Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Браво1.4 12v гасне на бензин

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Браво1.4 12v гасне на бензин

    Върви на газ като луда(харчи 12/100 извънградско ) Дали е проблем в компютъра не ми сложиха емулатор въпреки, че настоявах(Абе нема проблем, ако трябва ще сложим) Та, като мина на бензин, падат рязко оборотите и гасне. Дори не може да запали. Какъв може да е проблема дали е в CPU то за гасненето и големия разход

    #2
    заради емулатора е. моята е същата и имах твоя проблем 1:1. сложиха емулатор на сондата и е 6. после минах и една диагностика щото ми светна лампата на еърбега, но сега е 6. казаха, че подобен проблем се появявал след доста каране, а при мен се получи на първите 30 км.

    Коментар


      #3
      Може би комп-а трупа грешки...
      N.Y. State of Mind

      Коментар


        #4
        Аз съм със същата кола и на мен ми правеше такива проблеми, само че всичко си беше наред. Проблема при мен идваше от настроиката на изпарителя за тихите обороти. Компютъра на колата колкото и да въртиш врътката на оборотите ги подържа едни и същи и като прехвърлиш на бензин тои се чуди какво да прави докъто влезе в друг режим. След двумесечно въртене на оборотите накрая ги регулирах и сега нямам този проблем. Като си на газ и изфорсираш двигателя при падане на оборотите трябва да се заковат на 900 без да пропадат малко на доло и след това да се стабилизират.

        Коментар


          #5
          Re: Фиат Браво1.4 12v гасне на бензин

          Beco написа:
          Върви на газ като луда(харчи 12/100 извънградско ) Дали е проблем в компютъра не ми сложиха емулатор въпреки, че настоявах(Абе нема проблем, ако трябва ще сложим) Та, като мина на бензин, падат рязко оборотите и гасне. Дори не може да запали. Какъв може да е проблема дали е в CPU то за гасненето и големия разход
          АЗ имам сьщия проблем колата ми хар4и като твоята.катоя карах на гсз окло 250 км и когато трябваше да мина на бензин колато неможеше да варви много ми предьрпваше но като я покарах около 2-3 км на пове4е рь4ка колата се оправии няма никакви пробле ми
          brava 1.4 12v.sx
          drive fast or go home

          Коментар


            #6
            Преди да оцеля настройката на газовата ми гореше доста -в града 14-15/100 извън 9-10/100, като оборотите " пропадаха като карам на бензин поне 5-6км. Сега засякох разход на газ 10-10,5/100в града, а извън града още не съм го засичал. Сега значително ми се подобри динамиката и стана доста пъргава. Да ти кажа незнам дали си внушавам, но като че ли и на бензин върви повече.

            Коментар

            Working...
            X