Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане за Брава 1,9ТД 100к.с.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Питане за Брава 1,9ТД 100к.с.

    Колеги, за тези които имат опит с Брава 1,9ТД 100к.с. ще Ви помоля да си кажете мнението за тази кола.Първо струва ли си да сменя моята Брава 1,6 16V за такава, развалят ли се често(понеже един приятел твърди че италианските дизели не били здрави) и най-важното - пали ли през зимата?

    #2
    Извинявам се за спама, ама като вземат да ми говорят за италианските и не дочаквам съществителното. Просто спирам да слушам. Много се дразня от подобни обобщения. Кошници има и италиански, и немски, и френски, и японски. Хубави коли - също. Специалисти - още повече...Според мен при покупка на старо на преден план излиза състоянието на конкретната кола. Колкото до паленето - нямам опит, ама този проблем не беше ли присъщ на фордовете от началото на 80-те (не че имам нещо против форд, просто бяха много разпространени и са ми се набили в съзнанието дизелови ескорти с яки акумулатори през зимата)
    Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

    Коментар


      #3
      Такива като вземате да ги дрънкате за това палене през зимата, ме вбесявате. Хора всичко зависи от нафтата. Аз зимата на моята Брадва само Алпин дизел от ОМВ й слагах. Проблем нямаше. Един приятел от Русе с Пежо 406 ХДИ зимата не запалваше, защото нафтата беше кофти и замръзваше. Според мен си струва такава размяна. Двигателят е здрав. Всичко зависи от теб, до 3500 оборота ако караш нямаш грижи.

      Коментар


        #4
        Re: Питане за Брава 1,9ТД 100к.с.

        mitaka написа:
        Колеги, за тези които имат опит с Брава 1,9ТД 100к.с. ще Ви помоля да си кажете мнението за тази кола.Първо струва ли си да сменя моята Брава 1,6 16V за такава, развалят ли се често(понеже един приятел твърди че италианските дизели не били здрави) и най-важното - пали ли през зимата?
        нямам опит с тоя модел но мога да ти кажа със сигурност че читава ли е колицата хубава ли е нафтата зимата и на -30 ще запали като пич проблема е по скоро в горивата според мен
        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
        UNO 1.0 FIRE

        Коментар


          #5
          ако нямаш АГУ или метан - със сигурност ще спестиш от разход ... колкото и да ти излезе цялата финансова операция по преминаването от едната на другата (разлики продал, а купил или доплатил имам предвид) ... ама гледай поне да е и по-новичка дизеловата за да си съвсем доволен от резултата - и да не потраква много дизела - колкото по малко му личи по звука, че е дизелов двг. - толкова по-запазен излиза обикновено ... от ТД100 май само JTD са по-икономични ...
          Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
          http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

          Коментар


            #6
            Питай,ако нешо друго те интересува.

            Коментар


              #7
              doofiat написа:
              Питай,ако нешо друго те интересува.
              А какъв разход дава тая колица?Аз я карам мойта Брадва на бензин и при всички положения ще ми е по-евтино, но искам да си направя по-точна преценка.

              Коментар


                #8
                Mitko написа:
                Това с италианския дизел винаги ме разсмива като го чуя. Кой научи света да прави дизели?
                И мен, като се има впредвид, че 8 години съм карал Fiat Regata 1.9 DS http://en.wikipedia.org/wiki/Fiat_Regata и по тая кола почти нищо не се чупеше, камоли двигателя, който беше страхотен за каране въпреки, че беше 65 к.с. чист дизел
                Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
                Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
                Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
                Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

                Търси се..

                Коментар


                  #9
                  Градско 7-8л макс./100, извън - 5л до 100 км/ч, 7л при 120-150 км/ч. Супер е, но зависи от шофьора.

                  Коментар


                    #10
                    doofiat написа:
                    Градско 5л/100, извън - 5л до 100 км/ч, 7л при 120-150 км/ч. Супер е
                    Градско 5/100 Колега този разход как го засичаш
                    http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                    Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                    FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                    FIAT Punto 99' 1.7 TD

                    Коментар


                      #11
                      Поправих се

                      Коментар


                        #12
                        По книга до колкото си спомням са малко по-високи стойностите... погледнах в catalog.auto.ru/catalog/cars/card/2726.html (там стойностите не винаги са точни):Извънградско: 5.3 л/100кмГрадско: 8.7 л/100км
                        FIAT Marea 1.9 JTD HLX

                        Коментар

                        Working...
                        X