Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вървежът..

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Вървежът..

    Колеги тези дни ми писна да гледам как цената на бензина подскача по "билбордовете" на бензиностанциите, и съм решен да слагам газова. Препоръчаха ми марката тартарини. Газаджията ми каза, че ще ми излезне около 370 лв. със монтаж. Ако някои може да ми даде инфо за тази марка. Тъй като сега съм си доволен от вървежа на колата с бензин, с колко би ми се качил разхода на газ ако искам да върви по същия начин, като сега ми харчи около 7.5л на 100 км градско. А дали въобще е възможно да върви по същия начин колата с газова?

    #2
    Колега, доколкото виждам си с двигател като моя... Виж дали не си с пластмасови колектори, защото като сложиш обикновена уредба с един гърмеж ще се потроши всичко и после ....
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
    http://forum.fiat-bg.org

    Коментар


      #3
      Не се залъгвай,че ще получиш вървеж като на бензин Никога колата ти на газ неможе да върви както на бензин
      ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

      Коментар


        #4
        Напълно съм съгласен.може да върви и повече,но ще харчи повече Yellow_Flash_Colorz_PDT_45
        Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
        Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

        Коментар


          #5
          незнам за колекторите, но уредбата не сe ли слага с antikufkatel. e тя уредбата щe си e за инжекцион дe в смисъл няма дa e гaзoв инжекцион. eм дa дe вървежa кaтo ми e гoрe дoлу кaтo нa бenзин, с кoлкo щe сe вдигнe нaд нормалнитe 2 литрa зa гaз??!

          Коментар


            #6
            NIQUE написа:
            незнам за колекторите, но уредбата не сe ли слага с antikufkatel. e тя уредбата щe си e за инжекцион дe в смисъл няма дa e гaзoв инжекцион. eм дa дe вървежa кaтo ми e гoрe дoлу кaтo нa бenзин, с кoлкo щe сe вдигнe нaд нормалнитe 2 литрa зa гaз??!
            Двойно за да върви ПОЧТИ като на бензин Ако ти харчи 8 на газ трябва да ти харчи 16 за да върви като на бензин бензин И каква е далаверата? никаква Някои хора се залъгват,че колите им вървели на газ повече от колкото на бензин,ми има такава възможност ако колата има проблем като е на бензин и не върви нормално Въобще газ и вървеж да 2 противоположности Ако искаш икономична кола слагаш газ,ако искаш колата ти да върви не слагаш газ
            ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

            Коментар


              #7
              Абе, що да не върви повече колата от на бензин, но има едно голямо НО - трябва да посгъстиш мотора примерно докъм 12:1 ...
              Газови уредби , монтаж , диагностика , ремонти на бензинови двигатели , ауспуси...
              София , Горубляне ,ул. Самоковско Шосе 1 (срещу ОМВ на автоборсите) 978-20-82 973-67-24 0877-27-20-21

              Коментар


                #8
                вървене

                Не съм убеден че на газ и на бензин трябва да има голяма разлика ако колата е изправна и настроиката е добра. Аз имам чуствата че на газ е същото .Може да се лъжа но това е .Като ми правиха диагностика за газ -бензин резултатите бахо почти етни и същи .
                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                Коментар


                  #9
                  Abarth. написа:
                  NIQUE написа:
                  незнам за колекторите, но уредбата не сe ли слага с antikufkatel. e тя уредбата щe си e за инжекцион дe в смисъл няма дa e гaзoв инжекцион. eм дa дe вървежa кaтo ми e гoрe дoлу кaтo нa бenзин, с кoлкo щe сe вдигнe нaд нормалнитe 2 литрa зa гaз??!
                  Двойно за да върви ПОЧТИ като на бензин Ако ти харчи 8 на газ трябва да ти харчи 16 за да върви като на бензин бензин И каква е далаверата? никаква Някои хора се залъгват,че колите им вървели на газ повече от колкото на бензин,ми има такава възможност ако колата има проблем като е на бензин и не върви нормално Въобще газ и вървеж да 2 противоположности Ако искаш икономична кола слагаш газ,ако искаш колата ти да върви не слагаш газ
                  мойта на бенз харчи 10 на газ 13-14,а си върви като на бензин,да не казвам и по-добре

                  Коментар


                    #10
                    pugsy написа:
                    Abarth. написа:
                    NIQUE написа:
                    незнам за колекторите, но уредбата не сe ли слага с antikufkatel. e тя уредбата щe си e за инжекцион дe в смисъл няма дa e гaзoв инжекцион. eм дa дe вървежa кaтo ми e гoрe дoлу кaтo нa бenзин, с кoлкo щe сe вдигнe нaд нормалнитe 2 литрa зa гaз??!
                    Двойно за да върви ПОЧТИ като на бензин Ако ти харчи 8 на газ трябва да ти харчи 16 за да върви като на бензин бензин И каква е далаверата? никаква Някои хора се залъгват,че колите им вървели на газ повече от колкото на бензин,ми има такава възможност ако колата има проблем като е на бензин и не върви нормално Въобще газ и вървеж да 2 противоположности Ако искаш икономична кола слагаш газ,ако искаш колата ти да върви не слагаш газ
                    мойта на бенз харчи 10 на газ 13-14,а си върви като на бензин,да не казвам и по-добре
                    Абе и мойта беше така първия месец като сложих газовата,докато не си оправих всичко по моното,маркучи бензинови,свещи,кабели и т.н. Сега колата на бензин върви много повече от на газ,а преди си мислех,че и на газ вървяла
                    ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                    Коментар

                    Working...
                    X