Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо свети лампата на инжекциона?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Защо свети лампата на инжекциона?

    Искам да отворя тази тема, защото чувам от доста хора(които карат стари коли и не само фиат), че им се случва да светне лампата на инжекциона!При мен се случи за първи път когато се качих в колата, карайки я към КАТ за регистрация в деня в който я платих !На следващия ден реших да се заиграя, та тъкмо и да я поразуча и разкачих всички възможни контактни клеми, релета и куплунзи под капака и ги напръсках обилно с почистващ контактен спрей и.......проблема се реши. Колата всякаш заработи много добре и лампата не светна повече..........до вчера(около 6 месеца).Ето тук е момента да се включат разбирачите и да дадат съвет например за ламбда сондата и други интересни неща около инжекционата система.P.S.: При мен когато светне лампата няма някакви осезаеми странични ефекти като загуба на мощност, прекъване, промяна в оборотите, загряване и т.н. и понякога изгасва сама.[/img]
    Fiat Tipo 1,6 i.e. SX 835C1.000

    #2
    Проблемната лампа !!!!

    Здравей, при мен положението е същото ... Като я взех миналата година октомври /беше сражнително топло времето/ всичко си и бе наред ... но започна да застудява - и хоп - свети нещо на таблото и веднага в сержиза на Fiat /в Русе никой да не ходи там !!!/ и там - ами има причина - оставете я тук - няколко дни да я видим ... да я оставя ама - не. Веднага един познат ме закара на диагностика - и там - изпуска гарнитурата между колекторните тръби и двуцевката - и ламбда сондата - не работи .... оправиха това и всичко си дойде наред .... /процедурата отне 13 мин. със диагностиката - за сравнение - няколкото дни в сервиза на ’Фиат/ Това добре - но излязах на дълъг път - на коледа 23.12.2003 до Елена - и хоп - проблема пак ... Връщаме се от там и пак в сервиза - за диагностика /две диагностики в цената са включени - така че не се замислих/ Но в сервиза всичко си работеше ОК - натрупана бе грешка от датчика за температурата на водата /този на блока на двигателя/ - опчистване и пръскане със спрей и нещата се оправиха. Цялао лято лудо каране - и всичко ОК, но преди 3 дни пак хоп - свети онази гадна лампа .... но не ми остава реме да ида да я закача на стенда - да видя каква грешка се е натрупала ..... и да видя какво ще я правя - иначе колата си върви .... Казаха ми че може би трудно се стопляла ламбда сондата и от това се получавало ... но??? незнам ...ако установя нещо ще пиша .... или ако някой зане - да пише
    Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

    Коментар


      #3
      Лампа-инжекцион

      И аз имах същия проблем, даже същият двигател 1,6 i.e.835C1-ама Темпра.Лампата, най-често светва след проблем в ламбда- сондата, или проблем с охлаждането (най-честият проблем е термостат). И това, че сега се е маркирал този проблем (при студено време), допълва тезата, че имаш проблем с охлаждащата система. Провери я нея първо- и после ходи на диагностика!

      Коментар


        #4
        Я кажете едно добро място за диагностика в СФ че отскоро съм тук и не съм в час....
        Alfa 156 2.0 TS
        Alfa 156 20VTurbo
        Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
        Locost TF1 3.0V6

        Коментар


          #5
          bau

          Ако за 15 лева ти върши работа отоди в сервиза до италянеца(преди него) Автосервиз ЕВРОПА.... металното голямо хале... .пред него има Гумаджииница и стенд за мостове

          Коментар


            #6
            Re: bau

            Capoeira написа:
            Ако за 15 лева ти върши работа отоди в сервиза до италянеца(преди него) Автосервиз ЕВРОПА.... металното голямо хале... .пред него има Гумаджииница и стенд за мостове
            Сори за "зеления" въпрос но какво "диагностицират" там - преди месец ходих на "комп. диагностика" един ми закачи една клема за кабела на първа свещ, пъхна един маркуч в ауспуха, каза ми че всичко е ток и жица и нежно пое 20 кинта.....Аз примерно искам да знам дали някъде в електрониката имам слаба връзка или всичко в брд. компютър е ОК?
            Alfa 156 2.0 TS
            Alfa 156 20VTurbo
            Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
            Locost TF1 3.0V6

            Коментар


              #7
              Пичове, съвсем отскоро (десетина дена) имам Темпра 1.8i.e. с дигитално табло. Досега не ми е светвала подобна лампа (и слава Богу), ама как изглежда, че ако светне да я разпозная? Какъв символ има на нея? Щото нямам ръководство, пък досега карах Ситроен без електроника...

              Коментар


                #8
                И на мен ми се видя малко шменди - капели цялата работа, но какво да се прави.......А къде има това което описваш - ЕКУ тест?Трябва ми също и място където има стенд за тестване на амортисьори, имам чуството че задния ляв е изпял песента си.......
                Alfa 156 2.0 TS
                Alfa 156 20VTurbo
                Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                Locost TF1 3.0V6

                Коментар


                  #9
                  що се отнася до диагностика на ЕКУ-то аз го направих във вантотрейд за тест на амортисьорите аз направих във D&N

                  Коментар


                    #10
                    Аз съм със същия двигател, 835.C1. Преди да сложа газовата, т.е. като карах само на бензин, ми светваше "check engine" като стоя дълго време на празен ход, например в задръстване. При потегляне след 10-15 сек. се оправя. След време, по друг повод, установих, че ми е прекъснало отоплението на л.с. Сега си мисля, че л.с. просто е изстивала на празен ход при това положение. При нас тя е доста назад, пред катализатора. Може би затова при студено време при тебе този ефект е по-забележим.

                    Коментар


                      #11
                      Видях я лампата на комшията на ланчията как изглежда, но на него му светва като даде на контакт, и веднага след това изгася. При мен въобще не светва, може да е изгоряла.

                      Коментар


                        #12
                        ...

                        Коментар


                          #13
                          При мен също светва за кратко преди да запаля, но изгася за 2-3 секунди, и по принцип досега не съм забелязъл да пали по лесно или трудно при изгаснала или светеща лампа......
                          Alfa 156 2.0 TS
                          Alfa 156 20VTurbo
                          Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                          Locost TF1 3.0V6

                          Коментар


                            #14
                            Момчета днес ходих от Ловеч до Ботевград и до там не ми е пресветвала но на връщане на няколко пъти ми пресветна.Щом светне аз отбия встрани угася след минута паля и тръгвам и всичко енормално.Сега за разхода на гориво вече твърдо мога да кажа че с 84л съм минал 1320км.От тях 900 са извънградско.Значи идва 6.5л на 100км.което напълно ме задоволява и дори мисля да не купувам друга ламбдсонда.Ще прегледам по обстойно кабелите и куплунгите.А между другото днес заредих на ШЕЛ до ЯБЛАНИЦА бензин А99 цената на който е 1.99лв.Дали има някакво повишение защото си мисля че досега трите пъти когато съм зареждал пак на ШЕЛ но тук в Ловеч цената беше по малка .Двата пъти давам 50лв и колонката отчита 30л Третия път за 40лв отчете 24л а днес за 45лв. отчете 22.6л.Наверно нещо новогодишно независимо че долара пада още по надоло.
                            Фиат Панда 1.2 2006година
                            Синджира си идва ,а козата я няма...

                            Коментар


                              #15
                              Най-накрая, след двуседмични опити успях да мина на диагностика във Вантотрейд (в Италсервиз беше невъзможно- там непрекъснато трябва да се обаждаш да чакаш и т.н.) и смених термостата, оказасе че е от него цялата работа!
                              Fiat Tipo 1,6 i.e. SX 835C1.000

                              Коментар

                              Working...
                              X