Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Планирам авто-екскурзия до Лондон.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Планирам авто-екскурзия до Лондон.

    Много се застоях Планирам за лятото (най-вероятно - юни или юли) едно пътуване до Лондон.Предполагаем маршрут на отиване - България - Сърбия - Хърватска - Словения - Австрия - Германия - Белгия - Великобритания.На връщане може леко да го променим, за да минем през Франция и Швейцария, и евентуално - Италия - Гърция (или Италия - Словения и насам).Планинга на маршрут в сайта за CNG ми казва, че метан станции има средно на всеки 25 километра по избрания маршрут. Единственото голямо разстояние е от Белград до Загреб, 364 км, като ще имам още една бутилка и ще мога да изминавам долу-горе толкова с едно зареждане. Пък и да покарам малко на бензин не е фатално.Искам да се подготвя от рано, по отношение на зареждането в страни като Германия и Белгия. Доколкото разбирам, там за да заредиш с метан не е достатъчно да имаш дебитна или кредитна карта, а и някакви ’gas card’.Ако някой има повече информация - моля да споделя докато е време За магистралните такси и подобни също ми трябва актуална информация, макар че до тогава може и да има промяна.Планирам да не бързам много - много. Ще разглеждам каквото има за разглеждане по пътя. На отиване ще имам 2 свободни места, а на връщане - само 1. Така че ако има желаещ(и) да се повози из Европа и да си споделим разходите - да казва.Приемам и всякакви разумни препоръки за отклоняване от маршрута за нещо интересно.

    #2
    Мога да помогна само за магистралните такси. В Сърбия - 22-23 евро, в Хърватска - така и не можах да го запомня с техните куни, но не беше скъпо, Словения - винетка, седмичната е 15 евро, но ако няма да бързаш, може би ще ти трябва месечна (30), Австрия - винетка, беше нещо от сорта на десетина евро за 10 дни, отделно се плащат и едни тунели, през които минаваш, още към 5-6 евро, в Германия е без пари за лек автомобил, в Белгия съм бил без кола, и не съм обръщал внимание, във Франция е доста скъпо - грубо може да го смяташ около 8 евро на 100 км., Италия - наполовина - около 4 евро на 100 км. За отклоняване от маршрута - идеи колкото искаш, но кажи с колко време разполагаш. Ако успееш да отделиш месец, това пътуване може да бъде от нещата, които ще помниш цял живот.

    Коментар


      #3
      Преди две години пътувах до Швейцария и тогава реших да пропусна Хърватска и Словения, а след Сърбия да мина през Унгария за Австрия. Унгария се минава много бързо. Целият път е магистрала. Тогава решихме да минем транзит Източна Европа, а да отделим повече време за другите страни. Във Виена бяхме само един ден, защото сме били и преди, но ако ти не си бил, задължително трябва да го разгледате. Задължително е и да посетите замъка Нойшвайнщайн в южната част на Германия. Много хубава опция е да дадеш в Германия на GPS-а да те води по пътища извън магистралите. Провинцията е много живописна и няма да съжаляваш за забавянето. Ако решиш да се отбиваш във Виена с преспиване, мога да ти препоръчам място за спане в центъра на хубава цена. Мой познат дава ателие под наем на туристи. Цената беше 50 евро на вечер, като се събираха до 4 човека.
      преди - TIPO
      сега - VOLVO XC60

      Коментар


        #4
        Опа-а-а. Ся остава жената да земи да ти прочете темата-тя и внука на 5 апр. фащат за Станстед. Ако и хареса що да не завтори?
        LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
        ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

        Коментар


          #5
          Re: Планирам авто-екскурзия до Лондон.

          Immortal написа:
          Искам да се подготвя от рано, по отношение на зареждането в страни като Германия и Белгия. Доколкото разбирам, там за да заредиш с метан не е достатъчно да имаш дебитна или кредитна карта, а и някакви ’gas card’.
          Това, което зная за Германия е, че ако зареждаш на стандартна бензиностанция - няма проблеми да платиш с VISA (например). Тези карти може би се изискват за безкасовите колонки в населените места.Ако няма да пътуваш по магистрали ти препоръчвам да погледнеш: http://www.erdgas-mobil.de/privatkun..._cache=1Ако ще пътуваш по магистрали ти препоръчвам да си поръчаш безплатно един наръчник: http://www.tankenundrasten.info/
          Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

          Коментар


            #6
            Ja, danke!Autobahntankstellen - NEIN!"Autobahntankstellen sind extrem teuer!" - немски не разбирам, но това го разбрах на 100%. Както и примера след него

            Коментар


              #7
              Immortal написа:
              Ja, danke!Autobahntankstellen - NEIN!"Autobahntankstellen sind extrem teuer!" - немски не разбирам, но това го разбрах на 100%. Както и примера след него
              Не е точно така, както са го описали........Да, има разлики, но не са повече от 5-6 цента.Трябва да провериш какви преходници да си купиш, защото май са различни тези в България и тези в Германия.
              Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

              Коментар


                #8
                За преходниците знам, но един приятел с който го обсъждахме ми хвърли по върбите с цена от около 150 лв за преходник... Силно се надявам да греши (ей ся ще видя в нета кво се предлага)

                Коментар


                  #9
                  http://www.dkv-euroservice.com/WebIn...Nr=2447095От » More search criteria може да си избираш вид гориво. Според мен има малко неточности, но помага много при плануване на пътуване.
                  Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                  Коментар


                    #10
                    Много добре си го замислил.

                    Коментар


                      #11
                      Чудесна идея е с тоя преход.В Белгия няма магистрални такси! Това с метана не го знам как е, но нафта и бензин си зареждаш спокойно с обикновена дебитна или кредитна карта или кеш.Във Франция (зависи от къде към къде ще караш) има и алтернативни аутобани, които са държавни и са безплатни.Ако например от Белгия решиш да "врътнеш" през Париж не гледаш к’во ти вика GPS-а, а хващаш по шосе N2 и спестяваш 15-20 Евро :D Иначе на магистралите във Франция се плащат и с кредитна карта.Вариантите да се стигне до "острова" са два - с ферибота или под Ламанша. Аз съм ги пробвал и двата - тунела - бърз и скъп, освен ако не се върнеш обратно до 24 часа (там те качват на влак, заедно с колата ), ферито - по-тънко, бавно и по-приятно. Тука обаче идва евентуалния проблем за метана - ПРОВЕРИ, ДАЛИ НЯМА НЯКАКВИ ЗАБРАНИ за такива устройства, както на ферито, така и за тунела (или в зависимост какво ще предпочетеш). Знам, че не даваха туби, но с газ или с метан нямам опит (от там, де). Аз съм ходил със Стилото (мойто от подписа ми) и при промоция, май беше около 35 лири в двете посоки с ферито. Бих препоръчал, както втория път направихме - отидохме с ферибота и се върнахме през тунела - по-интересно с така Като слезеш (предполагам в Dover) има 2-3 кръгови да свикнат тея като нас, дето караме от правилната страна на пътя, с тяхното движение.Приятелски съвет - карай бавно и гледай другите на къде вървят, та след тях Естествено и на кръговото се въртят на ляво, а не надясно :P
                      ПРОДАВАМ ДЖАНТИ СТИЛО
                      Stilo JTD 115 2003 бегачка
                      Brava 1,4 12V 1997 на газ
                      Tempra 1,4 1993 и тя на газ
                      i dr. та като се почне от 125р ... и те на газ

                      Коментар


                        #12
                        Метанстанции в Австрия - http://www.erdgasautos.at/cngt/
                        Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                        Коментар


                          #13
                          Колега одлична идея за пътуване аз съм в Слоения по принцип де така че ако минаваш драсни некои ред да се видим ще ви разведа по столицата Любляна има кво да се види а от личен опит понеже съм на гас навсякаде се зарежда нормално като при нас и в Сърбия,Хърватска,Словения,и Германия за метан незнам но в Любляна има метан станция първата която е съвсем нова за накрайници незнам но ако идваш може да отскочим и проверим иначе за Словения седмичната винетка ти е 10 евро мисла а за Австриа също там някаде Германия без пари а Италиа,Сърбия,и Хърватска си плащаш на изминати километри приемат сякакви карти и дебитни и кредитни квото имаш.
                          Мъжът трябва да взима толкова, че колкото и жената да изхарчи, да остава за 1 резервоар и 2 бири!

                          Фиат Типо 1.6 i.e некаде около 90 те години
                          Фиат Мареа 1.8 16v откъм края на 90 те години

                          Коментар


                            #14
                            Темата видя ли от кога е?
                            00' Bravo 105 JTD

                            Коментар


                              #15
                              Че той още си планира човечеца
                              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                              Коментар

                              Working...
                              X