Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Мареа 1.9TD или 2.4 TD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Мареа 1.9TD или 2.4 TD

    Привет на всички колеги,Прегледах доста неща от форума, но не можа да срещна наистина нещо по-детайлно за двигателя 2.4 TDI.В рамките на 2 седмици възнамерявам да си взема Мареа но, не колебая много между двата двигателя.От една страна 2.4 TDI е много динамичен и ще пи пасне много, ама се притеснявам после да не създава проблеми като аварийност ? Може ли някой да сподело впечатления относно 2,4 ТDI - намират ли се части лесно, как са като цени, често ли аварира ( тука се повтарям ). Ами въбще между двата двигателя, кои бихте избрали имайки впредвид горното ? Има и друг момент, че съм от провинцията и достъпа до добри сервизи и много труден, така че трябва да се съобразявам и с това. Евентуално да ми препоръчате добър сервиз в София където мога да мина на диагностика без записване при покупка на колата.Благодаря на всички предварително.Лек и безавариен път на всички колеги !!!Поздрави,Б.

    #2
    TDI ?За JTD двигател ли говориш или за TD? TDI двигател FIAT неправи или по-точно не слага такова съкращение на своите автомобили. Ако колата е от преди 99-та то вероятно говориш за TD двигател. Дай повече информация за това което искаш да си купиш като точен вид двигател и година тъй като разликата между TD и JTD е съществена...Като цяло не съм чул някой да се оплаче от 1.9 TD автомобил... все пак говорим за дизел и ФИАТ! Дизела ако не е каран прекалено много и е поддържан прилично то това е чудесен автомобил и няма да съжаляваш. От тук извода е сервиз в който а) няма да те излъжат б) имат нужната техника да проверят реалните километри (100% сигурност никой не може да ти гарантира разбира се).Като цяло ВантоТрейд е сервиз с добра техника имат не лоши майстори и си разбират от работата, НО никой не може да ти гарантира, че умишлено няма да те излъжат.Ако някой колега може да се ангажира да ти помогне с доверен сервиз (приятел в него) ще е най-добре...
    FIAT Marea 1.9 JTD HLX

    Коментар


      #3
      Определено става въпрос за ТД двигателя защото колите които съм набелязал да гледам са 98 година !!! Въпросът е дали 2.4 ТД ( 125 коня) е толкова добър колкото 1.9 ТД ( 100 коня) ? И после в случай на нужда ( на всяка кола се налага понякога) има ли части за 2.4 ТД ( тука се повтарям с оригиналното съобщение) и все пак да не са на космически цени. Иначе като динамика 2.4 ТД се надявам да е супер. Съвет за сервизче за бърз преглед преди покупка!!!Лек и безавариен път на всички !!Поздрави, Б.

      Коментар


        #4
        турбо-дизел 100 е много добър вариант според менприлично ускорение, както и висока максимална скорост евтина поддръжка като за дизелов автомобилнепретенциозен към нафтата двигателя пасва отлично на комбитотурбо-дизел 125 е отличен вариант за комби или седан... ускорението е голямо както и макс. скоростобаче петака е сериозна инвестиция и изисква бая повече кинтиза поддръжката си ... освен това не е особено икономиченспоред мен ТД 100 е идеалния вариант ... като изключим JTDза които под 10000 лв. читав екземпляр е трудна работап.с. TD_75 и TD_100 не могат да се "чипнат" .. помпата е механичнаразбира се има и друг вариант за вдигане на мощносттазащото все пак процесите на горене се управляват по електронен пъта TD_125 може да му се направи "чип тунинг" ... макар че и без негоколата си е самолет ... :D като гледам си от Монтанамеждудругото и аз съм от тамза Монтана читав сервиз за ФИАТ - не е трудно, а направо невъзможно особено за дизелвъв всеки гараж могат да се "изсерат" на колата тив БОШ-а са много неграмотни ...има обаче приличен сервиз във Враца а също и в Козлодуйза съжаление аз моята Марея я продадох иначе можеше да я тествашнадявам се съм бил полезен ...
        Novitec Rosso Passionale 1.9 MultiJet
        Alfa Romeo 156 JTS Selespeed Ti

        Коментар


          #5
          еее брато ти ми разби мечтите така ми се искаше тунинг, а ти казваш, че ТД100 е с механична помпа и нема чип
          Fiat Bravo 1.9 TD100

          Коментар


            #6
            не става ... с чипно има и алтернативипо-голямо Турбо, голям интеркулер ...има как да се пипне колатапитай в Цунами .. там ще намерят решение за проблема тимен Jorko така ме посъветва .. но аз я продадох и не можахда видя кво щеше да стане
            Novitec Rosso Passionale 1.9 MultiJet
            Alfa Romeo 156 JTS Selespeed Ti

            Коментар


              #7
              Впечатления

              Привет,Бих помолил колегите които карат Фиат Мареа 1.9 ТД или 2.4 ТД да споделят малко впечатления, като:- от колко време колата е при тях- колко километри са изминали- какво е аварирало през това време- общи впечатления от колата, какво и харесват ??? Какво не и харесват ???Благодаря на всички предварително,Лек и безавариен път,Поздрави,Б.

              Коментар


                #8
                Re: Впечатления

                2.4 TD (’96-’99) има ли интеркулер?

                Търся Фиат Мареа

                Коментар


                  #9
                  има да .... само TD_75 няма
                  Novitec Rosso Passionale 1.9 MultiJet
                  Alfa Romeo 156 JTS Selespeed Ti

                  Коментар


                    #10
                    А каква е разликата между 2.4TD и 2.4JTD? Аз мислех, че едното е 20V, а другото не. Ма се оказа, че не е така...

                    Търся Фиат Мареа

                    Коментар


                      #11
                      E JTD си е Комън-рейл двигател отвсякъде :D

                      Коментар


                        #12
                        Stilo написа:
                        E JTD си е Комън-рейл двигател отвсякъде :D
                        Двата двигателя са почти идентични, с изключение на "добавката" от един цилиндър.Да ти кажа по-добре, ако нещо се случи около помпата, то тогава по-добре е да имаш 2.4 двигателя.Разликата е в харченето разбира се, но при теб чак толкова няма да се усети.За части не се притеснявай, както споменах ако ще намериш едно нещо за единия, то и вероятността е същата и за другия.
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар

                        Working...
                        X