Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разход на Газ Типо 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Разход на Газ Типо 1.6

    Сега засекох сигурен раход на газ извънградско само!Двигатела е на Типото от подписа и както следва:При скорост от 95км/ч - 7.2л/100кмПри скорост от 120км/ч - 8.2л/100кмПри скорост от 150км/ч - 10.0/100кмСигурно и твърдо засичане като всеки етап навъртян е за минимум 300км засичане по магистралата и в 99% от пътя е минато с точно тази скорост и за това тези данни са възможно най-точни.Според мен е абсолютно в нормата! :P
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    #2
    Само не разбрах как я засече на 150 км/ч
    Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

    Коментар


      #3
      lu40 написа:
      Само не разбрах как я засече на 150 км/ч
      Според теб как може да съм я засекъл
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #4
        BO написа:
        lu40 написа:
        Само не разбрах как я засече на 150 км/ч
        Според теб как може да съм я засекъл
        Ами от тук до Пловдив и обратно,ама няма ли тук-таме катаджии по магистралата?
        Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

        Коментар


          #5
          Kolega Bo q kaji kade slaga gazowata i kak sa q nastroiwali i kakwa e 4e moq dwigatel e syshtiq i iskam i az takyw razhod kato si sloja gazowata
          N.Y. State of Mind

          Коментар


            #6
            sachma написа:
            Kolega Bo q kaji kade slaga gazowata i kak sa q nastroiwali i kakwa e 4e moq dwigatel e syshtiq i iskam i az takyw razhod kato si sloja gazowata
            Ами преди 3 години приблизително си я сложих (почти като взех колата) и е настроена на ухо. От тогава не съм ходил на майстори, газ анализатори и каквото се сетиш още. "Майсторите" бяха някъде към Илиенци, ама да ти кажа честно не мога с чисто сърце да ги препоръчам след като висях 3 часа и не можаха след това да ми запалят колата.Ама от тогава само сипвам и карам друго не съм правил.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #7
              Re: Разход на Газ Типо 1.6

              BO написа:
              При скорост от 150км/ч - 10.0/100км
              Първо, на газ не можеш да ги държиш НАВСЯКЪДЕ, дори по магистралата тези 150 км/час. И второ, при 150 може да харчиш 10/100, ама на бензин.

              Коментар


                #8
                Не знам кое му е трудното да държиш по магистралата тази скорост.Е вярно е че имаше 2-3 пъти някой "фен" който "лети" с над 200 и ме принуждаваше да се махна и ако има някой пред мен да намаля но това е както се казва 2-или 3 пъти което не е повече от 30-40 секунди общо.А не казвам че през това измерване карах и около 3-4 минути с 180 с което се компенсира спада до към 100.А да имаше и още едно намаляване - след тунела заради полицайчетата - знете си го.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #9
                  BO написа:
                  А не казвам че през това измерване карах и около 3-4 минути с 180 с което се компенсира спада до към 100.
                  Kолега, и на мен ми се ще това да може да бъде вярно, но няма как да е така. Сега сериозно, просто километражът ти явно бая послъгва. Помисли малко по-разумно. На равно повече от 170 РЕАЛНИ таз кола няма как да ги развие просто, пък на ГАЗ е АБСУРД

                  Коментар


                    #10
                    Paparac написа:
                    ...На равно повече от 170 РЕАЛНИ таз кола няма как да ги развие просто, пък на ГАЗ е АБСУРД
                    С мойто 1.4 и то поудушено - 140 си ги прави на газ без да се замисля и доста бълзо. Няма проблем и да ги поддържа. По-високите скорости ги считам за опасни с тази кола и не съм пробвал особено за постоянно (е веднъж до 160). А колегата е с 1.6 така, че му вярвам. То километражите са си неточни по принцип.
                    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                    Нека Силата на бъде с Нас...

                    Коментар


                      #11
                      Сега засекох сигурен раход на газ извънградско само!

                      Съгласен съм с колегата за рахода. Вчера засякох извън градско 100км с 15км градско колата ми изгори 7,5/100, а предният ден ги ръчках повечко ( е чак 150 като средна скорост повярвай много трудно се достига) и ми стигна до 9,5-10/100. Така че разхода си е разход и всичко зависи от задкормилното устройство. Разликата идва че аз съм с 1,4 мотор пък колегага с 1,6, но повече от това съм сигурен че немога да сваля разхода.

                      Коментар


                        #12
                        Сега засекох сигурен раход на газ извънградско само!

                        Съгласен съм с колегата за рахода. Вчера засякох извън градско 100км с 15км градско колата ми изгори 7,5/100, а предният ден ги ръчках повечко ( е чак 150 като средна скорост повярвай много трудно се достига) и ми стигна до 9,5-10/100. Така че разхода си е разход и всичко зависи от задкормилното устройство. Разликата идва че аз съм с 1,4 мотор пък колегага с 1,6, но повече от това съм сигурен че немога да сваля разхода.

                        Коментар


                          #13
                          мойта (1.6 моно-газ) на равен участък 173км,с нанадолнище съм я виждал до 190

                          Коментар


                            #14
                            А колко средно ти харчи?
                            N.Y. State of Mind

                            Коментар


                              #15
                              А колко средно ти харчи?
                              N.Y. State of Mind

                              Коментар

                              Working...
                              X