Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обезвъздушаване на 1,9 ТД100

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Обезвъздушаване на 1,9 ТД100

    Ето ви и помпата с позиция едно е това с което трябва да помпите а с позиция 2 винта който трябва да развиете на два три оборота и така докато спре да излиза въздух затягате без да спирате помпането.Желателно е да поставите късо маркуче което да се излива в малка бутилка иначе всичко става в гориво около помпата.Имам и едно въпросче каква функция изпълнява детайла означен с номер 3.А въпросните тапи на 4 цилиндър които споменават колегите са за излишната нафта която се връща в резервоара и от там въздух не може да се смуче и да прави проблеми.
    Прикачени файлове
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    #2
    Бъркаш Торнадо, точно от там смуче гадно въздух като изгасиш колата.Горивната система е под налягане и всмуква въздух от където не е уплътнено.Скоро се вкарах в приключение с Пунтото.Отвих най-долното капаче на филтъра за източване на водата... веднага смукна въздух.Може би трябваше да направя тази операция при работещ двигател.
    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

    Коментар


      #3
      Искаш да кажеш че смуче въздух от тапичката на 4 цилиндър.Или някое пробито маркуче за излишната нафта между дюзите.Защото и аз имам малко нафта около дюзата на 4 цилиндър обаче не се вижда да сълзи от някъде
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        И при мен се започна със сълзене на малко нафта която не можех да определя от къде идва. Няколко дни по късно при сутрешното палене работеше все едно на 3 цилиндъра. След еднократно завишаване на оборотите се оправяше и цял ден никакви проблеми. Минаха няколко дни докато открия, че скапаната тапичка се е нацепила. Сега интересното е, че паралелно с този проблем се появи и друг. Сутрин при потегляне със студен двигател придърпва много яко, направо тресе. Като загрее колата се оправя. Какво мислите, възможно ли е да трябва допълнително обезвъздушаване по посочения горе метод
        FIAT Marea 1.9 / TD75 (11/96)
        FIAT Punto 1.9 / DS60 (06/99)

        Коментар


          #5
          Sve написа:
          И при мен се започна със сълзене на малко нафта която не можех да определя от къде идва. Няколко дни по късно при сутрешното палене работеше все едно на 3 цилиндъра. След еднократно завишаване на оборотите се оправяше и цял ден никакви проблеми. Минаха няколко дни докато открия, че скапаната тапичка се е нацепила. Сега интересното е, че паралелно с този проблем се появи и друг. Сутрин при потегляне със студен двигател придърпва много яко, направо тресе. Като загрее колата се оправя. Какво мислите, възможно ли е да трябва допълнително обезвъздушаване по посочения горе метод
          На мен ми течеше от там нафта. След това почна да сълзи с рапидката, а сега се навлажнява малко, защото сложих и телчица. Но явно трябва да си намеря тапичка, защото така няма да се получат нещата, НО не ми е смучело въздух от тям и НЯМА как да смуче, защото от там връща, а не засмуква
          http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
          Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
          FIAT Punto 02' 1.9 JTD
          FIAT Punto 99' 1.7 TD

          Коментар


            #6
            Браво dodo един от форума да е съгласен че там връща нафтата.
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #7
              Tornado написа:
              Браво dodo един от форума да е съгласен че там връща нафтата.
              Това много лесно се проверява.Гасиш мотора, махаш тапата на 4-та дюза броиш до 20 слагаш пак тапата и ако запали без проблем значи не съм прав.Връща нафта когато помпата работи.Когато мотора е изгасен, горивната система е под налягане ако всичко е херметически уплътнено и клапана за обратната нафта във филтъра или някъде другаде е изправен .При най-малкото неуплътнение за да се изравни налягането с атмосферното засмуква въздух и идват проблемите.Също ако този клапан е неизправен... при мен се намира в самия горивен филтър, това същото налягане връща нафтата обратно в резервоара и за това някои коли при отлична компресия, трябва малко да повъртят за да запалят... т.е горивоподкачващата помпа да подкачи отново гориво.
              SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

              Коментар


                #8
                Малко разсъждения по темата пак че стана много интересна.Защо когато свършите нафтата тогава и обезвъздушите помпата не въртите мотора и да развивате гайките на тръбичките към дюзите за да премахнете въздуха и от там.По същата логика на NINO ако има някоя дюза която е износена или с слаба пружина и подлива както се казва и от там ще засмуква въздух и ще връща горивото обратно.И във тая връзка ще пробвам май да си извадя всички маркучета за излишната нафта да карам така да изцапам двигателя и да пробвам дали ще има промяна.За мен лично ако смуче въздух то това е допомпата от там нататък тръбичките за високото налягане не са проблем освен ако не пръска от някъде и някоя дюза не работи правилно поради загуба на налягане.
                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                Коментар


                  #9
                  Tornado написа:
                  Малко разсъждения по темата пак че стана много интересна.Защо когато свършите нафтата тогава и обезвъздушите помпата не въртите мотора и да развивате гайките на тръбичките към дюзите за да премахнете въздуха и от там.По същата логика на NINO ако има някоя дюза която е износена или с слаба пружина и подлива както се казва и от там ще засмуква въздух и ще връща горивото обратно.И във тая връзка ще пробвам май да си извадя всички маркучета за излишната нафта да карам така да изцапам двигателя и да пробвам дали ще има промяна.За мен лично ако смуче въздух то това е допомпата от там нататък тръбичките за високото налягане не са проблем освен ако не пръска от някъде и някоя дюза не работи правилно поради загуба на налягане.
                  Приятелю Tornado,Tайфун или там каквото си....Точно когато се стремим да обезвъздушим системата правим ТОВА...."РАЗВИВАМЕ ГАЙКИТЕ НА ТРЪБИЧКИТЕ КЪМ ДЮЗИТЕ", има автомобили при които това е един от малкото способи за обезвъздушаване... Опел Кадет, Астра 1.7 моторите!!!Износената или със слаба пружина ДЮЗА, няма А Б С О Л Ю Т Н О никакво значение към херметичността на системата, а единствено към налягането на впръскване, което помпата подава и дали въпросната дюза ще отвори /впръска/ съгласно подаденото и гориво и налягяне!!! Винаги съм застъпвал тезата,че когато човек пише във форума, трябва да носи някаква отговорност, поне морална за постовете си!!! Твърдението ми не е продиктувано то 14 годишния опит при карането на дизели, а от възможността ,която "модерния" човек има да чете.. книги и интернет и да взема правилни решения. Сори приятелю ако съм те засегнал, нищо лично, просто ЛЮБОВ КЪВ ФАКТИТЕ! На здраве!
                  SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                  Коментар


                    #10
                    Нещо и на мен ми стана интересно.След нагнетателната помпа,горивото е с налягане доста по-високо от атмосферното,така че ако има пропуск,то от там единствено може да пръска,тече или капе нафта.Дори и при загасен двигател след като има възвратен клапан то налягането пак си остава високо и единственото което би могло да се получи е с времето налягането в системата и атмосферното да се изравнят,след като изтече достатъчно гориво.

                    Коментар


                      #11
                      а от каде може да ми с,уче въздух мойта кола , когато паля сутрин прекъсва леко, но когато и дам малко гас и после се стабилизира, колкото по дълго време не съм е палел толкова по трудно запалва.И един друг въпрос до каде на щеката трябва да е маслото до горе ли или малко под максимума.Мерси
                      Fiat Marea 1,9TD100

                      Коментар


                        #12
                        Според мен в златната среда е най-добре. Ако сложиш повече, над максимума ще изгори, ако пък е на минимума не е добре да караш спортно. Така,че на средата! Ако ти бута по малко масло, тогава я пълни до малко под максимума, за да си спокоен.

                        Коментар


                          #13
                          reiban написа:
                          а от каде може да ми с,уче въздух мойта кола , когато паля сутрин прекъсва леко, но когато и дам малко гас и после се стабилизира, колкото по дълго време не съм е палел толкова по трудно запалва.И един друг въпрос до каде на щеката трябва да е маслото до горе ли или малко под максимума.Мерси
                          При теб може и друг да е проблема Ако засмуче въздух, то еднакво ще пали всеки ден, а и след запалване няма да прекъсва
                          http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                          Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                          FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                          FIAT Punto 99' 1.7 TD

                          Коментар


                            #14
                            мисля, че е въздух защото като е изгася и се чува едно като смучене но немога да разбера от къде е, ходих на един дизелджия който ми го хвалеха много и му казах какви са симптомите и той каза че взима въздух от някъде да си проверя всичко от резорвара до помпата(също така и по някой път сама вдига оборотите)
                            Fiat Marea 1,9TD100

                            Коментар


                              #15
                              reiban написа:
                              мисля, че е въздух защото като е изгася и се чува едно като смучене но немога да разбера от къде е, ходих на един дизелджия който ми го хвалеха много и му казах какви са симптомите и той каза че взима въздух от някъде да си проверя всичко от резорвара до помпата(също така и по някой път сама вдига оборотите)
                              И моите така се вдигат

                              Коментар

                              Working...
                              X