Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблем

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблем

    Някой нещо

    #2
    Re: проблем турбо компресор за Punto 1.7 TD SX

    vancho20 написа:
    Някой нещо да каже за турбото,имал ли е проблем ? Моя нещо май спря да бачка , какво може да му стане ? Скъп ли е ремонта му?
    По принцип ремонта на турбото не е евтин, но как така реши че е спряло Задра ли
    http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
    Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
    FIAT Punto 02' 1.9 JTD
    FIAT Punto 99' 1.7 TD

    Коментар


      #3
      Абе

      Коментар


        #4
        vancho20 написа:
        Абе не че е спряло ми просто няма го чувството след като прехварли 2000 оборота,преди яко дърпаше. Пък сега едни пушеци отзад като го настъпя,и недърпа .Вчера един Камаз немога да изпреваря на светофара, натискам и неще.
        Когато вървеше ОК чуваше ли го как работи? Сега има ли някакъв звук, по-особен?Така изведнъж да се скапе малко ме съмнява По-скоро е нещо друго свързано с турбо-то Някой клапан или скъсан маркуч
        http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
        Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
        FIAT Punto 02' 1.9 JTD
        FIAT Punto 99' 1.7 TD

        Коментар


          #5
          Аз моето никога не съм го чувал. Иначе си вдига един бар. Манометър нямаш ли на таблото?
          no pain no pain

          Коментар


            #6
            И аз не сам

            Коментар


              #7
              о..............

              Коментар


                #8
                vancho20 написа:
                относно манометъра, става въпрос за червената лампичка на таблото която изобразява турбина ли? Ако е за нея вече не святка при високи обороти и натоварване .Преди святкаше на около 3700 оборота .Сега вече няма ,тези 3700 об. ги вдига с голям зор. Кофти работа кво да ви кажа като види баир и иска да се връща на зад .
                Че на мен никога до сега не ми е присвятквала Аз и манометър нямам, но явно си работи, защото пуши много малко на високи и се усеща вървежа Провери маркуча след турбото да не изпуска Клапана, за който ти говоря регулира налягането. Има и вакуум, там също може да се е прецакал маркуча и да не нагнетява достатъчно или въобще
                http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                FIAT Punto 99' 1.7 TD

                Коментар


                  #9
                  ОК. ще погледна!

                  Коментар


                    #10
                    :P

                    Коментар


                      #11
                      Колеги,преди известно време и аз имах този проблем.Пуши и не върви,не може да вдигне повече от 3000 об/мин.При това проблема се задълбочаваше с времето.Разхода се покачи на 10л. на 100км. извънградско.Колата е служебна и затова без много да му мисля я закарах в сервиз Супер дизел на околовръстното.Там ми казаха да оставя колата и след час след като я прегледат с компютър ще ми кажат какъв е проблема.След 1час суетене ми сервираха че помпата е за ремонт и ще струва 800лв.Въпреки че колата е служебна тази сума ме шокира и се изнесох от сервиза със скороста на бит п........с.Помпата беше Лукас и затова закарах колата в сервиза зад гаража на градския транспорт.Хората погледнаха и ми казаха че за 78лв. ще я оправят.И я оправиха за 2 часа.Проблема се оказа елементарен.Смукателните колектори се бяха задръстили със сажди и това затруднява пълненето на цилиндрите със въздух.Има голяма вероятност проблема при колегата да е същият.Колата е Пежо 206 1.9Д.

                      Коментар


                        #12
                        добре де

                        Коментар


                          #13
                          Пък и тая кола няма Турбо

                          Коментар


                            #14
                            Май на задръстен филтър тъй викат
                            no pain no pain

                            Коментар


                              #15

                              Коментар

                              Working...
                              X