Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

влиза газ от изпарителя във водната система

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    влиза газ от изпарителя във водната система

    преди 4 - 5 дни гледам стелката /отпред от дясно/мокра - текло антифриз , но след това нищо. миналия ден си викам "чакай да си погледна водата на ЮНАКА" развивам капачката на радиатораи - изхвърли половин кило вода . а кво стана тук? изпарителя стана студен, обезвъздуших и проблема бе отстранен. веднага след това минах 35 км. колата си работи нормално /на газ/, температурата идеална - всичко наред. спирам и си мисля "да видя дали има нужда от още вода", отварям капачката на радиатора и - половин кило вода навън. отново обезвъздушавам и пак минавам 35 км. спирам пред блока, развивам капачката и половин кило вода навън . на другия ден - нова капачка, добавка за промивка на водната система, антифриз, обезвъздушаване и тръгвам. минавам 10 км. спирам пред блока, развивам капачката и - половин кило вода навън . докато се чеша по плешивата глава минава един познат и пита кво става, обеснявам му и той ми казва "аааааааааа и с мен стана същата простотия - влиза газ във водната система от изпарителя". викам си тоя нещо не е в час, а аз изобщо не се съмнявам в изпарителя защото преди 1 месец съм дал 50 лв. за смяна на комплект мембрани. минавам на бензин, обезвъздушавам, направих си една разходка, пребирам се, развивам капачката и ............... :D всичко е наред. да е жив и здрав тоя пич, защото ако не беше той сигурно щях да отворя матора . живи и здрави всички.
    UNO 1.0 FIRE & TIPO 1.4 I.E

    #2
    изпарителят ловато ли е

    Коментар


      #3
      аз имам подобен проблем, но при мен изпарителя е ловато и с който и да говоря казват, че това при мен не е било възможно. И незнам какво да правя.Ти с какъв изпарител си бил, като е имало проблема
      Tofas- Sahin 1.6 карб.

      Коментар


        #4
        изпарителя е италиански - REG - O.M.V.L. проблема се оказа от някакви гумени пръстени. незнам устройството на ловатото може би е различен от моя, но на моя тези гумени пръстени уплатнявали и имало възможност да влиза газ във водата.
        UNO 1.0 FIRE & TIPO 1.4 I.E

        Коментар


          #5
          Шантава работа ........ И какво направи с тези пръстени или за сега караш на бензин? Между другото наясно ли си за какво точно става въпрос?
          FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
          ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

          Коментар


            #6
            brat_John написа:
            Шантава работа ........ И какво направи с тези пръстени или за сега караш на бензин? Между другото наясно ли си за какво точно става въпрос?
            яко шантава работа, викам айдееееееееееееее гарнитурата на главата замина.пръстените вече са сменени. газаджиите си поеха гаранцията, вече всичко е наред и колата върви много по добре от предишните седмици/ то е нормално де/.
            UNO 1.0 FIRE & TIPO 1.4 I.E

            Коментар


              #7
              Тези "О" пръстенчета ги има в ремонтния комплект мембрани,сменят се лесно.Мисля че при Ловато не е от "О"пръстени,там газта от водата е разделена с една гумена преграда ама и тя се сменя лесно.
              125s/1600ccm/100ps

              Коментар

              Working...
              X