Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Уау какво сейченто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Уау какво сейченто

    Дали мога да намеря такъв ъпгрейд за двигателя на чинки ? И какъв е точно ? Някакъв спортен карбуратор ? Благодаря за инфото ...http://video.google.com/videoplay?do...601&q=seicento

    #2
    Re: Уау какво сейченто

    kiler_4o написа:
    Дали мога да намеря такъв ъпгрейд за двигателя на чинки ? И какъв е точно ? Някакъв спортен карбуратор ? Благодаря за инфото ...http://video.google.com/videoplay?do...601&q=seicento
    Не се занимавай с глупости Карайте си количката...тая кола не е правена за бегачка,това е икономична градска кола А иначе кой ще ти я прави колата с карбуратори и т.н.? Къде ще ти я правят? Наясно ли си колко скъпо струва тунинга ако не си правиш колата ти
    ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

    Коментар


      #3
      Re: Уау какво сейченто

      Abarth. написа:
      kiler_4o написа:
      Дали мога да намеря такъв ъпгрейд за двигателя на чинки ? И какъв е точно ? Някакъв спортен карбуратор ? Благодаря за инфото ...http://video.google.com/videoplay?do...601&q=seicento
      Не се занимавай с глупости Карайте си количката...тая кола не е правена за бегачка,това е икономична градска кола А иначе кой ще ти я прави колата с карбуратори и т.н.? Къде ще ти я правят? Наясно ли си колко скъпо струва тунинга ако не си правиш колата ти
      Е до някъде е вярно ... но все пак би ми се искало като видят фиат-чето ми да не кажат "Я, фиЯтче", а да кажат "Уаааааааау, какъв фиАт..." Но все пак от друга страна исках да се види тунинга на това чудо ...

      Коментар


        #4
        Re: Уау какво сейченто

        kiler_4o написа:
        Abarth. написа:
        kiler_4o написа:
        Дали мога да намеря такъв ъпгрейд за двигателя на чинки ? И какъв е точно ? Някакъв спортен карбуратор ? Благодаря за инфото ...http://video.google.com/videoplay?do...601&q=seicento
        Не се занимавай с глупости Карайте си количката...тая кола не е правена за бегачка,това е икономична градска кола А иначе кой ще ти я прави колата с карбуратори и т.н.? Къде ще ти я правят? Наясно ли си колко скъпо струва тунинга ако не си правиш колата ти
        Е до някъде е вярно ... но все пак би ми се искало като видят фиат-чето ми да не кажат "Я, фиЯтче", а да кажат "Уаааааааау, какъв фиАт..." Но все пак от друга страна исках да се види тунинга на това чудо ...
        Мисля,че до 1.2 мотор влиза в чикуечентото.Взимаш един такъв мотор от пунто 1.2 75hp,този мотор има потенциал и смисъл да се тунингова(мисля,че на Selqtin беше такъв и го беше пипнал да върви доста прилично),но 0.9мотора въобще не си помисляй за тунинг.Дай снимки на колицата
        ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

        Коментар


          #5
          защо да не става 0.9
          Прикачени файлове
          селото се оказа точно в града

          Коментар


            #6
            Abarth. не си прав за 0,9 двигателя ... той си е много хубав за тунинг . Виждал съм клипове с тунинговани чинкуечентота 0,9 и те си вървят доста ... но от друга страна си прав ... Но и да се побере този двигател колко ще струва ? Предполагам около 350-400лв двигателя + 100лв примерно за работата ... Това са около 500 лв а на чинкуечентото може за толкова пари да се направи доста тунинг ... и все пак идеята ти за двигателя е добра ... просто трябва да намеря някой, който да продава такъв двигател ... И пари да го купя (понеже в момента не ми се намират 300-400 лв в брой )

            Коментар


              #7
              kiler_4o написа:
              Abarth. не си прав за 0,9 двигателя ... той си е много хубав за тунинг . Виждал съм клипове с тунинговани чинкуечентота 0,9 и те си вървят доста ... но от друга страна си прав ... Но и да се побере този двигател колко ще струва ? Предполагам около 350-400лв двигателя + 100лв примерно за работата ... Това са около 500 лв а на чинкуечентото може за толкова пари да се направи доста тунинг ... и все пак идеята ти за двигателя е добра ... просто трябва да намеря някой, който да продава такъв двигател ... И пари да го купя (понеже в момента не ми се намират 300-400 лв в брой )
              Виж сега ти сметки ли ще правиш или тунинг? Имах впредвид,че от 1.2 мотора може да се изкара много повече отколкото 0.9,с тая инцекция...с тези 40hp...с тоя старт 0-100 18s... и top speed 140 тоя мотор според мене не е за тунинг Икономична кола е това и малкото моторче живота ще му се скъси наистина много Мисли за друг мотор,но ако правиш сметки това толкова пари това толкова нищо няма да направиш,винаги излиза много извън правените сметки Много преправяне е,така че по добре за тия пари,които ше вкараш,по добре си вземи продава се едно жълто уно 1.3 turbo i.e.,което съм пробвал и върви наистина ЗВЕРСКИ Мисля,че 2000лв му искаха,мотора му е много добре,има малки забележки по купето само
              ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

              Коментар


                #8
                здравей килърчо. ще си позволя да споделя някои неща с теб като не изкам да те засягам или обиждам по никакъв начин. от профила ти видях на колко години си и ми се изясниха някои работи. когато бях на твоите години, че и малко по голям в главата ми бяха същите щури мисли като твоите, но с течение на времето ми увря акъла както казват старите хора. мойта кола е уно 1000 файър и като я взех беше едно кипрене, едни въртежи, едни ръчни и точно след 1- 2 години се псувах от сърце. тази "въшка" квото и да я правиш ферари няма да стане и никога няма да получиш уважение от другите участници в движението /всеки ни подмята с тези мъници/, а за възхищение да не говорим. и знаеш ли кое е най важното, че след 2 -3 години най много, като се сетиш за това което си мислел да правиш ще се смееш на себе си. ако пък си се запалил много по тунинга си купи някоя кола с по - големи възможности, за която ще е оправдано харченето на пари. карай си икономичната колица, трупай опит, усъвършенствай шофьорските си умения - НАУЧИ СЕ ДА ПАЗИШ ТВОЯ ЖИВОТ И ЖИВОТА НА ДРУГИТЕ и след някоя друга година ти пожелавам да си купиш една яка бегачка, например - ланча делта интеграле /имал съм честта да карам този уникален автомобил/. бъди жив и здрав.
                UNO 1.0 FIRE & TIPO 1.4 I.E

                Коментар


                  #9
                  everton написа:
                  здравей килърчо. ще си позволя да споделя някои неща с теб като не изкам да те засягам или обиждам по никакъв начин. от профила ти видях на колко години си и ми се изясниха някои работи. когато бях на твоите години, че и малко по голям в главата ми бяха същите щури мисли като твоите, но с течение на времето ми увря акъла както казват старите хора. мойта кола е уно 1000 файър и като я взех беше едно кипрене, едни въртежи, едни ръчни и точно след 1- 2 години се псувах от сърце. тази "въшка" квото и да я правиш ферари няма да стане и никога няма да получиш уважение от другите участници в движението /всеки ни подмята с тези мъници/, а за възхищение да не говорим. и знаеш ли кое е най важното, че след 2 -3 години най много, като се сетиш за това което си мислел да правиш ще се смееш на себе си. ако пък си се запалил много по тунинга си купи някоя кола с по - големи възможности, за която ще е оправдано харченето на пари. карай си икономичната колица, трупай опит, усъвършенствай шофьорските си умения - НАУЧИ СЕ ДА ПАЗИШ ТВОЯ ЖИВОТ И ЖИВОТА НА ДРУГИТЕ и след някоя друга година ти пожелавам да си купиш една яка бегачка, например - ланча делта интеграле /имал съм честта да карам този уникален автомобил/. бъди жив и здрав.
                  Не се обиждам толкова лесно ... Може да съм малък по години, но не съм толкова малък по акъл ... Фиатчето още нямам години да го карам активно (карам го само от време на време) и до сега никога не е изпъвано докрай (понеже всички го щадим и пазим). Единствено аз съм изпробвал на 1ва и 2ра как се държи, но пак не до край. Нека ти кажа нещо ... Аз не го искам да въртя гуми и да се правя на гъзар ... Искам го просто за да си върви . Но просто би ми се искало да мога като някой път ми се наложи да го натисна и да тръгне по-бързо. За шофьорските умения - не може да се каже че съм добър шофьор... Добър шофьор и жена шофьор - няма (почти ... има някои изключения). Но все пак мога да карам много по-добре от майка ми, която има книжка. Просто от този двигател искам да изкарам може би 60 к.с. Повече не ми трябва. А вариянта с двигателя на пунтото също ми хареса . Просто като реша нещо го правя, независимо от трудностите по пътя до изпълнението му. Но ще видим в случая какво ще стане...П.С. Обиждам се единствено от много добри приятели. Просто другите нямат как да ме обидят... Особено по този начин ... Знам си годините ... И не ме притесняват ...Peace ...

                  Коментар


                    #10
                    60 коня - почти абсурдно. по добре смени двигателя. макар че на дали ще биеш с повече от секунда пунто или уно със същия двигател.
                    UNO 1.0 FIRE & TIPO 1.4 I.E

                    Коментар


                      #11
                      kiler_4o,пич! Не съм много по-голям от тебе(21г.) и карам Уно 45к.с. ! карам го вече близо година и просто от опит знам,че наистина от тия мъници с тия двигателчета не можеш да очакваш каквото и да било!!! И аз в началото въртех гуми по светофарите,пилежи,ръчни и са кво??? Нон-стоп се чупи нещо по предното окачване,мотора нещо ръмжи много странно,не е като преди да свисти съвсем леко...и се псувам защо съм правил такива глупости и само давам пари за части и ремонт! съвет - продай мишката,събери некой и друг лев и си купи некое Типо 1.8 16V 136Hp и тогава да видиш....колегата от форума sven имаше такова Типо 136 кончета,даде го за около 3000лв. питай го как вървеше гледам те по темите искаш да слагаш други мотори,преправяния,спортни филтри и т.н.! просто няма смисъл,не си заслужава парите и най-вече разправията и всичките глупости,при положение,че ако шитнеш мъника и добавиш парите от глупостите които си намислил ше си купиш кола със сносен мотор и ше си доволен!!!друг е въпроса,че колата не е твоя,а на баща ти примерно и ти нямаш думата за такива рокади,което ми е познато със колата на "тати" която навремето ща-неща карах каквато е....и се примирявах

                      Коментар


                        #12
                        е

                        everton написа:
                        60 коня - почти абсурдно. по добре смени двигателя. макар че на дали ще биеш с повече от секунда пунто или уно със същия двигател.
                        ралиджииката е стигнала 68 коня и то без някакви "извращения". +20 e съвсем реално.виж за спортинга(1.1) +19 с какво са
                        Прикачени файлове
                        селото се оказа точно в града

                        Коментар


                          #13
                          Килърчо, не е ли по-добре да се научиш да караш, както си е сега колата и после да се хвърляш на по-мощни коли? Иначе ще станеш селфкилърчо.
                          no pain no pain

                          Коментар


                            #14
                            Незнам дали има смисъл да се ОПИТВАМ да споря с вас ...Всички гледате годините ми като "доказателство за малоумие и мечтателство"... Това, че си с 21 години по-голям от мен не значи, че си мислел по същия начин. Както споменах аз нито ще въртя гуми нито ще дърпам ръчни и т н ... няма значение ... по другия въпрос - "колата на тати" след година и половина става МОЯ. А тези работи, които се интересувам да ги правя ще ги правя СЛЕД като стане моя . Засега мога да правя само козметични промени ... И на всичко отгоре е "колата на мама" . Вече няколко пъти сме говорили по въпроса и аз категорично съм им забранил да я продават (не точно забранил, а по-скоро съм ги убедил да не го продават) и заменят за друга кола (като например типо). Но както споменах - казах им да си вземат другата кола, а да оставят на мен чинкуечентото. Аз ще им върна после парите като ги изкарам. А за купуването на по-мощна кола - може би някой ден ще си взема браво. Но засега ще си карам с чинкуечентото ... след година и половина ...По въпроса със "селф-килърчо"-то ... Не е задължително човек който има мощна кола да я кара като такава. Наскоро се возих в пасат V6 2,8 , като през целия път София-Благоевград се движеше с не-повече от 120.Написах това само, за да се защитя. Няма нужда повече да пишете в темата и несъзнателно да се опитвате да ме обиждате ... Спирам да пиша повече въобще ... ще влизам само от време на време да прочета някой друг проблем от "консултации" за да знам ако имам проблем как да го оправя ... Благодаря за дългите постове, които написахте за "някакъв си размечтан 16 годишен)

                            Коментар


                              #15
                              kiler_4o написа:
                              Незнам дали има смисъл да се ОПИТВАМ да споря с вас ...Всички гледате годините ми като "доказателство за малоумие и мечтателство"... Това, че си с 21 години по-голям от мен не значи, че си мислел по същия начин. Както споменах аз нито ще въртя гуми нито ще дърпам ръчни и т н ... няма значение ... по другия въпрос - "колата на тати" след година и половина става МОЯ. А тези работи, които се интересувам да ги правя ще ги правя СЛЕД като стане моя . Засега мога да правя само козметични промени ... И на всичко отгоре е "колата на мама" . Вече няколко пъти сме говорили по въпроса и аз категорично съм им забранил да я продават (не точно забранил, а по-скоро съм ги убедил да не го продават) и заменят за друга кола (като например типо). Но както споменах - казах им да си вземат другата кола, а да оставят на мен чинкуечентото. Аз ще им върна после парите като ги изкарам. А за купуването на по-мощна кола - може би някой ден ще си взема браво. Но засега ще си карам с чинкуечентото ... след година и половина ...По въпроса със "селф-килърчо"-то ... Не е задължително човек който има мощна кола да я кара като такава. Наскоро се возих в пасат V6 2,8 , като през целия път София-Благоевград се движеше с не-повече от 120.Написах това само, за да се защитя. Няма нужда повече да пишете в темата и несъзнателно да се опитвате да ме обиждате ... Спирам да пиша повече въобще ... ще влизам само от време на време да прочета някой друг проблем от "консултации" за да знам ако имам проблем как да го оправя ... Благодаря за дългите постове, които написахте за "някакъв си размечтан 16 годишен)
                              Защо се засягаш като нищо лошо не сме ти казали и не сме имали за цел да те засегнем,а просто да ти дадем съвети
                              ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                              Коментар

                              Working...
                              X