Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бавно гасне лампата за маслото Пунто 1.7Д

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Бавно гасне лампата за маслото Пунто 1.7Д

    Бавно гасне лампата за маслото на Пунтотото. В интервали от 4 до 60 секунди.Лошото е че няма закономерност: при студена или топла кола, сутрин или вечер.Маслото е на 4хил. км. Не харчи грам масло, не пуши и не духа. Върви като змей!!!!!!!!!!!!!Дайте идея какво е!Благодаря предварително на всички отзовали се.Живи и здрави!
    Lupo - The Monster
    Е83 3D

    #2
    Re: Бавно гасне лампата за маслото Пунто 1.7Д

    geo_g написа:
    Бавно гасне лампата за маслото на Пунтотото. В интервали от 4 до 60 секунди.Лошото е че няма закономерност: при студена или топла кола, сутрин или вечер.Маслото е на 4хил. км. Не харчи грам масло, не пуши и не духа. Върви като змей!!!!!!!!!!!!!Дайте идея какво е!Благодаря предварително на всички отзовали се.Живи и здрави!
    Кажи какво е маслото - марка и вид, както и на каква "възраст" е?
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #3
      като я запалиш и не я изфорсираш ли качва бавно

      Коментар


        #4
        Re: Бавно гасне лампата за маслото Пунто 1.7Д

        geo_g написа:
        Бавно гасне лампата за маслото на Пунтотото. В интервали от 4 до 60 секунди.Лошото е че няма закономерност: при студена или топла кола, сутрин или вечер.Маслото е на 4хил. км. Не харчи грам масло, не пуши и не духа. Върви като змей!!!!!!!!!!!!!Дайте идея какво е!Благодаря предварително на всички отзовали се.Живи и здрави!
        Може да имаш дефектно клапанче в масления филтър... Точно такъв е ефекта ако е скапано.
        Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
        --- в сърцето завинаги... ---
        Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

        Коментар


          #5
          Колата е на жена ми и преди два дни ми каза. Вчера я покарах за да я видя. При мен при запалване и изфорсиране изгася, но притеснителното е, че при съпугата ми преди два дена в светила почти две минути докато е маневрирала, а по мое мнение тя маневрира без газ. Маслото е Tотал 10W/40 Дизел. Сменяно е януари.
          Lupo - The Monster
          Е83 3D

          Коментар


            #6
            geo_g написа:
            Колата е на жена ми и преди два дни ми каза. Вчера я покарах за да я видя. При мен при запалване и изфорсиране изгася, но притеснителното е, че при съпугата ми преди два дена в светила почти две минути докато е маневрирала, а по мое мнение тя маневрира без газ. Маслото е Tотал 10W/40 Дизел. Сменяно е януари.
            Ниско налягане на маслото, най-често се получава от недотам качествено масло.Намам добро мнение за въпросното TOTAL QUARZ 7000 10W-40.Ако клапанчето на масления филтър не работи, при първоначално стартиране на мотора лампата ще свети докато филтъра се напълни.А при теб може да е комбинация и от двете.За да си спокоен, купи си качествен филтър и качествено масло и смени старите.Нищо, че е на 4000км,ако колата е карана предимно градско и на къси разстояния може да е "взело-дало". За филтър те съветвам да купиш "МАН" или "БОШ"... е, скъпи са но.. Успех! ПП... правилно е маневрирала без газ жена ти.По-лошо би било ако е форсирала и карала на полусъединител.
            SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

            Коментар


              #7
              Благодаря на всички. Кажете какво масло и откъде да го купя и сменя заедно с всички филтри(сигурен сервиз или канал с качествени консумативи).Ако някой има идея и за цени ще е перефктно.
              Lupo - The Monster
              Е83 3D

              Коментар


                #8
                чувал съм само похвали за Motulhttp://www.prospeed.bg/motul_product_more.php?c=1752&p=3679в ЕмКомлект е по-евтино - 13,70 литърадругия вариант е Selenia за JTD моториhttp://www.selenia.com/pag_prodotti....egoria=8май е към 60 лева / 4 литра
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар

                Working...
                X