Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко свързано с 1.9 TD на Marea/Brava/Bravo

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Всичко свързано с 1.9 TD на Marea/Brava/Bravo

    Хайде колеги да направим едно мини форумче за всичко свързано с 1.9 ТД.Как да познаем добрия двигател, къде можем да направим добра диагностига, кои са най-добрите консумативи, къде са най-качествени и на добра цена. Слаби и силни страни. Среден разход.Просто да обменим опит всички, тези които вече са минали по пътя на покупката, смяната и впечатленията и тези на които тепърва им предстои да минат по него.Надявам се да стане добра дискусия с много мнения!
    Fiat Marea 2.4 TD

    #2
    Диагностика: в специализирани сервизи за дизелови двигатели - в София - "Супер Дизел", може и "Италсервиз" на 4-ти километър.Среден разход: Зависи от задволанното устройство :D градско до 8,5 л максимум при яко ръчкане, извън - при скорости между 120-140 до 7 л. Това ми е разхода при не диагностицирана помпа и дебитомер, който е за смяна. Но пак зависи и с каква нафта караш. Аз препоръчвам по-скъпата на ОМВ и Шел.Слаби страни: фаровете, въздухомер/дебитомер, трети стоп, задна чистачка, ел. стъклата. Ако дизеловата ти помпа е Lukas ще се видиш в приключение,къде да я диагностицираш. Има сервиз на Lucas в София, но още не съм го проверил, защото се пазят да не се преработят само от 9 до 16,30 часа.Качествени части на ниски цени: HIT-KO от ЯмболЗадължително след като си купил TD или пък JTD си направете диагностика в дизеловите сервизи. Разходът ще се намели значително.

    Коментар


      #3
      КАрайте смело смяна на консумативи само и за нафтата съм абсолютно съгласен само Шел и Омв.Сваляйте бронята и на пароструика за измиване на радиаторите които са 4 на брой при 1,9 тд с климатроник.За маслото под десния фар,за охлаждане на въздуха от турбината под ляв фар/интеркулер в него имах едно италианско птиче изсъхнало/ и двата отпред клима и охлаждане мотор.Измиване отвън с обесмаслител.Разход на гориво извънгр.от 80 до 110 5,5/6,0:от 110 до 135 около 6,5/7,0 при скорост 150 и яко ръчкане което не е хубаво да се кара с над 3000 оборота 7,5 на дълго този разход трудно се прескача.За градското прогноза не давам мога да я кача и на 11 на 100.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        П.П. Опааааааа, sorry,обърках се

        Коментар


          #5
          За първи път регистриран във форума пише лоши думи за колегата от Ямбол и то с 47 мнения от както е регистриран.Нека админите си кажат тежката дума.
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #6
            156 m-jet написа:
            Е, нeма начин да не са добри китайските боклуци на Hitko Ти нещо рекламен агент ли се явяваш
            Не бъди голословен тъй като това дето го пишеш без конкретни факти за мен са изсрани лай**
            FIAT Marea 1.9 JTD HLX

            Коментар

            Working...
            X