Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

няколко въпроса за Мареа 2.4tdi

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    няколко въпроса за Мареа 2.4tdi

    Здравейте колеги.Вчера един приятел се сдоби с Мареа 2.4tdi и ме помоли да ви задам няколко дребни въпросчета които за него са важни:1.Колко литра нафта събира резервоара на този модел.2.Когато светне лампата колко литра остават в резервоара и не на последно място:колата припушва когато и даде рязко газ това нормално ли е и ако не:къде да търси евентуални проблеми?Предварително благодаря на всички които отговорят на въпроси те му!

    #2
    Нормално е рязко като подаде газ да изпуши. Това го правят дори и новите автомобили.Иначе честито на приятеля ти за придобивката
    FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
    ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

    Коментар


      #3
      Ако не е ходил на диагностика на двигателя да отиде в специализиран сервиз. Там сизнаят какво да направят,ако пушенето много го притеснява.

      Коментар


        #4
        не съм 100 % сигурен , но - резервоара трябва да е 60 литракато светне ламптата за постоянно би трябвало да има около 7 литра
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          sev написа:
          не съм 100 % сигурен , но - резервоара трябва да е 60 литракато светне ламптата за постоянно би трябвало да има около 7 литра
          Но не разчитай много на тая резерва, защото последния път лампата ме прецака и колата стоя два дни в Ауто Италия.

          Коментар


            #6
            doofiat написа:
            Но не разчитай много на тая резерва, защото последния път лампата ме прецака и колата стоя два дни в Ауто Италия.
            и това се случвано аз примерно си следя километрите и горе-долу знам как е положението
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #7
              Следях ги и трябваше да има за още 30-40 км. Бях минал само 30 км след светването на лампата.

              Коментар


                #8
                doofiat написа:
                Следях ги и трябваше да има за още 30-40 км. Бях минал само 30 км след светването на лампата.
                кофти случкаосвен горивото да е било некачествено и да е заминало много бързо
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #9
                  tdi - такова животно няма при FIAT

                  Коментар


                    #10
                    Re: няколко въпроса за Мареа 2.4tdi

                    daalov написа:
                    Здравейте колеги.Вчера един приятел се сдоби с Мареа 2.4tdi и ме помоли да ви задам няколко дребни въпросчета които за него са важни:1.Колко литра нафта събира резервоара на този модел.2.Когато светне лампата колко литра остават в резервоара и не на последно място:колата припушва когато и даде рязко газ това нормално ли е и ако не:къде да търси евентуални проблеми?Предварително благодаря на всички които отговорят на въпроси те му!
                    Абе май е нормално да припушва при рязко даване на газ Все пак този и моя мотор са стара концепция По-важно е да не пуши когато си на висока предавка, ниска скорост и рязко подадеш газ до край Това поне ми казаха на мен, когато взех дизела и го изпържих 1-вият път :D Колкото до резервата, по-добре да не я изчаква да светва Ако все пак му се наложи би трябвало да може да мине 50км градско и 70 извънградско без проблем Аз лично дозареждам щом остана 1/4 в резервоара. Така съм спокоен, че жена ми няма да я остави без нафта
                    http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                    Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                    FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                    FIAT Punto 99' 1.7 TD

                    Коментар


                      #11
                      Petrov написа:
                      tdi - такова животно няма при FIAT
                      добре де грешката е моя.

                      Коментар

                      Working...
                      X