Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Газова уредба за Bravo 1.6 16V - help pls

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Газова уредба за Bravo 1.6 16V - help pls

    Та значи купих си аз едно Браво с готова сложена газова уредба - не е инжекцион некъв стандартен боклук. Оказа се че изпарителя ми е някъв ефтин и затова го смених с един за 150 кинта който беше малко по-скъп от Ловато но не помня ква марка точно беше - 3 буквено съкращение е със сигурност Имам два въпроса - къде в София може някой да ми я регулира както трябва тъй като изпрителя е нов и ми казаха че след около 400 км трябва да се регулира като улегнат мембраните. Втория върпос - газовата е слагана с гъза си и искам да си сложа емулатор на бордовия комп. за нея защото в момента постоянно свети датчика че инжекцията не работи,което се оказва че бавно преебава начина по който колата върви на бензин - та къде в Сф мога да си намеря емулатор за моя модел или има ли телефон да питам дали имат такъв в наличност? Освен това забелязах че разхода ми е доста стабилен - около 10 извънградско и около 13 мисля градско - нормално ли е това за тоя 1.6 двигател? Мерси предварително

    #2
    re

    здр колега,искам да те посъветвам като тръгнеш да си слагаш емулатори( трябват ти два за сондата и инжекторите ) да внимаваш какво слагаш защото по разни магазинчета продават някакви уж универсални но не вършат работа казвам ти го от опит. сложих такива и работата е на кантар с тях на ниски и средни обороти нещата са долу горе ок но на високи над 3500 пак си блъска грешки ЕКУто. а ако можех да заделиш някои лев няма да е лошо да си сложиш адванс процесор защото не само че ще ти смъкне разхода но и ще ти оптимизира работата на двигателя! но от къде можеш да го вземеш не мога да те посъветвам има досто хора които правят такива нещица но колко са работещи правилно е друг въпрос! Успех :D

    Коментар


      #3
      Колега, директно ти казвам да отидеш в BRC, жк Дружба http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=6749Слагаш си само емулатор на дюзите и нищо друго.Значи както пишеш сигурно уредбата ти е някво лайньо,ама и колата трябва да ти е перфектна и на бензин.Аз до момента не съм барал нищо по газта, върви на пушка, перфектен вървеж, ниски високи на всякакви обороти.аре, ако има нещо питайуспех

      Коментар


        #4
        Така сложих емулатора в БРЦ в дружба и честно да ти кажа няколко дена по-късно я пробвах на бензин и взе тотално да се ебава. Значи сега след емулатора като я пусна на бензин и като натискам педала на газта колата почва да дърпа чак след секунда-две - все едно има някакво забавяне. По-странното е че същия ден я карах само на бензин и беше чат-пат добре - работеше нормално. Спрях да пия едно кафе за 1 час и като се върнах и почна да го прави тоя номер. Възможно ли е сега като има емулатор компютъра да подава постоянно команди на дюзите да отварят и затварят и това да ги скапва ?? Или пък проблема е по скоро в компютъра и факта че след слагането на емулатора не са му чистени грешките??? Ако някой има идея да сподели , благодаря

        Коментар


          #5
          ако има грешка в компа, трябва да се изтриетова че в момента вече си с емулатор не помага
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #6
            добре де хубаво може да е в компа грешката но ми се струва малко странно че точно след като сложих емулатора и почна да ги прави тея проблеми... добре някой тогава да може да препоръча къде да я закарам да изчистят грешките и евентуално да кажат дали продължава да гемерира грешки примерно от ламда сондата? споменаха ми за някви пичове в Обеля които разбирали от тея неща,но ми се ще ако някой знае нещо по-близо до Дианабад да каже да не бия толкова път дотам

            Коментар


              #7
              колега кажи какво стана че и моята прави същото и мирише странно отзад а съм без катализаторпрез тези 1-2 сек докато се чуди ако и дадеш газ забивали муцуната?
              HONDA I-VTEC

              Коментар


                #8
                Ми като натисна газта и си набира но след 2 секунди все едно реагира с закъснение.. а в момента когато натискам просто си забива муцуна стандартно тъй като си мисли е не подавам газ и си бачка на двигателна спирачка...тъпнята е че цял ден я карах на бензин нищо и нямаше и след като спрях за час и пак продължих взе да го прави това..ще я водя сега събота да гледат компа и да го чистят и ще ти кажа ако има някакво подобрение, а иначе някой ако се е сблъсквал вече с това моля да каже поне от какво е да знам какво да гледам

                Коментар


                  #9
                  AvataR написа:
                  добре де хубаво може да е в компа грешката но ми се струва малко странно че точно след като сложих емулатора и почна да ги прави тея проблеми... добре някой тогава да може да препоръча къде да я закарам да изчистят грешките и евентуално да кажат дали продължава да гемерира грешки примерно от ламда сондата? споменаха ми за някви пичове в Обеля които разбирали от тея неща,но ми се ще ако някой знае нещо по-близо до Дианабад да каже да не бия толкова път дотам
                  http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=4911&highlight=%E4%E8%E0%E3%ED%EE% F1%F2%E8%EA%E0
                  2015 Renault Megane Expression GT
                  2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                  Всичко за FIAT Bravo 2007

                  Коментар


                    #10
                    AvataR написа:
                    добре де хубаво може да е в компа грешката но ми се струва малко странно че точно след като сложих емулатора и почна да ги прави тея проблеми... добре някой тогава да може да препоръча къде да я закарам да изчистят грешките и евентуално да кажат дали продължава да гемерира грешки примерно от ламда сондата? споменаха ми за някви пичове в Обеля които разбирали от тея неща,но ми се ще ако някой знае нещо по-близо до Дианабад да каже да не бия толкова път дотам
                    В Дианабад има едни газаджии,но не ги знам колко разбират
                    ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                    Коментар

                    Working...
                    X