Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бутилка 14'' Атикер, на мястото на резервната гума. Обем=?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Бутилка 14'' Атикер, на мястото на резервната гума. Обем=?

    Може ли някой колега да ми каже колко обема на 14’’ тороидна бутилка "Атикер", която се поставя на мястото на резервната гума. Слагана е Август 2005, така че вероятно е произведена малко по-рано. Скоро се замислих по въпроса, че тези 42 литра които успявам да напълня може би са малко множко. Възможно ли е да не ми работи поплавъка и като зареждам да се оказва че пълня бутилката на максимум?Подозрението ми се зароди тъй като обикновено всеки път карам докато колата спре и след това пълня догоре. Оказа се че винаги ми заковава на 42 литра +- приблизително половин литър.Някой знае ли със сигурност колко е обема на бутилката ми?
    минимум електроника в колата = максимум възможности за "направи си сам" подобрения
    Tipo 1.4 карбуратор 350 000km без ремонт на двигателя. По последни данни-вероятно достоверни, но не 100%, май километрите са 250 000км.

    #2
    Би трябвало да си пише на самата бутилка. При мен параметрите на бутилката са написани на една желязна планка залепена за бутилката.
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #3
      Да бе - на моята пише : BRC 43 LITRES - пък като ида на газстанцията и ... О, Изненада - хващам 54...
      Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
      Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
      ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

      Коментар


        #4
        Да, на бутилката във вътрешната страна на отвора е щамповано "Atiker" ... ... ... разни неща ... ... ... LT 43,което означава че и моята е 43 литра. Това явно е някакъв стандарт. Както и да е, значи си плача за регулиране на поплавъка.Ще ходя на газаджия да го оправи, а междувременно ще зареждам по 38 литра.Благодаря на колегите за помощта. В документите на бутилката никъде не видях да пише литрите. Странно.
        минимум електроника в колата = максимум възможности за "направи си сам" подобрения
        Tipo 1.4 карбуратор 350 000km без ремонт на двигателя. По последни данни-вероятно достоверни, но не 100%, май километрите са 250 000км.

        Коментар


          #5
          peter написа:
          Ще ходя на газаджия да го оправи, а междувременно ще зареждам по 38 литра.
          Внимавай и прави сметка колко газ е останала в бутилката от последното зареждане...
          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
          Нека Силата на бъде с Нас...

          Коментар


            #6
            Имайте предвид че дори и да е свършила газта - като работи мотора - в бутилката има налягане.Забелязал съм че след отваряне на бутилката (на Типото го бях правил няколко пъти защото тракаше поплавъка и ме дразнеше) после събира литър - два повече - това на 30л бутилка. За да премине към течна фаза на газта и трябва налягане, което според бутилката (размера й) означава някакво количство газ коеот се ’губи’. Точно затова според мен не е правилно засичане на колата след първо пълнене след отваряне на бутилката. МОгат да се сипят 5л, да се изгорят и тогава вече да се засича...А на мен так и не ми е ясно защо на моята пише 43L а хващам 54...Ей сега ще снимам табелката и ще я пусна тук....ЕДИТ: Къорав карти не играе - кой да чете че всичко си пишело на табелката...
            Прикачени файлове
            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

            Коментар


              #7
              В БГ почти няма сонди за тороидни бутилки , та се преправят за цилиндрични и се реже поплавъка... нито показва , нито спира на 80% , обема е 43-45 литра , атикера доколкото си спомням са си 43.
              Газови уредби , монтаж , диагностика , ремонти на бензинови двигатели , ауспуси...
              София , Горубляне ,ул. Самоковско Шосе 1 (срещу ОМВ на автоборсите) 978-20-82 973-67-24 0877-27-20-21

              Коментар


                #8
                Yavor написа:
                Да бе - на моята пише : BRC 43 LITRES - пък като ида на газстанцията и ... О, Изненада - хващам 54...
                Хвани за шията следващият път газаджията и в този момент му стисни топките Тия така се осират с колонките, че после недейте да пускате теми от сорта "...15/100 градско нормално ли е за 1.2?", защото отговорът ще е "...нормално е..."
                http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                FIAT Punto 99' 1.7 TD

                Коментар


                  #9
                  peter написа:
                  Да, на бутилката във вътрешната страна на отвора е щамповано "Atiker" ... ... ... разни неща ... ... ... LT 43,което означава че и моята е 43 литра. Това явно е някакъв стандарт. Както и да е, значи си плача за регулиране на поплавъка.Ще ходя на газаджия да го оправи, а междувременно ще зареждам по 38 литра.Благодаря на колегите за помощта. В документите на бутилката никъде не видях да пише литрите. Странно.
                  Според мен е нормално щом на бутилката ти пише 43 литра да зареждаш 38. Нали знаеш за празния обем, който винаги трябва да остава. И моята бутилка е 25 литра, а зареждам най-много 21.
                  FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                  ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                  Коментар

                  Working...
                  X