Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

добрия разход

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    добрия разход

    днес за пореден път ходих на газ сервиз и ооооо земи тези 20/100 градско-днес в 16:00който е карал в толко часът знае какъв беше трафика10лв газ=48кмта така похвалих се от "нормалния" разход според газаджиятаразход на бензин посока пирдоп 7,8 като около 20км на 4-та и на една права се подгонихме с едно рено до към 140-150 за около 3-4 километра,бяхме 4 човека-общо километри 150 +/- 3-4км не помня колко точнота сега ако има някой който има желание да направи центровка на газ (типо 1.6 моно) ще съм му много благодарен,пък после бири ли ще бъдат,пари ли ще бъдат,кюфтета ли няма значение каквото каже

    #2
    Ами един приятел си правеше центр. на газ при едни газаджии в Павлово, ще му се ообадя и ще ти дам тел. ако искаш.Той беше много доволен от тях.
    N.Y. State of Mind

    Коментар


      #3
      Re: добрия разход

      pugsy написа:
      ......та сега ако има някой който има желание да направи центровка на газ (типо 1.6 моно) ще съм му много благодарен,пък после бири ли ще бъдат,пари ли ще бъдат,кюфтета ли няма значение каквото каже
      Добре това с кюфтетата и бирите е ясно, но каква центровка може да се направи на една газова като изключим регулирането от винтовете за празен ход.... Лъжем ECU-то със симулатора на ламбда сондатата, тези които са пълен инжекцион лъжат с симулатори и на инжекторите и очакваме управлението на запалването и моторчето за въздух да бъдат такива, че да ни дава минимален разход.... а в същото време колата да е пъргава (относително) От всичко четено съм стигнал до извода, че това което е написано за разхода си е в пълна сила каквото и да правим .... Ето колегата Здравко Габровски сложи и Джет Спарк и какво освен, че се набута с 130лв. Вървежа не се подобри, а разхода не се смъкна кой знае колко. Не знам какво гледат по тези газ анализатори, но до сега не съм прочел някой да е казал добри думи за настройка там. Помагат до толкова, че ако много си извън нормите да те вкарат там .... и после пак стигаш до извода, че Типо 1,4 моноинжекция трудно пада под 11/100 градско.....Дано някой все пак намери чалъм за центровка така, че да има ефект!!! Добра пара ще пада, а бирата ще се лее като река
      FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
      ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

      Коментар


        #4
        В Бъкстон настроиха мойта газова,смених въздушния филтър и сега разхода на 1.6mi двувалка е 11/100 градско като се има впредвид че почти всеки ден минавам през НДК,семинарията и т.н. Ако те интерсува ще ти дам телефона им.А какъв ти е изпарителя?
        ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

        Коментар


          #5
          ловатое е изпарителят,филтъра съм го чистил,прал и какво ли не преди 300км

          Коментар


            #6
            pugsy написа:
            ловатое е изпарителят,филтъра съм го чистил,прал и какво ли не преди 300км
            Смени го,6-7лв е за твоя мотор филтъра и аз съм го чистил ама нищо не става И ако не се оправи кажи ако искаш да ти дам телефона на тия пичове :D
            ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

            Коментар


              #7
              ЕЕЕ ама то с чистене ако ставаше те нямаше да правят нови.Вземи си един нов са 5-6лв. пък виж, може да се оправи, знаеш че е важен елемент като караш на газ.
              N.Y. State of Mind

              Коментар


                #8
                11/100 е повече от приличен разход за двувалка, тя на бенз харчи 13-14 градско
                N.Y. State of Mind

                Коментар


                  #9
                  sachma написа:
                  11/100 е повече от приличен разход за двувалка, тя на бенз харчи 13-14 градско
                  сигурно не е била наред,да харчи 13-14това където се продава на части го карахме тогава 2-3 дни за 10лв,тогава бяха 6литра и малко май 95 минавахме около 55-60 км,на яка ръчка

                  Коментар


                    #10
                    колега има лични за вашия разговордайте по темата ако има някой да каже нещо

                    Коментар


                      #11
                      Аз с мойта 1,6 моно, един вал на бензин 9,5-10 градско. Извън градско 8-8,5. Преди 400 км сложих газ. Напълних я до горе и я изчаках да ми свърши до край. Сипах за 12лв - 11 литра газ и минах 89км. ама имаше и ръчкане яко и бая чакане по светофари....
                      Темпра 1,6 i.e. 1994г. 853C1000 LPG
                      Някога в миналото караше Фиат 127 1983г. 127A6.054
                      Совалката средно на LPG
                      Отишъл в затвора, попаднал на хора и станал човек

                      Коментар


                        #12
                        11литра 89км. разхода ти минава 12/100км. колега
                        FIAT UNO 1,4i ELEGANZA 160.A1.046

                        Коментар


                          #13
                          cougar написа:
                          11литра 89км. разхода ти минава 12/100км. колега
                          Така е, но не съм и правил настройка от както я сложиха. Ще ходя тия дни като понавъртя още някои километър
                          Темпра 1,6 i.e. 1994г. 853C1000 LPG
                          Някога в миналото караше Фиат 127 1983г. 127A6.054
                          Совалката средно на LPG
                          Отишъл в затвора, попаднал на хора и станал човек

                          Коментар


                            #14
                            sachma написа:
                            ЕЕЕ ама то с чистене ако ставаше те нямаше да правят нови.Вземи си един нов са 5-6лв. пък виж, може да се оправи, знаеш че е важен елемент като караш на газ.
                            хибав филтър е 12лвне е до паритеаз съм със спортен и затова казах,че съм го чистил

                            Коментар


                              #15
                              pugsy написа:
                              sachma написа:
                              ЕЕЕ ама то с чистене ако ставаше те нямаше да правят нови.Вземи си един нов са 5-6лв. пък виж, може да се оправи, знаеш че е важен елемент като караш на газ.
                              хибав филтър е 12лвне е до паритеаз съм със спортен и затова казах,че съм го чистил
                              Чувал съм,че спортен филтър+газ е лоша комбинация?
                              ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                              Коментар

                              Working...
                              X