Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нормално ли е

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нормално ли е

    Слагах си скоро газова уредба Ловато :P ама нещо ми харчи грдско между 14-15, а като ходих до морето ми даде 8.5/100 това дали е нормално като в нашия град имаме един светофар
    brava 1.4 12v.sx
    drive fast or go home

    #2
    Като й минеш 500-600 км (а ти вече явно си ги навъртял) би трябвало да минеш през газаджиите за фина настройка. Ако не си го направил е добре да ги посетиш скоро. Просто в началото след монтиране на газова уредба, елементите й се нуждаят от известно време за улягане и настройките се променят.
    Не знам дали знаете, но "не знам" се пише отделно!
    Fiat Punto 1.2 SX 2000 г.

    Коментар


      #3
      Re: Нормално ли е

      skier написа:
      Слагах си скоро газова уредба Ловато :P ама нещо ми харчи грдско между 14-15, а като ходих до морето ми даде 8.5/100 това дали е нормално като в нашия град имаме един светофар
      според мен градското ти е доста над нормалното, дано да иска само настройка ,а да не е вследствие на калпаво монтирана уредба
      TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
      UNO 1.0 FIRE

      Коментар


        #4
        Re: Нормално ли е

        stef написа:
        според мен градското ти е доста над нормалното, дано да иска само настройка ,а да не е вследствие на калпаво монтирана уредба
        Мойто мнение е същото...
        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
        Нека Силата на бъде с Нас...

        Коментар


          #5
          Re: Нормално ли е

          kiro_of_the_day написа:
          stef написа:
          според мен градското ти е доста над нормалното, дано да иска само настройка ,а да не е вследствие на калпаво монтирана уредба
          Мойто мнение е същото...
          ами ако е монтирана скапано няма ли и извън градско да ми хар4и пове4е
          brava 1.4 12v.sx
          drive fast or go home

          Коментар


            #6
            изчакай малко зареди от друга газ станция недей се шашка, наистина малко ти е високо градското но небързай с изводите, иначе извънградското ти е 6
            HONDA I-VTEC

            Коментар


              #7
              Градският ти разход не е много добър, но извънградското е нормално. Най-вероятно ще трябва да се донастрои уредбата.
              BRAVA 1,4 12V
              Nissan Navara

              Коментар


                #8
                Не знам дали и извънградското му е нормално, защото колегата zgabrovski май говореше за разход 7.5 със същия автомобил. Но пак зависи от начина на каране и куп други щуротии.
                VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                Нека Силата на бъде с Нас...

                Коментар


                  #9
                  аз имам същия проблем, но и с газаджия не става, дайте някакъв друг съвет
                  1.6 16V

                  Коментар


                    #10
                    Аз съм с 1.6 i.e (от подписа)... попадал съм на няколко клиента от фирмата със същите мотори, независимо от уредбите (моя изпарител е емегаз), никой не се похвали, че е смъкнал под 14 в губернята... навън мойто е до 9, а откакто и колегата си сложи на неговото типо 1.4 i.e. газ и каза, че е на към 12 градско, съвсем се отказах да го боряКолкото - толкова, това е

                    Коментар


                      #11
                      въздушен филтър скоро сменял ли си?
                      2015 Renault Megane Expression GT
                      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                      Всичко за FIAT Bravo 2007

                      Коментар


                        #12
                        kakav model beshe fiata ? i az imam sashtiq problem i se oplakvam- 7/100 izvangradsko i 12 gradsko 5 litra razlika!!!!
                        Tipo 1.6 i.e. '94

                        Коментар


                          #13
                          Колеги, тоя модел е така.Всичко зависи от разстоянията и количеството студени стартове - т.е. режима на каране.Типото ми (1,6i.e.) реядко можех да падна под 14 градско а сега колегата - дава към 12 градско - ама аз я карах ежедневно по няколко пъти и все студена - а той като тръгне и обикаля и за къси разстояния не я пали изобщо.А за Бравата - моята е същата като въпросната - на извънградско ми гори около 9 - зависи от карането, а на градско мни варира също като Типото - между 12 и 16/100 - зависи от режима - да не забравя да спомена че родителите ми живеят на вилата и ако малкия е при тях имам задължително всеки ден по 2км черен път на 1ва-2ра. Ако цяла седмица не съм ходил до там - разхода ми пада 2литра/100...
                          Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                          Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                          ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                          Коментар


                            #14
                            Моята брава е с ламбда газ контрол и пак е така 9 извън градско и 12-14 градско,сега по панаира може и повече и аз съм спрял да я засичам вече щото няма никакъв смисъл.и на мен един колега ми се хвалеше че неговото бмв горяло 10 на 100 а какво се оказа той чакал да загрее до 40 градуса на бензин и тогава превключвал на газ.за сведение този мой разход е без изчакване сутрин да загрее.Явно просто колите ни горят толкова колкото и чудно да ни се струва, и за мен този разход е висок но явно двигателя на фиат е доста лаком за гориво а е само 103 коня.ако някой знае подобен клас автомобил колко гори нека да сподели.
                            HONDA I-VTEC

                            Коментар


                              #15
                              Голф 3, 101 к.с. - градско около 12-14Ланча Делта 75 к.с. - 11-12в София
                              2015 Renault Megane Expression GT
                              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                              Всичко за FIAT Bravo 2007

                              Коментар

                              Working...
                              X