Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Не пали на газ - продължение

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Не пали на газ - продължение

    Та, както си личи от заглавието, трошката не ще да пали на газ от няколко дни. След като запаля на бензин, включвам на газ и всичко си е ок, работи си като часовник. Това в 90% от случаите. В другите 10%, след като запаля на бензин и превключа на газ, колата гасне. В тези случаи се налага да я засиля по дълга права и да превключа на газ, когато набера скорост. Тогава, веднага след превключването се "спъва", оборотите рязко падат и почти спира, а след това се "отпушва" и си тръгва нормално. Проблема не се повтаря до следващото палене. А, понякога успява да си запали и на газ, особено сутрин. Това ме навежда на мисълта, че проблема по някакъв начин е свързан с жегата, но не мога да си обясня как.
    Shit happens, sometimes...
    Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
    Marea 1.8 HLX - червена като аватара

    #2
    извади маркучите на газовата от изпарителя до инжекцията/карбуратора дай контакт и виж дали пуска газ. така няколко пъти провери дали всеки път пуска. 100% проблема ти е между клапана за газта и инжекциона/карба
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      или пък може и нещо кранчето на бутилката отзад да не ти дава газ ако си го бъзикал тези дни
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        а ако е вакумен изпарителят може да се е попрецакал маркуча на вакума

        Коментар


          #5
          Ами, нямам никаква идея какъв тип е изпарителя. Ще пробвам дали подава газ, но много-много не смея да пипам. Май е по-добре просто да ми препоръчате някой газаджия около Люлин, дето е читав.
          Shit happens, sometimes...
          Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
          Marea 1.8 HLX - червена като аватара

          Коментар


            #6
            pugsy написа:
            а ако е вакумен изпарителят може да се е попрецакал маркуча на вакума
            И аз имам подобни проблеми и съм с вакуумен изпарител. При мен обаче проблемни са и сегментите, че са бая изпушили. Имат ли нещо общо те с тоя вакуум?
            Най обичам аз така, напред назад, на колела!!! Kicks ass!

            Коментар


              #7
              Такааааааааа, ходих на газаджия - един доста голям сервиз на Сливница, след Орион. Гледаха, чесаха се по главите... Тя за лош късмет днеска си пали от раз, та не можах да им демонстрирам проблема. Накрая казаха: "Нов изпарител". 60 кинта турски без гаранция или 130 - италиански. Какво ви е мнението по въпроса. Не ми се дават толкова пари, но и не знам къде да отида за второ мнение. От друга страна, не мога да тръгна по море без газ, щото тия 130 кинта ше ги дам по три за бензин. Моля, помагайте. Кажете читави газаджии или по-тънки цени на изпарители, евентуално.
              Shit happens, sometimes...
              Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
              Marea 1.8 HLX - червена като аватара

              Коментар


                #8
                Един приятел си сложи газ при едни газаджии в Павлово.0888749795.Вярно че не е баш до люлин, ама виж там, може да ти помогант.
                N.Y. State of Mind

                Коментар


                  #9
                  Мерси! И Павлово става, все пак, с коли сме :D Ще пробвам, поне още едно мнение да чуя, че е много тъпо да сменя изпарител, а да се окаже запушен маркуч.
                  Shit happens, sometimes...
                  Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
                  Marea 1.8 HLX - червена като аватара

                  Коментар


                    #10
                    Дано помогнат, пиши после какво е станало :D
                    N.Y. State of Mind

                    Коментар


                      #11
                      невиждам смисъл да сменяш изпарителятразбра ли какъв е ел или вакумен

                      Коментар


                        #12
                        И аз не виждам смисъл да сменяш изпарител. Продават се ремонтни комплекти, с които излиза доста по-евтино.Сервиза в Павлово - моята уредба я монтираха някъде там - ул. Иван Сусанин 28, ако не се лъжа. Не съм сигурен Павлово ли се води или Бъкстон...Като монтаж нямам съществени забележки освен поплавъка на бутилката, но след това така и не можаха да я регулират като хората. Иначе си имат газ-анализатор ама при мен не стана номера, дали е от можене или късмет - не знам.
                        Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                        Коментар


                          #13
                          Ами от късмет едва ли ще е...Иначе тези се намирали зад някакво училище.
                          N.Y. State of Mind

                          Коментар


                            #14
                            Ами, май е вакуумен, но не бих заложил нещо. Това, което ме подразни е, че не пипнаха нищо, само слушаха звука на работа и отсекоха, че требе нов изпарител. Даже имаха газ-анализатор, но изобщо не предложиха да я прекарат, просто казаха, че трябва или ремонт на настоящия изпарител, което щяло да струва ооколо петдесет, или нов. Аз затова се издразних и искам да чуя и друго мнение. В края на краищата, поне да разглобят тоя изпарител за да преценят, че за нищо не става и после да предлагат нов.
                            Shit happens, sometimes...
                            Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
                            Marea 1.8 HLX - червена като аватара

                            Коментар


                              #15
                              ivjordan написа:
                              ......Това, което ме подразни е, че не пипнаха нищо, само слушаха звука на работа и отсекоха, че требе нов изпарител. Даже имаха газ-анализатор, но изобщо не предложиха да я прекарат, просто казаха, че трябва или ремонт на настоящия изпарител, което щяло да струва ооколо петдесет, или нов. Аз затова се издразних и искам да чуя и друго мнение. В края на краищата, поне да разглобят тоя изпарител за да преценят, че за нищо не става и после да предлагат нов.
                              Попаднал си на "майстори" колега..... за съжаление....
                              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                              Нека Силата на бъде с Нас...

                              Коментар

                              Working...
                              X