Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиране с мотора - TD100

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Спиране с мотора - TD100

    Отворих се често да спирам с мотора и е почти като ABS, ама помпата сдаде, нафтата потече като от чешма и снесох 250 лв. за ремонт, а и 116 лв. за акумулатор после, че му бяха видели сметката.Както и да е, минавам на въпроса. Преди окончателно да протече, замирисваше на гориво точно при спирането на скорост и се чудя дали то не упражнява прекалено натоварване върху помпата и дали да не се върна към чистото спиране със спирачка. Надявам се някой тук да е достатъчно наясно, та да обясни.Има и друг момент, де. Карам на биодизел и мненията на механиците са разделени. Половината ме заклеват, че той ще ми повреди помпата, другата половина смятат, че няма какво да й стане.

    #2
    Ами от поне 10 години се мотам около камиони и никога не съм чул някой да каже че сипрането с мотора вреди на помпата.Там наистина си има моторна спирачка ама сега говорим за спирането със скоростите.Личното ми мнение е че не вреди защото дали си пуснал газта по нанагорнище или по равно задържаш със спирачката е едно и също а и не виждам с какво се товари помпата.По-скоро или помпата е била ебана или нафтата я прецаква (за биодизела нямам идея какво прави с помпите).Карал съм уно 1.3 и само със скорости спирах (нямаше много много спирачки) и така цяла година.Накрая помпата се прееба спор няма ама го отдавам на карането със 180 по магистралите,че беше служебно и се палеше предимно на бутане и се караше наистина зверски.
    Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

    Коментар


      #3
      Re: Спиране с мотора - TD100

      ochinko написа:
      Отворих се често да спирам с мотора и е почти като ABS, ама помпата сдаде, нафтата потече като от чешма и снесох 250 лв. за ремонт, а и 116 лв. за акумулатор после, че му бяха видели сметката.Както и да е, минавам на въпроса. Преди окончателно да протече, замирисваше на гориво точно при спирането на скорост и се чудя дали то не упражнява прекалено натоварване върху помпата и дали да не се върна към чистото спиране със спирачка. Надявам се някой тук да е достатъчно наясно, та да обясни.Има и друг момент, де. Карам на биодизел и мненията на механиците са разделени. Половината ме заклеват, че той ще ми повреди помпата, другата половина смятат, че няма какво да й стане.
      Естествено, че ще спираш и с двигател.Ти какво искаш... по някой наклон 30-40км да запалиш спирачките и съвсем да не можеш да спреш ли.Това е стар трик и абсолютно безвреден за двигателите... освен на тези двутактовите Вартбург и Трабант!!! БИОДИЗЕЛ!!!??? Темета е доста спорна, неуточнена и т.н.СИНЪТ МИ КАРА С ОТРАБОТЕНО ОЛИО ЕДНО РЕНО ВЕЧЕ ОКОЛО ГОДИНА и не смея да давам тежки присъди....НО!!! Ще кажа факти.Олиото,биодизелът са агресивни към каучука, гумата и не знам още какво.Във всеки случай той "хвърли" два комплекта маркучи за обратната нафта.Та АКО Вие/ имам предвид и него/ имате в нафтовите си помпи гумени уплътнетия, семеринги и прочие... ще берете ядове! Както виждам вече ги береш.Това според мен е на 80% причината за проблемите ти.. но всичко е въпрос на гледна точка.Според сина ми с икономията от НЕизползването на конвенционална нафта вече си бил изплатил не два ,а три ремонта на помпата / олиото го купува на 30ст./Темата е много актуална и Ви моля да не я "зачекваме" след този пост! Ако искате да открием нова рубриката такава, каквато е по почти всички други автофоруми..с наименованието "Алтернативни горива"/нямам предвид пропан-бутан и метан, а биодизел и етанол/.
      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

      Коментар


        #4
        zfa159 написа:
        Ами от поне 10 години се мотам около камиони и никога не съм чул някой да каже че сипрането с мотора вреди на помпата.Там наистина си има моторна спирачка ама сега говорим за спирането със скоростите.Личното ми мнение е че не вреди защото дали си пуснал газта по нанагорнище или по равно задържаш със спирачката е едно и също а и не виждам с какво се товари помпата.По-скоро или помпата е била ебана или нафтата я прецаква (за биодизела нямам идея какво прави с помпите).Карал съм уно 1.3 и само със скорости спирах (нямаше много много спирачки) и така цяла година.Накрая помпата се прееба спор няма ама го отдавам на карането със 180 по магистралите,че беше служебно и се палеше предимно на бутане и се караше наистина зверски.
        Ейц!!! Ако такова "Уно 1.3d" вдигне повече от 145-147 км/ч, "ник-а" си го сменям на "Асан", а вместо котарака на аватара слагам един КОЧ!
        SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

        Коментар


          #5
          Говорим когато караш по наклон и попътен вятър изпреварвайки камион докато срещу теб идва друг - повярвай ми ще вдигне и повече .Тогава бях ненормален (не че сега не съм ама се нагледах на много катастрофи и се поосмирих малко за да не съм и аз по вестниците някой ден).
          Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

          Коментар


            #6
            Трябва да е било Уно 6, т.е. със 6 скорости
            no pain no pain

            Коментар


              #7
              zfa159 написа:
              Говорим когато караш по наклон и попътен вятър изпреварвайки камион докато срещу теб идва друг - повярвай ми ще вдигне и повече .Тогава бях ненормален (не че сега не съм ама се нагледах на много катастрофи и се поосмирих малко за да не съм и аз по естниците някой ден).
              Не може бе пич... това е количка 45 кончета, която аз много уважавам, но все пак това е свръх-свръх възможностите и.Колко ще вдигат тогава тези с 60-65-70 кс... говоря все за дизели.Но както и да е, важното е да внимавате, защото монтьорчетата потриват ръчички и викат: "Аре иде сезона на гарнитурите и главите"... т.е. висока скорост, горещо време, много "напън".... не,че не става също при ниска скорост и горещо време!
              SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

              Коментар


                #8
                zfa159 написа:
                Говорим когато караш по наклон и попътен вятър изпреварвайки камион докато срещу теб идва друг - повярвай ми ще вдигне и повече .Тогава бях ненормален (не че сега не съм ама се нагледах на много катастрофи и се поосмирих малко за да не съм и аз по естниците някой ден).
                стига бе колега, еверест е на другия край на света, а и торнадо нямаме. къв наклон, къв вятър. с едно фиорино с този двигател не можах 500 метра да изпреваря тролея.
                UNO 1.0 FIRE & TIPO 1.4 I.E

                Коментар


                  #9
                  everton написа:
                  zfa159 написа:
                  Говорим когато караш по наклон и попътен вятър изпреварвайки камион докато срещу теб идва друг - повярвай ми ще вдигне и повече .Тогава бях ненормален (не че сега не съм ама се нагледах на много катастрофи и се поосмирих малко за да не съм и аз по естниците някой ден).
                  стига бе колега, еверест е на другия край на света, а и торнадо нямаме. къв наклон, къв вятър. с едно фиорино с този двигател не можах 500 метра да изпреваря тролея.
                  Е той тролея ако го настъпи шофера доста върви. Без майтап. Има страшно ускорение.Аз с мойто 1.3 мултижет повече от 160 немога че мотора отива на 4000 оборота, представям си уното с 180 мотора трябва да е на 7-8 000 оборота
                  http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                  Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                  FIAT БРАВО 1.2 16v
                  ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                  FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                  Коментар

                  Working...
                  X