Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

МАРЕА 1,9 TD100 взима въздух, от къде?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    МАРЕА 1,9 TD100 взима въздух, от къде?

    От къде може да взима въздух колата, карах е на майстор да види защо пали трудно и някой път си вдига сама оборотите и той ми каза че взима отнякъде въздух, каза ми да търся от резервоара до нафтовата помпа ама това си е доста нерви в това горещо време. Моля някой ако имал същия проблем и го е отстранил да сподели как и от къде Мерси предварително!
    Fiat Marea 1,9TD100

    #2
    Писа се надълго и нашироко наскоро в същата рубрика.Потърси.
    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

    Коментар


      #3
      да но там неможа да се разбере точно от къде може да смуче въздух колата
      Fiat Marea 1,9TD100

      Коментар


        #4
        При ускоряване и на мен ми се вдигат след това оборотите. Като дам газ и се оправят, но вчера и това не помогна. Какво да правя? Диагностики колкото щеш и уж колата е ок.

        Коментар


          #5
          doofiat- помпата lucas ли ти е , ако да тоз майстор ми каза че те така правели когато от някаде взимат въздух
          Fiat Marea 1,9TD100

          Коментар


            #6
            Да, Лукас ми е помпата. ТЦ ТЦ ТЦ

            Коментар


              #7
              начина по който ми каза да проверя е да започна да проверявам всички маркучи и съединения от резервоара до помпата но първо за да съм сигурен че взема въздух да сложа един прозрачен маркуч някаде около помпата за да се види със сигурност дали взима въздух , но сега са големи жеги и въобще не ми се занимава с колата
              Fiat Marea 1,9TD100

              Коментар


                #8
                reiban написа:
                doofiat- помпата lucas ли ти е , ако да тоз майстор ми каза че те така правели когато от някаде взимат въздух
                Не бях чувал "Бош" помпите да имат по- различно от "Лукас" поведение ако отнякъде прониква въздух.doofiat, провери ли горивния филтър, ако има гумени уплътнения правилно ли са поставени, няма ли прищипани.Пак казвам за тапата на последната дюза за обратната нафта или самите маркучи за обратната нафта.
                SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                Коментар


                  #9
                  Nino- каде се намира тази тапа лесно ли се вижда
                  Fiat Marea 1,9TD100

                  Коментар


                    #10
                    reiban написа:
                    Nino- каде се намира тази тапа лесно ли се вижда
                    Заставайки с лице пред колата, тази последната най-вдясно... една гумена заглушка, тапа.На "сестрите" и си има маркуче,което ги свързва една с друга, на тази същата мястото е "затапено" с гумена тапа.
                    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                    Коментар


                      #11
                      Не съм сменял горивния филтър скоро. Карам с него вече 15 000 км. А тази сутрин едва запалих, три пъти опитвах и най-накрая запали. А предните сутрини нямаше проблеми. Някаква идея от къде може да е? С тоя дизел се побърках. Сега мисля да си взема отпуск и да я карам на сервиз Лукас,че на последната среща в пицария Поли, един колега ме посъветва да ходя там да ми сменят някакви гумички на помпата,които много често се износвали.

                      Коментар

                      Working...
                      X