Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За Брава Дизеларка?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За Брава Дизеларка?

    Вече се замислям дали да не си купя Брава 1.9ТД. Това мойто Типо е много добро ама искам вече малко по-нова кола и то задължутелно да има климатик.Въпроса ми е към собствениците на този мотор, или въобще към хората имащи опит с Брава и Типо (за сравнение)1. Колко е шумен този двигател докато си караш колата? Голям съм песимист за дизел, ама на това се реших за да не се изкуша да си сложа газ.2. Има ли голяма разлика в обезшумяването на купето на Бравата в сравнение с Типото. Колкото и странно да звучи до сега не съм се возил в Брава и за това питам. 3. Имам едно изискване - аз съм от София, прочетох много мнения относно разхода за този двигател. Имаше големи разлики. Според вас имам ли шанс да падне разхода под 9л в София? (гледам от финансова гледна точка за това питам)
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    #2
    Хайде колеги, виждам, че от толкова време никой не беше отговорил на този въпрос, а и ми хареса вече печката, реших сам да си отговоря, след като вече съм натрупал опита, за който питах в темата.Обезшумяването е на доста по-високо ниво от това на типото по време на движение.На едно място (на празен ход) не бих казал, че има голяма разлика.Най-голямата разлика се вижда при скорост над 140км/ч, където на Бравате се чува единствено и само шума от гумите в асфалта, а на Типото при тази скорост, започва да се чува как двигателя взлиза във високи обороти и започва едно надуване на главата (да не говорим при 170 км/ч каква е разликата )И накрая за разхода - паднах под 9л/100км
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      Мога да ти кажа като сравнявам моето Типо с Бравото от подписа.1. Типото вози 2 пъти по-меко от Бравото.2. Бравото в завой не мърда, типото при остър завой на 3-та се накланя, но седи стабилно. Може би заради по-широките гуми отпред. По тази причина ги слагах.3. Бравото е по-лошо обезшумено. Направо се чува пътя в калниците. Имай в предвид че Типото ми е Клима, има и плюш, дори във вратите, което мисля че допринася до някъде. Бравото - нищо от изброените.4. Бравото от подписа е чист трактор, в сравнение с JTD двигателя. TD работи толкова шумно като и JTD. Аз по-съществена разлика не видях.5. Разхода има голям шанс да падне. При тези ниски обороти на дизела и високо КПД, не вярвам без ръчкане да не падне и по-долу.Между другото, консумативите и тяхното качество са най-важното за ниския разход, освен състоянието на двигателя. За пореден път се убеждавам в това.Това да си отговаряш сам не е на хубаво
      Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
      Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

      Коментар


        #4
        Определено Брава в сравнение с Типо е много по-обезшумена, дори дизеловите модели! Возил съм се на Типо с малък бензинов мотор-много по-шумен е от моят дизел! Да не говорим, ако се тръгне на дълаг път. Но все пак мисля, че доста хора притежаваме такива автомобили... ела на някоя среща и ще те повозим!
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          Vladim написа:
          Определено Брава в сравнение с Типо е много по-обезшумена, дори дизеловите модели! Возил съм се на Типо с малък бензинов мотор-много по-шумен е от моят дизел! Да не говорим, ако се тръгне на дълаг път. Но все пак мисля, че доста хора притежаваме такива автомобили... ела на някоя среща и ще те повозим!
          Както писах и по-горе, има разлика от Типо до Типо и от Браво до Браво. Моя двигател се чува осезаемо след 3000 оборота. Ако го карам до 100 на дълъг път, ми...не се чува.
          Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
          Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

          Коментар


            #6
            Eвала колега старата кола е по добра от новата Aз съм с марея /брава с багажник/ имам бахти и музиката в колата колегите от Бургас ме знаят.На затворени прозорци до колата стоя и музиката не ми се чува само леко претракват ламарините.Отворя ли прозорците в радиус от 100 метра всички коли с аларми запищяват.Прави си сам извод дали е добре оплатнена бравата.
            A3 1.9TDI 131к.с помпа-дюза 2002г 6 скорости 5 ВРАТИ вече 160+к.с
            Punto Sporting 1.9JTD 2003
            ex. Fiat Marea TD100 1998

            Коментар


              #7
              Карам Marea Weekend 1.9TD, нямаше да взема отношение, но днес качих един колега и на него му направи впечатление, че купето е добре обезшумено, иначе вън моторът си се чува. За разхода винаги съм твърдял, че е функция на задкормилния субект.
              FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

              Коментар


                #8
                Разход в София на мен ми дава 6/100Това 9/100 никога няма да го стигнеш.Да не караш бензин?? Двигателя вътре въобще не се чува.На дълъг път е по-безшумна и от бензинова кола
                == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                Коментар


                  #9
                  Слав написа:
                  Разход в София на мен ми дава 6/100Това 9/100 никога няма да го стигнеш.Да не караш бензин?? Двигателя вътре въобще не се чува.На дълъг път е по-безшумна и от бензинова кола
                  Честно казано не знам, как го постигаш този разход при положение, че по книжка градско и дават на колата 8.3 да гори! Моята гори 9-10, но определено не я жаля, редовно се изстрелвам по светофарите. Сега ще кажеш, че извънградско ти дава 4 литра разход! Това са резултати, които дори по-икономичното JTD не може да постигне.
                  Frontera Sport, X20SE март 1998

                  Коментар


                    #10
                    Vladim написа:
                    Честно казано не знам, как го постигаш този разход при положение, че по книжка градско и дават на колата 8.3 да гори! Моята гори 9-10, но определено не я жаля, редовно се изстрелвам по светофарите. Сега ще кажеш, че извънградско ти дава 4 литра разход! Това са резултати, които дори по-икономичното JTD не може да постигне.
                    абе незнам кого заблуждават с тези невъзможни разходи на гориво.Аз имам Мареа(комби) 1.9ТД и гори градско поне 8.5 при моето каране.За да постигнеш това 6/100 трябва някой да те дърпа а ти да си с запалена кола
                    >>JDM<<

                    Коментар


                      #11
                      rollin написа:
                      абе незнам кого заблуждават с тези невъзможни разходи на гориво.Аз имам Мареа(комби) 1.9ТД и гори градско поне 8.5 при моето каране.За да постигнеш това 6/100 трябва някой да те дърпа а ти да си с запалена кола
                      Колега, само не разбрах, защо мен си ме цитирал!? :D
                      Frontera Sport, X20SE март 1998

                      Коментар

                      Working...
                      X