Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Филтър на климатика

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Филтър на климатика

    Абе хора знаете ли къде се намира този филтър на климатика? Мисля , че трабва да го сменя, но нито знам от каде да купя, нито знам как да го сменя? колата е Фиат Мареа
    FIAT MAREA - 1997г 1.6 16V elx

    #2
    Виж сега колега - оня ден си правих традиционните облепяния със силикон, и разглобявах корите дето са под чистачките.....Значи тия черни пластмаси започни да махаш отдясно наляво, и със сигурност под дяснатачистачка ще ти изскочи един бял филтър чиито тръби отиват в купето, или поне са насочени натам- филтъра представлява подобие на въздушния за двг, но е малко по плосък и широк.....не знам дали от другата страна има такъв, но като взема да облепям от другата страна ще видя, щото не ми се махаше цялата кора и не стигнах до лявата страна, но мисля че там няма да има.ЗА да не се объркаш с ляво - дясно, като казвам ляво илмам в пред вид страната пред шофьора.....За друг филтър засега не знам....кажи ако си извадил цялата кора дали има и отляво.....Филтъра го изчетках основно и мисля че стана добре, ако има откъде да си купя мисля че няма да се поколебая.......
    Alfa 156 2.0 TS
    Alfa 156 20VTurbo
    Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
    Locost TF1 3.0V6

    Коментар


      #3
      Здравей колега. Ти защо си облепял със силикон. Аз това до сега никога не съм го правил, помагали. Мисля да си купя нов филтър,защото този никога не съм го сменал и незнам какво е дереджето....
      FIAT MAREA - 1997г 1.6 16V elx

      Коментар


        #4
        Ми и представа си нямаш на колко места може да влезе вода, колко цепнатинки и прочее местенца могат да бъдат запълнени.....ако ти кажа че изхабих 2 туби от прозрачния силикон може и да не повярваш но това е дереджето.....Пролуки между фарове, мигачи, калници, задни стопове(комби е моята), и прочее места може да се нахака силиконче.....нямаш си представа да речем колко мизерия изкапа като свалих двата задни стопа - сега обаче атомче въздух не може да влезе там.....Разните му гумени уплатнения, сглобки където може да влезе вода - всичко запълних - едно че помага - второ че не се вижда че е пълнено.....
        Alfa 156 2.0 TS
        Alfa 156 20VTurbo
        Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
        Locost TF1 3.0V6

        Коментар


          #5
          леле малеееееее

          филтъра за климатика ви е 15лв
          -------------------------------
          0898506763

          Коментар


            #6
            А знаеш ли къде се продава, и как се монтира?
            FIAT MAREA - 1997г 1.6 16V elx

            Коментар


              #7
              ...

              Коментар


                #8
                мерси ще пробвам. А нормално ли е да ми се запотява предното стъкло, с нов филтър?
                FIAT MAREA - 1997г 1.6 16V elx

                Коментар


                  #9
                  ...

                  Коментар


                    #10
                    Здравейте, Колеги !Изчетох внимателно темата и много ме заинтригува, като разбрах къде се намира този филтър. Аз съм с Типо 1.6, свалях въпросните пластмаси под предните чистачки и при мен на посоченото в дясно място има добре оформена ДУПКА ( Въпросът ми е: за Типото имали някакъв филтър, който да съвпада и да затворя тази дупка с цел филтриране на възхуха, който постъпва в купето ? Защото както каза hf hpe, нашият въздух е доста мръсничък, а и улиците ... Много често като включа вентилатора на 3-та степен издухва тонове от прахоляк ((Благодаря и Поздрави !!!
                    Fiat Tipo 1.6 AGT

                    Коментар


                      #11
                      За Типо си нямам идея дали е там, но опитай се да разбереш дали е лягало нещо като филтър там....На Мареата, а предполагам и на Бравото и бравите е дълъг около 30см. на 15 см.......Или някой с Типо мисля че ще ти даде по точно инфо.....
                      Alfa 156 2.0 TS
                      Alfa 156 20VTurbo
                      Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                      Locost TF1 3.0V6

                      Коментар


                        #12
                        здравейте,след кото си купих фиатчето (Bravo 1.6) започнах да сменям разни консумативи както си е редно, и стигнах и до поленовия филтър , видях в книжката как се сменя на картинката и с една отверка отворих пластмасовия капак там , както и BBorisoff казва открих голяма дупка с размери като за такъв филтър , реших че предишния собственик го е махнал. намерих в един магазин такъв филтър и си говорих с продавача- според него няма смисъл да ми продава такъв филтър след като колата няма рамката в която се слага( т.е. аз няма да мога да си го сложа в моита) извода ми от цялата история е че вероятно такива филтри слагат само на фиатите с климатик , моита няма климатик на 1.6 слагат само ако си го поръчаш, съответно няма рамката и филтъра в нея (седи празно мястото за тях защото ако предишния собственик си е поискал 1.6 с климатик са щели да му сложат и филтър), може и при Типо работата да е същата.според мен си е хубаво да има колата такъв филтър и това което съм измислил е да се намери от моргите фиат с климатик които го продават на части и да си купя рамката за филтъра , слагам я на моита фиатка и си купувам нов поленов филтърможе и да греша , не съм сигурен
                        FIAT Stilo 1.4 16V
                        FIAT Bravo 1.6 16V (преди)

                        Коментар


                          #13
                          ...

                          Коментар


                            #14
                            Малко извън темата, искам да помоля toni или някой друг който има Браво/Брава и съответно книжка за тях и има възможност да я скенира или снима, ако има начин и да се сложи в секцията Downloads тъй като моята Брава я купих без книжка, а предполагам и че не съм единствен.Благодаря предварително.
                            Fiat Brava 1.9 TD 100

                            Коментар


                              #15
                              имам Bravo от 2 години и през цялото това време не съм спрял да търся книжка за ремонти на колата като тази за Типо, няма на Славейков, мрежата съм я преровил буквално но нищо не съм намерил. книжката за която споменавам си беше в колата , тя е от тези които производителя слага за купувачите, пише коя ръчка за какво е кое бутонче какво прави и как да си провериш маслото, полезна ми е и когато търся изгорял предпазител, но не е това от което имаме нужда.Книжката е на немски (колата дойде от Австрия) но има много картинки и е разбираема, за съжаление нямам скенер и нямам опит в тази дейност, ако някой има условия и време ще му я дам за да я сканира и сложи в нета за да може да си я изтеглят всички на които би била полезна. (може да ме намери в ICQ)Ако няма желаещ, когато имам време ще опитам с фотоапарат(цифров) да снимам страничките, незнам какво ще се получи нито как се прави но ще пробвам.
                              FIAT Stilo 1.4 16V
                              FIAT Bravo 1.6 16V (преди)

                              Коментар

                              Working...
                              X