Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Гражданска отговорност!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Гражданска отговорност!

    И така - винаги съм бил съвестен гражданин на Републиката, плащам си застраховките и данъците /сега май позабравих, но ще отида тези дни /.Какъв ми е навикът? Защото винаги бързам, отивам при агента по застраховките, давам му старата, той преписва и така става най-бързо.ОК, ама преди колата беше на инвалид, а аз я прехвърлих през април миналата година на свое име. Съответно вчера, като човек с тримесечна полица, отидох да си я подновя за още три - изчаках момичето прилежно да я напише до средата и погледът ми случайно попадна върху химикалката му - Ами че там не пишеше моето име, а името на инвалида!!! И така, оказа се, че аз от почти година си плащам застраховките ГО и си карам с такива под чуждо име..... Попитах момичето дали е възможно да съм редовен въпреки всичко, но получих отговор, че от момента на подписване на договора за прехвърляне, тази застраховка става невалидна!!! И като си спомня как се ядосвах заради онзи Голф 3, че избяга и не спря на ’местопрестъплението’... Добре, че си тръгна, че иначе щеше да стане една - не е за разправяне ))Слава богу, усетих се навреме и сега съм си със застраховка на мое име :DНе бъдете такива блейки като мен - четете внимателно какво подписвате!)))
    Alles in Ordnung

    #2
    Aз имах подобна случка със застраховката пълно касно. Когато купих колата разбира се веднага направих застраховка, още преди да съм сменил собствеността в кат. След като смених талона съм забравил да сменя името на полицата и при един лек инцидент отивам аз да си искам парите в булинс и получих отрицателен отговор. Добре, че не беше станало нещо сериозно, камоли кражба, че тогава не ми се мисли. Yellow_Flash_Colorz_PDT_02

    Коментар


      #3
      Aз имах подобна случка със застраховката пълно касно. Когато купих колата разбира се веднага направих застраховка, още преди да съм сменил собствеността в кат. След като смених талона съм забравил да сменя името на полицата и при един лек инцидент отивам аз да си искам парите в булинс и получих отрицателен отговор. Добре, че не беше станало нещо сериозно, камоли кражба, че тогава не ми се мисли.
      Аз също ще сменям собствеността на моята юли месец!А каското ми е до ноември.В централата на Бул инс ли трябва да отида да сменя името?
      SKODA 105L '78
      PUNTO 1.2 MPI ELX '94
      FIAT 126p '89
      TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
      GRANDE PUNTO 1.2 '06

      Коментар


        #4
        Слушайте сега аз като един застрахователен агент (тоава е втората ми работа) какво ще ви кажа.1. Не си виновен ти Zaphod (е и ти де ) а застрахователния агент който би трябвало да ти поиска талона на колата защото при такова преписване се получават най-много грешки2. Всяка промяна в регистрацията на колат прави полицата невалидна - било то за ГО или КАСКО. Тогава се отива в офиса на съответния застаховател където той пише нова полица или добавък към старата в зависимост от това какъв е случая.
        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

        Коментар


          #5
          в офиса на булинс зад японския. написаха ми добавъка и го прикачиха към оригиналната полица. безплатно е.

          Коментар


            #6
            Е,тогава значи да не се притеснявам,щом е безплатноАз се притесних да не би да загубя остатъка от времето на застраховката.Благодаря за инфо-то Alexius
            SKODA 105L '78
            PUNTO 1.2 MPI ELX '94
            FIAT 126p '89
            TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
            GRANDE PUNTO 1.2 '06

            Коментар


              #7
              Аз пък с една застраховка карам вече пета година .Като ме спрат япоказвам но досега никой не поглеждал датата и викат карай имаш застраховка и аз си карам.Мисля до влизането ни в Европа се с тая застраховка да карам . А какво ще кажете ????
              Фиат Панда 1.2 2006година
              Синджира си идва ,а козата я няма...

              Коментар


                #8
                Yavor написа:
                Слушайте сега аз като един застрахователен агент (тоава е втората ми работа) какво ще ви кажа.1. Не си виновен ти Zaphod (е и ти де ) а застрахователния агент който би трябвало да ти поиска талона на колата защото при такова преписване се получават най-много грешки2. Всяка промяна в регистрацията на колат прави полицата невалидна - било то за ГО или КАСКО. Тогава се отива в офиса на съответния застаховател където той пише нова полица или добавък към старата в зависимост от това какъв е случая.
                Я да вметна и аз - мойта кола я взех края на януари миналата година - направих каско, но ГО си остана на името на стария собственик - казаха ми че няма нужда да се сменя името и полицата си важи за цялата година - един вид си върви с колата. Включително имах и инцидент по моя вина есента, и същата тази полица покри щетата? Как е възможно това?

                Коментар


                  #9
                  коцев написа:
                  Аз пък с една застраховка карам вече пета година .Като ме спрат япоказвам но досега никой не поглеждал датата и викат карай имаш застраховка и аз си карам.Мисля до влизането ни в Европа се с тая застраховка да карам . А какво ще кажете ????
                  Ще кажем че е първи април ...

                  Коментар


                    #10
                    Yavor написа:
                    Слушайте сега аз като един застрахователен агент (тоава е втората ми работа) какво ще ви кажа.1. Не си виновен ти Zaphod (е и ти де ) а застрахователния агент който би трябвало да ти поиска талона на колата защото при такова преписване се получават най-много грешки2. Всяка промяна в регистрацията на колат прави полицата невалидна - било то за ГО или КАСКО. Тогава се отива в офиса на съответния застаховател където той пише нова полица или добавък към старата в зависимост от това какъв е случая.
                    Я да вметна и аз - мойта кола я взех края на януари миналата година - направих каско, но ГО си остана на името на стария собственик - казаха ми че няма нужда да се сменя името и полицата си важи за цялата година - един вид си върви с колата. Включително имах и инцидент по моя вина есента, и същата тази полица покри щетата? Как е възможно това?

                    Коментар


                      #11
                      тя гражданската отговорност мисля че е за колата а не по име. само каското трябва да се води на името на притежателя по талон

                      Коментар


                        #12
                        emdless4 написа:
                        Yavor написа:
                        Слушайте сега аз като един застрахователен агент (тоава е втората ми работа) какво ще ви кажа.1. Не си виновен ти Zaphod (е и ти де ) а застрахователния агент който би трябвало да ти поиска талона на колата защото при такова преписване се получават най-много грешки2. Всяка промяна в регистрацията на колат прави полицата невалидна - било то за ГО или КАСКО. Тогава се отива в офиса на съответния застаховател където той пише нова полица или добавък към старата в зависимост от това какъв е случая.
                        Я да вметна и аз - мойта кола я взех края на януари миналата година - направих каско, но ГО си остана на името на стария собственик - казаха ми че няма нужда да се сменя името и полицата си важи за цялата година - един вид си върви с колата. Включително имах и инцидент по моя вина есента, и същата тази полица покри щетата? Как е възможно това?
                        Това беше нормално до 1 Януари тази година.От 2005 всяка смяна на собственика или регистрацията предизвикава пренаписване на полицата (ако е целогодишна нищо не се доплаща - само се написва наново с новите данни)
                        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                        Коментар

                        Working...
                        X