Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моля, дайте съвет

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Моля, дайте съвет

    Здравейте!Съвсем нов съм във форума и моля да ме извините , ако поствам не където трябва.Карам Рено, но вече ми омръзна и твърдо съм решил да го сменя.Не разполагам с много финанси, но до 6000 -6300 лв. мога да се отпусна.Двоумя се между Рено Лагуна 94-95г. и Фиат Мареа 96-97 г. най вероятно бензин, защото дизел не съм карал никога и малко се притеснявам макар, че съм чувал че който се е качил на дизел не слиза от него.Та въпроса ми е към тези които карат Мареа.Моля честно да ми отговорят дали са доволни и малко характеристики /разход гр. извън гр. масла авточасти и т.н/.Става въпрос за Мареа 1.8, 1.6и бензин или дизел.Сигурно във форума има някъде постове по този въпрос, но ми е трудно да ги намеря.Благодаря Ви предварително!

    #2
    Технически характеристики на Мареа

    Добре дошъл във форума ! Ето тук бях пуснал линкове за технически характеристики. http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=827 Дано ти свърша работа
    Yellow_Flash_Colorz_PDT_45 Fiat Тempra 09.1990г. 159А2.000 Yellow_Flash_Colorz_PDT_45

    КУПУВАМ: Теглич за Темпра
    КУПУВАМ: Халогени за Фиат Темпра...
    КУПУВАМ: Спортен волан

    http://www.tempra-clube.hit.bg
    http://www.tempras.myfreebb.com

    Коментар


      #3
      Ами аз карам Мареа от 10 месеца и до сега нищо сериозно не съм сменил. Само консумативи. Скоро само долях малко масло. Като я купих смених абсолютно вскичко което ми казаха- тоест само ангаражния ремък. След това си сложих едно АГУ-все пак цената на газта е с 50% по-ниска. Наложи се да сменя и гумите с нови, защото старите бяха много изтъркани. Разхода градско ми е малко над 10, извънградско окло 7-8 (а с включен климатроник малко се вдига), на газ разхода винаги ми е малко по-голям отколкото на бензин /можеби с 1л/ Частите на Фиат бъди сигурен, че ще са много по-евтини от на Реното. Мареата има много добри дизелови агрегати, но мисля,че тяхната цена е по-висока. Ми друго не се сещам.......ако нещо по-специално те интересува питай. Yellow_Flash_Colorz_PDT_08
      FIAT MAREA - 1997г 1.6 16V elx

      Коментар


        #4
        flx написа:
        Ами аз карам Мареа от 10 месеца и до сега нищо сериозно не съм сменил. Само консумативи. Скоро само долях малко масло. Като я купих смених абсолютно вскичко което ми казаха- тоест само ангаражния ремък. След това си сложих едно АГУ-все пак цената на газта е с 50% по-ниска. Наложи се да сменя и гумите с нови, защото старите бяха много изтъркани. Разхода градско ми е малко над 10, извънградско окло 7-8 (а с включен климатроник малко се вдига), на газ разхода винаги ми е малко по-голям отколкото на бензин /можеби с 1л/ Частите на Фиат бъди сигурен, че ще са много по-евтини от на Реното. Мареата има много добри дизелови агрегати, но мисля,че тяхната цена е по-висока. Ми друго не се сещам.......ако нещо по-специално те интересува питай. Yellow_Flash_Colorz_PDT_08
        какъв ти е мотора, къде си сложи газова и колко струва?
        "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
        (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

        Коментар


          #5
          Мотора ми е 1.6 103к. Сложих си я в сервиза на СБА, ако знаеш къде е. Не си спомням точно колко дадох- мисля че около 400лв. Ако ти е важно ще проверя. Yellow_Flash_Colorz_PDT_17
          FIAT MAREA - 1997г 1.6 16V elx

          Коментар


            #6
            A,NAZDRAVE!аз съм за мареа най-вече, защото е много по-евтина поддръжката в сравнвние с френските коли и защото френските коли не са за българските пътища. ако ще взимаш фиата по-добре 1.8 16v
            Fiat Marea Weekend 1.6 16v SX '98г.
            Lancia Dedra 1.6 91г.

            Коментар


              #7
              Да наистина 1.8 двигателя е по-добър, но ще ти харчи малко повече. Зависи от това какъв тип шофьор си.....примерно на мене 1.6 ми е достатъчно.
              FIAT MAREA - 1997г 1.6 16V elx

              Коментар


                #8
                flx написа:
                Да наистина 1.8 двигателя е по-добър, но ще ти харчи малко повече. Зависи от това какъв тип шофьор си.....примерно на мене 1.6 ми е достатъчно.
                Може да се поспори дали 1.8 харчи повече от 1.6.
                Почиствам пътни знаци.

                Коментар


                  #9
                  Виж

                  icko PB7932XB написа:
                  flx написа:
                  Да наистина 1.8 двигателя е по-добър, но ще ти харчи малко повече. Зависи от това какъв тип шофьор си.....примерно на мене 1.6 ми е достатъчно.
                  Може да се поспори дали 1.8 харчи повече от 1.6.
                  http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=827 Там имa технически характеристики...Ако пише
                  Yellow_Flash_Colorz_PDT_45 Fiat Тempra 09.1990г. 159А2.000 Yellow_Flash_Colorz_PDT_45

                  КУПУВАМ: Теглич за Темпра
                  КУПУВАМ: Халогени за Фиат Темпра...
                  КУПУВАМ: Спортен волан

                  http://www.tempra-clube.hit.bg
                  http://www.tempras.myfreebb.com

                  Коментар


                    #10
                    icko PB7932XB написа:
                    Може да се поспори дали 1.8 харчи повече от 1.6.
                    Ами да може би и ти си прав, но в повечето сайтове които съм разгледал дават 1.6 с малко по-малък разход-нещо от рода на 0.5л./100км.
                    FIAT MAREA - 1997г 1.6 16V elx

                    Коментар


                      #11
                      аз съм за мареа най-вече, защото е много по-евтина поддръжката в сравнвние с френските коли и защото френските коли не са за българските пътища. ако ще взимаш фиата по-добре 1.8 16v
                      Съгласен съм с теб, щото Реното го карам 7 г. и ако ти кажа колко ремонти по ходовата част му правих мани мани.Иначе двигателя не е пипан освен свещи.Сигурно съм дал повече пари за ремонт отколкото го купих.То не беха амортисьори, торсиони, лагери,полуоски 2 за шарнири и др. да не говорим.И понеже почти нищо не разбирам от коли все си плащаш.Та не знам как е с Фиатите, но ако съдя по мойта колежка която кара Уно и е ходила само веднъж на реглаж предница съм съгласен с вас.Сигурно Фиата е с по здрава ходова част и е по-пригоден за "швейцарското сирене" по което караме в БГ.Между другото да Ви попитам от името на колежката с Уно.Оплаква ми се, че при влажно или дъждовно време двигателя при ниски обороти или при спиране на кръстовище изведнъж спира , после трудно пали.Ходи при некакви майстори, но и те явно са "майстори" щото и казали, че това е проблем при Фиата.Не ми се вярва да е така, но не мога да и помогна. Ако някой е имал подобен проблем нека сподели.Благодаря на всички които дадоха мнение по питането ми!

                      Коментар


                        #12
                        Сигурно съм дал повече пари за ремонт отколкото го купих.То не беха амортисьори, торсиони, лагери,полуоски 2 за шарнири и др. да не говорим.това имам впревид и аз френските коли возят много хубаво, но това е за сметка на здравината си. на мареата можеш да и смениш цялата предница за смешни пари в сравнение с това което ще дадеш за рено, пежо или ситроен(това си е лично мое мнение някои да не започне да ми се заяжда!!!)
                        Fiat Marea Weekend 1.6 16v SX '98г.
                        Lancia Dedra 1.6 91г.

                        Коментар


                          #13
                          flx написа:
                          Мотора ми е 1.6 103к. Сложих си я в сервиза на СБА, ако знаеш къде е. Не си спомням точно колко дадох- мисля че около 400лв. Ако ти е важно ще проверя. Yellow_Flash_Colorz_PDT_17
                          ами някой разправяше че газовата за тези двигатели струвала от 1000.00 лж нагоре....
                          "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                          (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                          Коментар


                            #14
                            charlie написа:
                            ами някой разправяше че газовата за тези двигатели струвала от 1000.00 лж нагоре....
                            Да има такива газови уредби, които са специално за инжекциони и наистина тяхната цена е доста по-висока. Моята е обикновенна-Lovato / не съм сигурен,че така се пишеше./
                            FIAT MAREA - 1997г 1.6 16V elx

                            Коментар


                              #15
                              flx написа:
                              Ами аз карам Мареа от 10 месеца и до сега нищо сериозно не съм сменил. Само консумативи. Скоро само долях малко масло. Като я купих смених абсолютно вскичко което ми казаха- тоест само ангаражния ремък. След това си сложих едно АГУ-все пак цената на газта е с 50% по-ниска. Наложи се да сменя и гумите с нови, защото старите бяха много изтъркани. Разхода градско ми е малко над 10, извънградско окло 7-8 (а с включен климатроник малко се вдига), на газ разхода винаги ми е малко по-голям отколкото на бензин /можеби с 1л/ Частите на Фиат бъди сигурен, че ще са много по-евтини от на Реното. Мареата има много добри дизелови агрегати, но мисля,че тяхната цена е по-висока. Ми друго не се сещам.......ако нещо по-специално те интересува питай. Yellow_Flash_Colorz_PDT_08
                              под само агренажен разбираш наистина само агренажен или имаш в предвит ремака със всичките му ролки?
                              "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                              (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                              Коментар

                              Working...
                              X