Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Плевенския газов инжекцион - или одисеята на един Фиат Бравo

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Плевенския газов инжекцион - или одисеята на един Фиат Бравo

    След повече от месец и половина с плевенския газов инжекцион, реших да обединя всичко изписано от мен и да дам вече пълните впечатления за мего на моята кола.Е началото беше това:
    за начало - от сервиза в който я поставиха съм доволен, свършили са си работата момчетата доста добре, всичко е много добре монтирано, не стърчат кабели, маркучи и тем подобни.сега за самия инжекцион - работата на газовите инжектори е учудващо тиха - нещо което се набива на първо чуване за вървенето - на икнономичен режим се чувства че е скопена колата - каквото и да си говорим се чувства осезаемо. на нормалния режим ускорява добре, но като се включи климатика и се усеща недостиг на мощност ( особенно с 4ма души в колата ). на спортния режим колата ускорява като на бензин ( поне по мое и на брат ми мнение - за точните данни ще ви информирам след засичане на Божурище ).за разхода не мога да кажа нищо със 100% сигурност - поради свързаността ми с автомобилния спорт уикенда бях на рали България - първите 2 дни с 4 души и техника, с доста раздаване на газ по маршрутите на ралито, катерене на баири, съчетано с много бавни преходи там където почти няма път и работа на климатика през 50% от времето средния разход беше 10.3/100 газ на нормален режим (при изминати 330км). третия ден при по-малко раздаване на газ, пак с 4 души и техниката и пак климатик през 50% от времето и доста кротко спускане след карая на ралито от Боровец до София (което не попречи на едни катаджии да ме спрат за превишена скорост ) средния отчетен разход бе 8.7/100 газ (при изминати 200км). всичкото това го казвам с уточнение че по ралитата и естеството на работата ми там се налага да бързам за специалните етапи и не може да се приема този разход като 100% точен ориентир!от снощи прехвърлих на икнонмичен режим за градското шофиране - тепърва ще я засичам в този режим как ще е.единствената ми сериозна забележка до този момент е сутрин паленето при студен двигател че веднага прехвърля на газ и двигателя гасне.
    След това нещата станаха драматични:
    след около 200км съвсем спокойно и пенсионерско градско каране снощи отидох на газ-станцията да заредя и останах неприятно изненадан от разхода - на икономичен режим на газовата отчете 13,5/100!!! а нито съм се пънал по светофарите, нито съм карал на климатик толкова много....тази сутрин преди работа първата ми задача беше да мина през газаджиите да погледнат какво става. но за мое съжаление се оказа че точно днес единствения който разбирал от настройките на тези инжекциони щял да закъснее..... и се оказа че ще трябва да излизам в отпуска с недонастроена газова ( а съм планирал доста пробег за отпуската )..... уговорих се че в понеделник следобяд ще мина през сервиза им в пловдив да я настроят там, ама преди това трябва да минавам кати така - сега ще си карам така - (с проблемите с прехвърлянето сутрин на газ, с неоправдано високия разход според мен (все пак за газов инжекцион би трябвало да харчи като на бензин, а и е на уж икнонмичния режим), а и от няколко дни се появи и друг проблем че като освободя от скорост и оборотите рязко падат до към 400-500 и после се възстановяват на нормалните 800-900)
    След настройката в Пловдив преди отпуската ми нещата стояха така:
    ето ме и мен, завърнал се от отпуската и с нови впечатления за плевенския инжекцион.значи първата ми спирка от отпската беше в пловдив - там ходих при пловдивдкия филиал на сервиза който ми монтира газовата - настроиха я, вървежа се подобри. проблем беше че на следващата сутрин при преминаването на газ светна лампичката за инжекторите, но нямах време да ходя до сервиза да гледат защо е така - чакаше ме път до велико търново. тръгнах със свито сърце, но не се появяваха проблеми, само лампата дето си светеше. след доста бързо каране - 130 по обикновенния път, на климатик, качване на шипка на 2ра и 3та (там пътя не позволява повече) и доста раздаване на газ на спускането към габрово във търново отчетох 10.1 разход. в търново пак направи проблем при прехвърлянето бензин на газ, като е хладно навън... следвашия ми преход беше до шумен, вече със спокойно каране - 100-110 на климатик, малко градско в търново и малко градско в шумен - 10.5! тогава съвсем се шашнах - излезе че като давам газ харчи по-малко отколкото като карам спокойно.... както и да е - вчера напълних в шумен и тръгнах към софия. с нормално каране - 100-110 (в някои моменти и със 120-130 - в зависимост от ситуацията) и включен климатик стигнах до магистралата и на първия петрол заредих - о чудо - 9.07 . на спускане по магистралата не я жалих (особенно по отбитият път), но още не съм зареждал тъй като минах към 100км само. тези дни смятам да отида да погледнат защо светят инжекторите, защо има проблеми при прехвърлянето бензин газ.
    След като се успокоих за разхода за около 300км градско отчете 10.3/100 което си е повече от прилично за софийско градко. Останаха проблемите с гасненето при изключване от скорост и прехвърлянето. Този уикенд си бях в пловдив за Рали Хеброс и минах през сервиза да отстранят проблемите. А за пътя от София до Пловдив на уж икономичен режим по магистралата пак отчете 10.4/100. Момчетата там казаха че вече няма да се мъчат да преправят настройките напревени от преди това, а ще направят изцяло нови - направиха ги - колата вървеше добре на газ, не гаснеше като пусна по инерция, прехвърляше добре от бензин на газ. опитаха се да изгасят светналата контролна лампа за инжекторите като разкачиха акумулатора- уви неуспешно - и сега трябва да ходя да я видят на някои сервиз, където имат компютър, които да се свърже с коя комп на колата и да се разбере причината. надявах се че най-накрая са я уцелили. уви надеждите ми бяха разбити още на следвашия ден, като на едно кръстовище пуснах по инерция, колата изгасна, волана и спирачките се втвърдиха и щях да се очистя в насрещното движение на пресечката където завивах... а след 270км извънградско покрай ралито разхода беше 11.3/100!!! Вече в състояние на тотален шаш отидох понеделника да видят какво са направили - но вместо да се помисли откъде е станал такъв разхода, ми бе обяснено как моя метод на зареждане и изчисление бил грешен и как не трябвало след всяко отчитане на висок разход да ходя при тях ами да го потвърдя няколко пъти..... както и да е - това го преглътнах - казах им тогава да настроят проблема с гасненето - излязохме с колата и с компа вързан към лаптопа да се види какво точно става - нагласиха го да не прави проблеми. и потеглих по -спокоен за софия. за мое огромно съжаление още на вечерта в софия пак започна да си прави познатите номера с опитите да гасне..... а за капак онзи ден сутринта и тази сутрин като беше по-хладно времето навън и пак се прояви стария проблем с моменталното прехвърляне от бензин на газ преди да е загряла колата и респективно гасненето на секундата в която това стане....Тази сутрин звънях на производителя в плевен - да му кажа какви са ми проблемите да видим те дали могат да предложат решение. след като си изложих проблемите и изслушах речта, че те досега такива проблеми не са имали (за което сигурно е така, ама защо все на мойта кола трябва да се случват и да се учат на нея) и че проблема сигурно е в моята кола а не в системата им и ми казаха пак да отида да я погледнат и до-донастроят ( за кой ли път - и пак ще чуя че в сервиза нямат време ако може за по-нататък, а аз пак излизам в отпуска - и отново с недонастроена кола).и се замислих че май наистина има нещо вярно в поговорката "...евтиното понякога излиза поскъпо...". и вземам да се чудя дали ако си бях сложил газов инжекцион BRC за 1700-1800 лв нямаше да е по-добре - поне там имат доста повече опит... или да бях сложил нормална газова (все пак колекторите ми са метални, а един приятел си сложи нормална газова на неговото подобно браво и разхода му е 7/100 извънградско....) и благородно завиждам на приятелите ми като разправят за техните коли с 1.8 мотор (конкретно ауди 80 и рено лагуна) че с нормалната газова им харчи 7-8 извънградско......
    Fiat Bravo 1.6 16v 103 коня и газов инжекцион който да ги храни

    #2
    хмм, странно, както знаеш мойта кола беше първата в софия с плевенския инжекцион, и дава доста добри резултати според мен, на магистралата при скорост 160-180 тоест малко под и малко над 5000 оборота с 3 ма човека ми даде 11/100, което според мен е добре, в София ми дава 10.5-11, на бенинз ми даваше 10/100, мисля че е нормално имайки впредвид динамиката и че се случва често да се състезавам по сфетофарите, пък и съм с 1.8 мотора, защо не отидеш до Плевен, момчета са супер точни, заради един проблем при мене дойодха специално до София и свършиха хубава работа, имам около 3000 км на газ и съм доволен от вложените пари
    ex Fiat Bravo GT

    Коментар


      #3
      Колко пара ви излезе плеженския инж.?
      N.Y. State of Mind

      Коментар


        #4
        ами аз току що се връщам от газ станцията защото изпищя на умряло и прехвърли на бензин - резултата - 11.3 извънградско при нормално каране....... говорих с момчетата които я монтираха и я настройват - след като се прибера от отпуска ше трябва да отида до пловдив да сменят инжекторите - така казаха.... ако тогава не се оправи - паля колата и отивам в плевен за 2 дни - ако и там не успеят да я настроят направо и драсвам кибрита и прибирам парите от застраховката (това в кръга на шегата) :D петъка потеглям за морето за отпуската - ще видим дотам как ше се представи, ама ако смята да харчи по 11.5 направо не е познала - ще си я карам на бензин - там поне е към 7.5-8.......
        Fiat Bravo 1.6 16v 103 коня и газов инжекцион който да ги храни

        Коментар


          #5
          sachma написа:
          Колко пара ви излезе плеженския инж.?
          цената беше 1100лв. за да си сигурен че няма промени - звънни на телефоните в сайта.
          Fiat Bravo 1.6 16v 103 коня и газов инжекцион който да ги храни

          Коментар


            #6
            колега, аз карам брава 1,6 103 коня от 2 години, има нормална газова уредба монтирана в италия но с ламда газ контрол.Скоро и аз реших да посетя родното море и да засека разхода в извън градски режим,виж какво се получи Бутилката и на отиване и на връщане я пълних до изключване на пистолета,или37л .та тръгнах от Пловдив рано в делничен ден, никакво натоварено движение,спокоино каране 110-130км/ч минах 364км и газта свърши :D какво се получи обаче на връщане,в натоварено движение по магистралата на климатик минах 365 км +43 км градско.това тотално ме отказа да проследявам колко ми гори колата защото явно яко ни цакат по газстанциите Доколкото че другите коли горят малко чесно казано не вярвам много, сестра ми имат лагуна 2л 10/100 извън градско ,баща ми има мондео гори пак толкова.Просто ни продават боклуци и ние си траем,нито бензина ни е бензин нито газта газЗА СЪЖАЛЕНИЕ
            HONDA I-VTEC

            Коментар


              #7
              Todor_Gagovski написа:
              колега, аз карам брава 1,6 103 коня от 2 години, има нормална газова уредба монтирана в италия но с ламда газ контрол.Скоро и аз реших да посетя родното море и да засека разхода в извън градски режим,виж какво се получи Бутилката и на отиване и на връщане я пълних до изключване на пистолета,или37л .та тръгнах от Пловдив рано в делничен ден, никакво натоварено движение,спокоино каране 110-130км/ч минах 364км и газта свърши :D какво се получи обаче на връщане,в натоварено движение по магистралата на климатик минах 365 км +43 км градско.това тотално ме отказа да проследявам колко ми гори колата защото явно яко ни цакат по газстанциите Доколкото че другите коли горят малко чесно казано не вярвам много, сестра ми имат лагуна 2л 10/100 извън градско ,баща ми има мондео гори пак толкова.Просто ни продават боклуци и ние си траем,нито бензина ни е бензин нито газта газЗА СЪЖАЛЕНИЕ
              Ето за това става въпрос Пунто-то от подписа ми даде 4.9 извън града и на следващото зареждане 10.9 градско Сега е на 8.9 градско с климатик и вече няма да го засичам, за да не се нервирам, защото ще ми падне пердето някой ден и ще пише във вестниците за изпепелена бензиностанция
              http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
              Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
              FIAT Punto 02' 1.9 JTD
              FIAT Punto 99' 1.7 TD

              Коментар


                #8
                Така е, засечката на газта трудно става особено пък ако се опитвате да пълните винаги бутилката до горе и така да си правите сметката, така направо ще ви пламнат косите. Незнам за вас но на мен ми се е случвало 2 пъти в 50 литрова бутилка да вкарат единия път 55 а другия 58 (пладнешки обир, нищо неможеш да направиш)при положение че нормално тя повече от 42-43 неможе да събере, другото което е като се прецакам да сложа газ от ЕмкоМ тогава си знам че разходами вече не е 10-11 градско а 13-14 Затова моята си я засичам с газ за по 5 или 10 лева от добра газ станциа (Лук Оил, ЕКО елда, или ОМВ ) от други не рискувам, само ако съм на зор. И така с 10 кинта на цена 97ст. ( кога беше ) ако мина 100 километра вече съм спокоен но всеки различен разход без да е пипано по колата когато съм сипал от друга газ станциа въобще него смятам за проглем с газаовата а просто отбелязвам поредната газстанция от която няма да зареждам повече. Затова съвета ми е- не пълнете до горе сипете 10 лева и вижте кво ще се получи от добра газ станция!
                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                Коментар


                  #9
                  Slavi_Lancia написа:
                  Затова съвета ми е- не пълнете до горе сипете 10 лева и вижте кво ще се получи от добра газ станция!
                  и според мен така сметката е най - точна.един приятел с браво 1.8 също има много ядове с българския газов инжекцион аналогични с на колегата спайк. уредбата е монтирана в пловдив на една пряка на кукленско шосе, но няма време да иде да му я "човъркнат". май и в този случай ще се окаже, че евтиното излиза скъпо.
                  UNO 1.0 FIRE & TIPO 1.4 I.E

                  Коментар

                  Working...
                  X