Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Чип тунинг

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Чип тунинг

    Здравеите!!!Интересува ме дали е възможно да се сложи чип тунинг на Фиат Пунто 55!!!

    #2
    Информативно питах за моято колко би струвало, пича ми каза за покачване на конете 10-15% цена около 400лв.

    Коментар


      #3
      Ок, личният ми опит по въпроса. Имах чип SKN, който лично си купих с всички принадлежащи документи. Употребата му се ограничи до 4 месеца, като просто поради липса на време не го смених по-рано. Сменения Еепром се ползва задължително с отворен филтър(или мин. панелен с повишена пропускателна способност), високооктанов бензин за добри резултати. Знаех какво да очаквам, но в никакъв случай не мисля, че за условията на ползване на моята кола лично е рационално. По фирмени данни чипа даваше повишение на въртящия момент с 22 Nm и мощност 11 KW. Осезаема разлика имаше, в диапазона на високите обороти. Като цяло много хора очакват чудеса от тази манипулация, която според мен има смисъл за двигатели с принудително пълнене и/или голям работен обем. Това от мен, чсеки си решава, аз бих инвестирал парите в текущо ремонтче на колата.

      Коментар


        #4
        Re: Чип тунинг

        wanks написа:
        Здравеите!!!Интересува ме дали е възможно да се сложи чип тунинг на Фиат Пунто 55!!!
        Абе цените беха някъде от 60евро некъде,иначе реално дават около 4-5коня,тва ти е секунда-секунда и половина по добро до 100км..Ти тоя двигател можеш да го напраиш от 1108см на 1242см с нов вал и биели от 60/75 пунто....Или да сложиш разпределителен вал от 75 или Ланция 1242 те са с поголеми градуси....А чипа ти маха ограничитела който ти е на 6500об,/мин но трябва да подобриш пълненото иначе няма ефект от високите обороти...Иначе за чипа ги продават тука в софия и са от 60 евро некъде....Ако нещо те интересува повече прати Лс ще ти дам повече инфо...
        _______________________________________
        0885261834

        Коментар


          #5
          Mitko написа:
          Аз за цена от 60 EUR няма да дам да ми пипне ЕКУ-то. Добър чип е скъп. Иначе всеки може да бъзне МАР таблиците ама дали с верните стойности.
          Абе тея си ги бива-прават тука чиповете и могат да ги прават по поръчка,а както знаеш самият чип е евтин,софтуера е скъп Иначе ги прават със софуер/чипове на извесни западни фирми
          _______________________________________
          0885261834

          Коментар


            #6
            ...

            Само внимавай да не попаднеш на такъв "чип" http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=693
            Yellow_Flash_Colorz_PDT_45 Fiat Тempra 09.1990г. 159А2.000 Yellow_Flash_Colorz_PDT_45

            КУПУВАМ: Теглич за Темпра
            КУПУВАМ: Халогени за Фиат Темпра...
            КУПУВАМ: Спортен волан

            http://www.tempra-clube.hit.bg
            http://www.tempras.myfreebb.com

            Коментар


              #7
              Сериозно по темата! Чип-тунинг по принцип е напьлно приложим на всеки мотор. Но какво в крайна сметка се иска от това Пунто? Мощност,вьртящ момент,динамика,скорост или икономичност? Всяка промяна е тунинг, но подходите са различни ! Ако се тьрси мощност, само в промяна стоиностите на таблиците в чипа, то повече от 5 кс. не очакваите! Но в много случаи Пунто55 вьрви по-добре от 60!!! Вьпрос на сьстояние на моторите - в случая , на 55 и 3 чипа да му сложиш, ако няма "материал" - все тази. В конкретния случай само с донастроика на времето на впрьскване и намаляване сьпр. на всм. вьздух , 3кс. са факт,ликвидиране на кат.- още 2кс. В повечето случаи тунинг фирмите тунинговат мозьците на клиентите си, особенно на атмосферните бензинови мотори. Сериозни показатели се получават наи-вече при ТD,JTD TDI и.т.н. но това е друга тема. Така, че умно и резултатно!!!

              Коментар


                #8
                Чип-тунинг по принцип е напьлно приложим на всеки мотор
                A ако няма електронно управление?
                Мощност,вьртящ момент,динамика,скорост или икономичност
                Ами първите четири показателя (пък и петия) се променят заедно неминуемо с една такава манипулация мисля.
                В повечето случаи тунинг фирмите тунинговат мозьците на клиентите си, особенно на атмосферните бензинови мотори. Сериозни показатели се получават наи-вече при ТD,JTD TDI и.т.н. но това е друга тема
                Не съм много съгласен, абсолютно вярно е, че при двигателите със свръхпълнене възможностите са много по-големи, но при автомобилите с относително голям работен обем се постигат доста добри резултати дори само от добре създаден софтуер+подобрено "дишане" на двигателя. Всичко ако става въпрос за качествена фирма. А дали си заслужава парите, мисля, че е силно лична преценка.

                Коментар


                  #9
                  Днес забелязах,че me_to_u e направил някои забележки по чиптунинга,за което благодаря/значи темата предизвиква интерес/ ,но сьм дльжен да поясня.Естествено, че не е вьзможно да се прави чиптунинг , когато липсва чип и на мотор без ECU тунинга е в сьвсем различна посока. Но понякога с малко думи е трудно да се кажат много неща, а в случая на колегата трябва да му се обясни, че от Пунто 55 не могат да се очакват чудеса и да се предпази от чиптунинг като от темата : Чиптунинга може да изглежда и по този начин"А иначе темата за тунинг на мотора /в тесен профил, чиптунинга/ е безкрайна и противоречива,но параметрите МОЩНОСТ и ВЬРТЯЩ МОМЕНТ винаги са имали различни графики и тяхната зависимост никога не е право пропорционална в цялата им сьизмеримост.Обикновено тунинговането е компромис в който се избира един основен параметьр ,за сметка на останалите и то в определен оборотен режим! Необятна тема!!! Хайде сьс здраве,че се увляках!

                  Коментар


                    #10
                    Re: Чип тунинг

                    wanks написа:
                    Здравеите!!!Интересува ме дали е възможно да се сложи чип тунинг на Фиат Пунто 55!!!
                    Възможно е , защо не при положение , че имаш електронно управление . А колко ще има смисъл е вече друг въпрос. Аз съм правил и на Поло 0,9 кубика и собственика се изкефи много - Полото направи 100 на 2ра ))) http://tuning4power.hit.bg/

                    Коментар


                      #11
                      Полото направи 100 на 2ра )))
                      При условие, че говорим за абсолютно серийно Поло, на което е била променена само електрониката, трябва да се шегуваш

                      Коментар


                        #12
                        При условие, че говорим за абсолютно серийно Поло, на което е била променена само електрониката, трябва да се шегуваш
                        Абсолютно сериозно говоря .. :mhihi: , но имай предвид , че колата е на 12+ години и според мен километража лъжеше , а и човека поиска да няма ограничител на оборотите .... :D [/quote]

                        Коментар


                          #13
                          а някой има ли опит с www.DigitalTuning.bgкато има гледам сайта ми се струва че ползват някакъв универсален чип, все по 13-14 коня вдига, и ме съмнява да имат разработки за всяка кола и всеки модел и двигател от каталога им, а и цената е 778лв каквато и кола да избера от каталога им....?
                          ex Fiat Bravo GT

                          Коментар


                            #14
                            Ами то няма как да нямат софтуер за всеки двигател, те не са еднакви...Увеличението на мощността е като процент почти еднакво за различните модификации атмосферни двигатели,така е. Цените са сходни само между тях, погледни за турбодвигателите...

                            Коментар

                            Working...
                            X