
          ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

          Коментар


            #6
            Това се разискваше доста.И повечето от хората са доволни от употребата му.http://jethro.viket.net/bgver.html
            125s/1600ccm/100ps

            Коментар


              #7
              Re: ие

              brat_John написа:
              idm написа:
              колега не знам защо си мислиш че е изолиран компа?
              Тук не става въпрос да си изолирал компютъра, ами просто той не може да въздейства върху количеството гориво (в случая газ), което влиза ... Освен това не забравяй, че го лъжем с разни допълнителни устройва като симулатори на лабда сонда и дюзи и т.н. При нашия случай комтютъра управлява моторчето за въздуха, но не може да регулира притока на гориво. Можем да разчитаме само изпарителя да "дозира" количеството газ.
              Точно това имах предвид и аз!
              Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
              Fiat Linea 1.3 Multijet'08
              Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
              http://forum.fiat-bg.org

              Коментар

              Working...
              X