Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблеми с FIAT CODE

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблеми с FIAT CODE

    Здравейте колеги. Напоследък съм много деен в форума, но днес беше върха на сладоледа. Преди седмица си закупих ФИАТ МАРЕА 1.8 16V 98, бях мнооо доволен от покупката, но вече съжалявам. Преди по малко от 10 мин., както си карах колата на таблото изписа CODE и всичко изгасна и повече не можах да я запаля, никакъв контакт не дава. Избутах я на края на пътя и се прибрах с такси . Моля Ви колеги помогнете какъв може да е проблема, то е ясно че утре ще търса ел.техник, но поне да се пооспокоя, че място не мога да си намеря. Преди 3 дена ми слагаа аларма дали нещо тоя не прецака да не говорим че на колата си имало завадска ама тоя ме метна и ми сложи още една и сега колата е с 2 аларми, дали от това не се шашна и стана белята. МОЛЯ Ви хора помогнете, поне със съвет!
    FIAT MAREA 1998 1.8 16V

    #2
    С червения ключ ли караш?

    Коментар


      #3
      Не със синия.
      FIAT MAREA 1998 1.8 16V

      Коментар


        #4
        Начи проблема е от алармата не че няма вариант да е в самия имобилаизер тва КОД символизира имобилайзера. Трябваше да откачиш клемите на акумулатора и да ги допреш за да се занули ЕКУ-то и вероятно щеше да запалиш. Тва е доста срещан проблем при фиатите от тва поколение.Ходи при алармаджийте вероятно те са обуркали работата.

        Коментар


          #5
          Леле човече, дано да е малък проблема както казваш, ако е така имаш една бира от мен, а това за клемите наистина не го знаех. Дано да е така както казваш защото след като се появи това CODE и всичко изгасна, после замириса доста гадну като на кабели и се претиснявам да не е некоя по голема беля
          FIAT MAREA 1998 1.8 16V

          Коментар


            #6
            какво стана с колата

            Не разбрахме какво стана с колата .пиши може и да се оправис пари и ли без това е проблема.Колата не е виновна за гасненето .Този проблем може да се случи при всяка друга малка кола с имобилайзер.Добре че не е от 2001-2006 година става по сложно .
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              #7
              OK. Значи карам си аз количката и изведнъж поглеждам таблото свети CODE в следващия момент всичко изгасва светлини, двигател, всичко. Спирам вада ключа, мушкам го пак давам на контакт и нищо в същото време замериса на кабели. Това е сега съм толкова паниран че място не мога да си намеря
              FIAT MAREA 1998 1.8 16V

              Коментар


                #8
                Няма проблем но тва с кабелите трябваше да го кажеш в началото ако разбираш поне малко огледай при бушоните добре преди да палиш там се намира и централата на имобилайзера виж да няма стопявания на кабели огледай и алармата ако не си сигурен по добре не пали да не стане по-лошо а направо при алармаджийте да си оправят бакийте шото те са виновни най-вероятно.Аз доста ходих по мъките с тоя проблем и аз тва не си пестя думите накрая препрограмирах ЕКУ и нямам имобилайзер сега и сичко излезе 350 лв не е евтинко , дано не се стига до там.Успех :D

                Коментар


                  #9
                  Грам не разбирам от тоци. Иначе отворих ама пусто мноо тъмно беше нямаше как да видя дали няма някой кабел изгорял или някой бушон гръмнал. Ти направо ме отчая с тези 350 лева баси още не съм и се накефил и почва големото ръсене. Е чесно ти казвам ако тоя с алармата е прецакал нещата тесен ке му се види Сандански баси как може да има такива некъдърници ама и аз съм си една риба, то си има аларма на колата аз друга слагам ама от къде да знам !!!
                  FIAT MAREA 1998 1.8 16V

                  Коментар


                    #10
                    Направо я карай при при алармаджията да види кво е иначе и на мен с мойта брава така ми тръгна ма сега да не й е уруки само наливам и карам.....Последното ти го пожелавам

                    Коментар


                      #11
                      Благодаря ти човече, така и ще направя ама трябва тоя да го карам при колата защото сега съм я заебал там където ми изгасна иначе алармите и 2-те работят мамка му.
                      FIAT MAREA 1998 1.8 16V

                      Коментар


                        #12
                        Според мен направо му казвай на тоя дето ти е сложил алармата да си я маха и да оправя всичко както си е било и си карай със фабричната и имобилайзера.А за в бъдеще гледай по-малко да човъркат каквито и да било майстори.Спазвай принципа-Работи ли не го пипай.Защото иначе от майстори ще ти побелее косата.

                        Коментар


                          #13
                          Малко офтопик но до колкото знам - в италия е забранено алармите да свирят, за това нямат сирени а само блокират двигателя и мигат с мигачите. Понеже нашите застрахователи искат сирена зада важи застраховката против кражба много често алармаджиите монтират само сирена на вече съществуващата аларма. Ако колата ти е внос от италия може и твоя случай да е такъв, но да са те излъгали, че нямаш изобщо аларма.... това го казвам само за информация като ходиш да се разправяш - зада не се опитат да ти пробутват някакви глупости като те видят, че не разбираш. А освен това някои аларми пак от италия не се активират веднага а трябва да мине около минута преди да влязат в охранителен режим ... за това зада провериш дали вградената аларма работи - заключи с нея, изчакай 1-2 минути и след това опитай да отключиш само с ключа. Трябва да се активира и да почнат да мигат мигачите. Хайде и със здраве и не съжалявай за избора си.

                          Коментар


                            #14
                            Някои от фабричните аларми използват клаксона за сирена.
                            FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                            Коментар


                              #15
                              Благодаря на всички, които писаха по тази тема. Бях с един ел.техник и установихме проблема. Тъпанара които ми сложи 2-та аларма, е захранвал от контакта и се е полу4ило пренатоварване и като капак на всичко сложил бушон с голям ампер и сега ми изгоряла незнам как се нарича точно "края на контакта за запалване" казаха ми че струва някъде към 30 40 лева, тази джаджа днес по късно чакам автоключар за да ми го смени, така че другото е наред и ще ми излезне ремонтчето с часта към 50 лева. А иначе оригиналната ми аларма си е с звукова сигнализация а колата ми е внос от италия но разбрах за оригиналната аларма едва след като въпросния "майстор" ми беше сложил 2-та и направи белята. Аман от "майстори"!!!
                              FIAT MAREA 1998 1.8 16V

                              Коментар

                              Working...
                              X