Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свален разход

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Свален разход

    Разхода ми беше м/у11 и 13/100км. в града извън града падана веднъж до 7,3/100км. ама не карах до 90км/ч , оказа се че при монтажа на плочката не е поставена една текстолитова плочка м/у капака на моното и плочката за газта, така се остава много малко разстояние м/у дюзата на инжектора и плочката на газта и не достига въздух, от което както следва по голям вакум и повече газ, след поставянето на тази текстолитова плочка разсоянието доста се увеличи като даде пространство за повече въздух, регулировката стана по лесна и чувствителна , разхода слезе на 8,5/100км градско в адски задръствания
    FIAT UNO 1,4i ELEGANZA 160.A1.046

    #2
    Re: Свален разход

    cougar написа:
    Разхода ми беше м/у11 и 13/100км. в града извън града падана веднъж до 7,3/100км. ама не карах до 90км/ч , оказа се че при монтажа на плочката не е поставена една текстолитова плочка м/у капака на моното и плочката за газта, така се остава много малко разстояние м/у дюзата на инжектора и плочката на газта и не достига въздух, от което както следва по голям вакум и повече газ, след поставянето на тази текстолитова плочка разсоянието доста се увеличи като даде пространство за повече въздух, регулировката стана по лесна и чувствителна , разхода слезе на 8,5/100км градско в адски задръствания
    Е това е СУПЕР ценна информация Аз карах УНО със същият мотор и даваше същите като твоите стойности Наистина, че вървеше много на ГАЗ - спор няма, ама разхода ... БРАВО колега
    http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
    Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
    FIAT Punto 02' 1.9 JTD
    FIAT Punto 99' 1.7 TD

    Коментар


      #3
      4-те болта на моното смени ли ги с по дълги

      Коментар


        #4
        pugsy написа:
        4-те болта на моното смени ли ги с по дълги
        При всички положения ги е сменил Като се сетя на колко малко се навиваха след като се монтира плочката, няма как да са му стигнали Въпросе е дали не опира в капака отгоре
        http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
        Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
        FIAT Punto 02' 1.9 JTD
        FIAT Punto 99' 1.7 TD

        Коментар


          #5
          Болтовете ги смених с по-дълги 6/85мм. в капака не опира
          FIAT UNO 1,4i ELEGANZA 160.A1.046

          Коментар


            #6
            Re: Свален разход

            cougar написа:
            Разхода ми беше м/у11 и 13/100км. в града извън града падана веднъж до 7,3/100км. ама не карах до 90км/ч , оказа се че при монтажа на плочката не е поставена една текстолитова плочка м/у капака на моното и плочката за газта, така се остава много малко разстояние м/у дюзата на инжектора и плочката на газта и не достига въздух, от което както следва по голям вакум и повече газ, след поставянето на тази текстолитова плочка разсоянието доста се увеличи като даде пространство за повече въздух, регулировката стана по лесна и чувствителна , разхода слезе на 8,5/100км градско в адски задръствания
            Това, което си постигнал дали ще стане и на моя мотор (този от подписа)??? Като гледам и твоя двигател е 1.4, но различен вариант. Би ли дал малко инфо колко е дебела тази текстолитова плочка. При мен като монтираха газовата (не знам дали има такава текстолитова плочка), но се наложи да сменят оригиналните болтове с по-дълги, но това беше заради плочката на газовата. Имам чувството, че ако се надигне още малко и кутията на въздушния филтър ще опре в капака
            FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
            ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

            Коментар


              #7
              Re: Свален разход

              brat_John написа:
              cougar написа:
              Разхода ми беше м/у11 и 13/100км. в града извън града падана веднъж до 7,3/100км. ама не карах до 90км/ч , оказа се че при монтажа на плочката не е поставена една текстолитова плочка м/у капака на моното и плочката за газта, така се остава много малко разстояние м/у дюзата на инжектора и плочката на газта и не достига въздух, от което както следва по голям вакум и повече газ, след поставянето на тази текстолитова плочка разсоянието доста се увеличи като даде пространство за повече въздух, регулировката стана по лесна и чувствителна , разхода слезе на 8,5/100км градско в адски задръствания
              Това, което си постигнал дали ще стане и на моя мотор (този от подписа)??? Като гледам и твоя двигател е 1.4, но различен вариант. Би ли дал малко инфо колко е дебела тази текстолитова плочка. При мен като монтираха газовата (не знам дали има такава текстолитова плочка), но се наложи да сменят оригиналните болтове с по-дълги, но това беше заради плочката на газовата. Имам чувството, че ако се надигне още малко и кутията на въздушния филтър ще опре в капака
              Моторът е същият Опитай, най-малкото няма да загубиш нищо
              http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
              Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
              FIAT Punto 02' 1.9 JTD
              FIAT Punto 99' 1.7 TD

              Коментар


                #8
                разхода голям ли е на твоята, плочката е някаде 5-7мм. дебелина, моноинжекцията ми е на бош, ако я нямаш тази плочка слагай я , вижда се много лесно дали е там, м/у другото без нея колата вървеше невероятно много :D , щот повече газ отива ама и гори, провери си твоята не губиш нищо както каза колегата :D
                FIAT UNO 1,4i ELEGANZA 160.A1.046

                Коментар


                  #9
                  cougar написа:
                  разхода голям ли е на твоята, плочката е някаде 5-7мм. дебелина, моноинжекцията ми е на бош, ако я нямаш тази плочка слагай я , вижда се много лесно дали е там, м/у другото без нея колата вървеше невероятно много :D , щот повече газ отива ама и гори, провери си твоята не губиш нищо както каза колегата :D
                  Разхода ми е 11/100 градско и то като не я юркам. Извънградско е 7.5 при скорост 90-100. Моноинжекцията е също Бош (справка подписа). Интересува ме тази плочка ти ли си я прави или я имаше, защото доколкото знам в комплекта на БРЦ няма такава оригинално Иначе колата върви - не се оплаквам. Ти като сложи тази плочка как се отрази на вървежа? Това, че ти намаля разхода на газ не се ли отрази на вървежа - защото само въздух допълнитело
                  FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                  ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                  Коментар


                    #10
                    аз до сега си играх да разглобявам и се оказа че плочката си ми седи там ама разхода си ми е 14 градско-10 извън,може би защото е потежка колата и е 1.6 -знам ли и аз иначе на бензин 7.5 извънградскоплочката (не газовата) си я има оригинално на моно-то

                    Коментар


                      #11
                      Плочката си я има на моното оригинално , но на мен не ми я сложили може заради болтовете или са я забравили, вървежа леко се промени ,нормално като за газ
                      FIAT UNO 1,4i ELEGANZA 160.A1.046

                      Коментар


                        #12
                        Вчера и аз се врях в двигателя и установих, че плочката си я има. Наистина може заради болтовете да са ти я спестили Жалко ...... хубаво беше ако се беше намерил начин да е....м дявола докато хвърчи
                        FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                        ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                        Коментар

                        Working...
                        X