Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Аванс процесор при газов инжекцион - има ли смисъл?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Аванс процесор при газов инжекцион - има ли смисъл?

    чувам различни мнения, някои казват че не си заслужава, разликата била много малка в разхода и вървежа, други твърдят обратното, че има смисъл и се чудя дали да рискувам, а и някои знае ли колко струва горе долу добър италиански аванс процесор?
    ex Fiat Bravo GT

    #2
    Re: Аванс процесор при газов инжекцион - има ли смисъл?

    ivo098 написа:
    чувам различни мнения, някои казват че не си заслужава, разликата била много малка в разхода и вървежа, други твърдят обратното, че има смисъл и се чудя дали да рискувам, а и някои знае ли колко струва горе долу добър италиански аванс процесор?
    при газовия инжекцион, момента на подаване на искрата се управлява от компютър, и той би трябвало да е настроен да подава искрата в най-подходящия момен, така, че не виждам никакав смисъл от този аванс процесор.
    "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
    (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

    Коментар


      #3
      напротив, при газовия инжекцион има точно дозиране на сместа, но искрата е като на бензин, газовия компютър не променя искрата до колкото знам
      ex Fiat Bravo GT

      Коментар


        #4
        ако си сигурен че момента на запалването не се управлява от компа, тогава слагането на аванс процесор, не би било безмисленно.
        "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
        (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

        Коментар


          #5
          ivo098 написа:
          напротив, при газовия инжекцион има точно дозиране на сместа, но искрата е като на бензин, газовия компютър не променя искрата до колкото знам
          А ЕКУ-то на газовият инжекцион от къде чете датчиците Всички газови инжекциони имат аванс-коректор, въпросът е до колко е настроено ЕКУ-то, та да работи ОК
          http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
          Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
          FIAT Punto 02' 1.9 JTD
          FIAT Punto 99' 1.7 TD

          Коментар


            #6
            Доколкото съм запознат с принципа на работа на газовият инжекцион,то тои преизчислява сигналите от бензиновите инжектори,като имайки предвид работна температура,температура на газта,налягане на газта и т.н. определя количеството газ,което трябва да подаде,а също и времето на подаване,но според мен това няма нищо общо с управлението на запалването.Все пак не съм специалист и някой,който познава устройството на газовото ЕКУ може да се произнесе дали има вграден адванс прцесор или не.Защо не питаш във фобос?те би трябвало да знаят как им е направена системата и пиши какво са ти казали.Темата е интересна.Интересен и момента до колко това би помогнало ,когато си с газов инжекцион.
            Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
            Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

            Коментар


              #7
              Колега,какво стана?Сложили аванс процесор и говори ли с фобос?Определено не всички газови инжекциони имат такова чудо и за да работи то трябва да се върже към ЕКУ-то на колата.Сега проучвам дали моята уредба има,но имам предчувствието,че няма
              Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
              Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

              Коментар


                #8
                Предчувствието ми се оказа правилно.Нямам такова чудо и сега умувам дали да не сложа.Колега Габровски,ти с какво БРЦ инжекционче си?Аванс процесор имали само БРЦ стандарт и фаст.Аз съм със секуент24
                Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                Коментар

                Working...
                X