Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

FIAT - Кафеджиев гр. Бургас

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    FIAT - Кафеджиев гр. Бургас

    Здравейте , разбрах че официален представител за Бургас на Fiat и Lancia e фирма "Кафеджиев". Някой има ли впечатление от техния сервиз? Аз съм ги ползвал само за снемане номер на мотора ( търговеца беше обмитил колата без този номер). Искам да си направия диагностика на мотора и да ми проверят зацепването на ремъка , понеже го снемих в случаен сервиз , преди да разбера че има официален за Бургас. Някои може ли да ме посъветва за бърза и лесна проверка на това ?Също така след смяната на ремъка се появи странен шум ( метал в пластмаса ) , който се чува много добре в купето , но като отворя предния капак е доста по-слаб. Идея на какво може да се дължи това ?Поздрави на всичкиРумен ---------------------Fiat Brava 1.6 16v
    -------------------------------------
    Fiat Brava 1.6 16v /1997 EL

    #2
    Re: FIAT - Кафеджиев гр. Бургас

    skarida написа:
    Здравейте , разбрах че официален представител за Бургас на Fiat и Lancia e фирма "Кафеджиев". Някой има ли впечатление от техния сервиз? Аз съм ги ползвал само за снемане номер на мотора ( търговеца беше обмитил колата без този номер). Искам да си направия диагностика на мотора и да ми проверят зацепването на ремъка , понеже го снемих в случаен сервиз , преди да разбера че има официален за Бургас. Някои може ли да ме посъветва за бърза и лесна проверка на това ?Също така след смяната на ремъка се появи странен шум ( метал в пластмаса ) , който се чува много добре в купето , но като отворя предния капак е доста по-слаб. Идея на какво може да се дължи това ?Поздрави на всичкиРумен ---------------------Fiat Brava 1.6 16v
    Аз ходих там няколко пъти. Първоначалната подмяна на ремъци, масла, ролки....... ме изшиха 400 лв. После за смяна на гарнитура на капака на клапаните- 16лв. Последното ходене беше за подмяна на машинка на ел стъклото на шофьорската врата-15лв труд
    брава 1.4 12в 1997 моно инжекция, но радиото е стерео
    http://www.picvalley.net/v.php?p=u/22/21929_450.JPG

    Коментар


      #3
      бах маа му..........то тая гарнитура струва 3 лева и има да се развият и завият 4 болта.... / поне на моето пунто е тъй...и 400 кинта за консумативи.... ми пресечи улицата, под началната спирка на маршрутките. иди "При Стефан" и за 400 лв. ще ти направи колата нова.... вий тез пари да не ги намирате на улицата бе хора
      Fiat Punto 1.1-Синята птица
      Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
      Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

      Коментар


        #4
        donnna написа:
        бах маа му..........то тая гарнитура струва 3 лева и има да се развият и завият 4 болта.... / поне на моето пунто е тъй...и 400 кинта за консумативи.... ми пресечи улицата, под началната спирка на маршрутките. иди "При Стефан" и за 400 лв. ще ти направи колата нова.... вий тез пари да не ги намирате на улицата бе хора
        Приятелю, човек усеща прецакването чак след прецакването. Истината е, че тези сервизи са ..... мамата си джейси... много напъване но дали има покритие! Те разчитат на момента- тъй- тъй е дошъл..........що да го изтърваме. Момчетата които работят там, не са виновни- шефа определя правилата! Защо ми звучи познато......
        брава 1.4 12в 1997 моно инжекция, но радиото е стерео
        http://www.picvalley.net/v.php?p=u/22/21929_450.JPG

        Коментар


          #5
          Мда, един път ходих там за диагностика на компютъра и имаше една "лелка" дето постоянно обикаля да не те изтърве за парите, т.е. да не си някой познат на майстора и да минеш метър Първия път дори стана лек скандал, защото бях отишъл на диагностика със синия ключ и компютъра не можа да се върже към колата. Въпреки обясненията на майстора към "лелката", че нищо не е свършил и пари не дължа, онази настояваше за 25лв. Добре, че шефа Кафеджиев беше там и и се развика яко Освен за комп. диагностика и евентуално за смяна на ангренажен ремък, за друго не бих стъпал там.
          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

          Коментар


            #6
            Дам.......вчера бях във въпросния сервиз със чисто ново Браво на 500км. отказа ми хидравликата.......както и да е оказа се дефектен предпазител.Въпросната "Лелка" също бягаше след мен като цербер и накрая ми поиска 30 лева за диагностика и 1 левче за предпазител. Голям проблем ! Колата е гаранционна все пак аз нямам вина че предпазителя е дефектен ..... за капак патувам от сливен за да я оправят . Голям скандал направих дадох 1 левче звъннах на AUTO ITALIA и там ги нарасих здраво и си тръгнах.Повече няма да стъпя във прехваления сервиз !

            Коментар


              #7
              чи нормално е на моята Мареа сичките консумативи ролки,пемъци,филтри и масло 400 лв. в сервиза на Фулда и след смяната на ремъка зе да бучи както казваш на метал тва е от ремъка мен се опитаха да ме изиграят викат ми тя водната помпа не работи ,маслената скоро ще издаде фронта хидравликата не работела :D казвам му чакай малко е ти тея неща дет ги изброи ко не работеха тя колата нямаше да варви е :D въобще не останах доволен от прословутата Фулда

              Коментар


                #8
                ще кажа на всички колеги от форума едно - НЕ СИ КАРАЙТЕ ФИАТКИТЕ В КАФЕДЖИЕВ ПО КАКЪВТО И ДА БИЛО ПОВОД, имам достатъчни наблюдение от този серви,з а и не само от него понеже работата ми е такаванекадърни са и са големи кожодерище ви дам и някои пример задна броня за браво 96 г., 700 лв. - била оригинална и доставка за 15 денаключалка на багажник 70 лв. и пак доставказа моята кола питах за смяна на хидравлична рейка - "за тебе" около 120лв. това е с намалението понеже имаме служебни контакти с тях

                Коментар


                  #9
                  Опа, много подкрепям larry за това което е написал с главните букви. Защо? Накратко, препоръчаха ми ремонтец за около 700 лв, на друго място ми струваше 60 лв. и то със съвсем различна диагноза...
                  Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150hp
                  Alfa Romeo MiTo 1.3 JTDm 95hp
                  Alfa Romeo ARNA 1.2 63hp

                  Коментар


                    #10
                    И в крайна сметка има ли добър сервиз за италиански автомобили в Бургас?
                    LANCIA LYBRA 1.8 VVT

                    Коментар


                      #11
                      Е, че с какво изобщо сме добри в Бургас, че и сервиз за Фиат сега... За коли ходим до Сф и Дупница, по лекари - пак до Сф, на пазар - в Турция, по МОЛ-ове - до Варна, сигурно има и друго! За съжаление, в сравнение с другите големи градове, Бургас е дооооста назад във всичко Аз си ремонтирам колата в кварталния сервиз до бл. 9, ако има нещо по заплетено я карам до "Океански риболов", зад "Сатан". Това са момчетата на които имам доверие, за други места не знам. И двата сервиза са супер мизерни, но съм доволен...
                      Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150hp
                      Alfa Romeo MiTo 1.3 JTDm 95hp
                      Alfa Romeo ARNA 1.2 63hp

                      Коментар


                        #12
                        Е здравейте съфорумци.Да напиша и аз моята история за сервиз Кафеджиев-Бургас.Термостата ми се предаде и няма загряване моята Мареа 1.8 мотор 113 кончета.След справки по сервизи и магазини и разбиране че с помалко от 60 лв.за термостат няма да се размина реших да посетя сервиза(дата12.12.2008 петък).След ровене из компа за цена ми казаха 60 лв.термостат+20лв.за труд и антифриз колкото разсипят за 10лв.По тяхни сметки всичко за 90лв.Днес 15.12.2008 отивам да се разделя със стария термостат и 100чката за ремонт.показвам даже на приемчика че съм с ГИ и компа е захванат за стойката на акумулатора и питам дали не е проблем и след уверения че изобщо не им пречи си давам колата за ремонт.След 2 часа ми се обадиха че съм готов,да ида да си я взема.Радост неземна ще си имам парно.Влиза да си платя за ремонта и ми заявяват че дължа 134лв.След като се съвзех малко от шока я питам лелката защо толкова много след като сме се разбрали за 90лв.И тя ми заявява че термостата бил84лв+труда+6лвза антифриз.Смятам аз и пак не ми излизат сметките84+20+6=110лв и пак се почват кавги и обеснения че термостата бил по-скъп.Смятам аз пред нея и пак и задавам въпроса защо ми иска повече и тя изведнъж ми заявява че труда не бил 20 ами 40лв.защото ми били разкачали компютара на ГИ.Аз и казвам добре аз ви попитах дали ще пречи казахте ми че не е проблем и няма да пречи.защо ми иска 40а не 20 лв.и се почна едно мънкане и увъртъне на което и казах че искам да разговарям със собственика на сервиза.И ооооо чудо ремонта ми се намали на 108лв.от лелката.Аз пак настоявам че не ми струва толкова ремонта защото съм се договорил за термостат от 60лв.не от 84лв.Все пак нали сме се разбрали за толкова пари,а и като имам 100 кинта как да и дам 108.След още настоявания да разговарям с шефа,ми заявиха че видиш ли компромис щели да ми направят и ще ми струва само 100лв.Дано поне ремонта да е качествен че ако и ремонта не бива големи ядове ще берът с мен.
                        FIAT FORUM BULGARIA
                        Ракията е над политиката

                        Видео от Италфест 2011

                        Коментар


                          #13
                          И аз повече не стъпвам в кафеджиев тия са големи кожудери

                          Коментар

                          Working...
                          X