Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Благодаря ти, Господи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Благодаря ти, Господи

    В случая (Господ) е едно приятелче. Та имах проблем с спирачките и вече се бях ориентирал към сервиз и 200-300 лв в джоба за вакуум помпа или серво и работа. И вчера седнахме за по бира с този приятел и на мен само спирачки и проблеми са ми в устата,както и сериозен удар по бюджета.В един момент отворихме капака на колата(даже не се сещам вече за какво)и той по едно време вика"Защо не сложиш някакви тапички на тия маркучи,ще ти изтече нещо от там". Направо се втрещих и викам кви маркучи бре. Оказа се че от вакуум помпичката тръгва маркуче надолу към сервото и има тройник от който пък отива към някакво клапанче монтирано точно до съда за хидравличното масло за волана.Та това клапанче(функцията му ми е неизвестна)има горе щуцер за маркуче а долу още три,да ама нито едното маркуче не е здраво. Всичките бяха по 10-тина см и нагорели и напукани.Намерихме мястото на това от тройника и "О, чудо" спирачките възкръснаха като от нищото. Моля някой ако знае точната подредба на тези маркучета да ми обясни.Колата е Типо 1.9 тд. Лошото (или хубавото) в случая е че джоба пак олекна след стабилната почерпка и днес едва станах за работа.
    Tipo 1.9td

    #2
    Спирачки

    Колега ще съм ти много благодарен ако качиш някакви снимки за пояснение точно за какво става въпрос.
    Stilo 1.9 JTD - 115 к.с.

    Коментар

    Working...
    X