Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Браво 1.9 JTD - смяна консумативи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Браво 1.9 JTD - смяна консумативи

    Здравейте на всички,Вчера си купих Фиат Браво - 1.9 JTD, 99-та година, внос Италия. Знам, че трябва да сменя всички основни консумативи - масло, ремък, ролка, филтри. Дали някой може да ме ориентира каква сума е нормална за такава услуга (материали+монтаж), защото нямам никакъв опит? Какво друго бихте ми препоръчали по профилактиката на колата? Благодаря предварително!
    Fiat Bravo 1.9 JTD / Fiat Bravo II 2.0 Multijet
    www.fiat-bg.org/forum

    #2
    за ангренажния ремък+ролки не знам как са цените за този двигателно колегите ще ти кажатиначе масло - 45-60 левапо принцип FIAT Препоръчват Selenia Turbo Dieselмаслен филтър 10-15филтър за климатика, както и въздушен филтър - 12-15 левавъздушния и филтъра на климатика може де си ги смениш и самсмяната на маслото е около 5 леваа ако си го купиш от там, където ще го сменят - сигурно смяната ще е безплатнамного внимавай от къде купуваш маслото
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      за JTD маслото е другоSelenia WRТОВА Е
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        Колега честито похвално слушай сега:Анг. Ремък 60лв.Ролки комплект 130лв. (моли се да не ти е за смяна и водната помпа че е м/у ангренажа щото е ~90лв и си направи смяната в добър сервиз)маслото фиат препоръчват селениа ама по добре си вземи някакво друго аз съм на Тотал Турбо Дизел 10W40 това зависи на колко км ти е колата!маслен филтър ~20лвдиагностика в Супер Дизел ~30лв!купе+горивен+въздушен ~80-90лв с работата!Това беше при мен!Провери окачването също!Успех и безавариино каране и да качиш малко снимчици да се порадваме!
        Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
        Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

        Коментар


          #5
          Още нещо двигателя ти събира 4,9 л масло!!! да не си вземеш туба от 4 л и да увиснеш!
          Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
          Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

          Коментар


            #6
            Ето какво платих във Вантотрейд януари месец когато взех моето Браво:1.Ролка - 51.262.Болт - 2.683.Обтегач - 1484.Ремък - 37.205.Масло трансмисионно Tutela Epyx 2л - 16.586 Труд - 149Към крайната сума добави и ДДС ...Направиха ми и диагностика включително и малка тестова разходка от около 20-30 километра (по километраж след като я взех) които не са отразени във фактурата ...Иначе само диагностика 20 лв.По късно смених и маслото в двигателя, филтри и др. но в друг сервиз ...Кажи за колко я взе колата ако не е тайна ...

            Коментар


              #7
              за маслото спорът е доста голям :D но тази Selenia е съвсем другаспециално направено от FIAT за JTDа те знаят какво правят
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                #8
                sev написа:
                за маслото спорът е доста голям :D но тази Selenia е съвсем другаспециално направено от FIAT за JTDа те знаят какво правят
                Защо бе колега спор няма аз казвам от лични наблюдения и опит!
                Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
                Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

                Коментар


                  #9
                  нали преди 1-2 седмици беше питали тогава се заформи лека дискусия :D
                  2015 Renault Megane Expression GT
                  2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                  Всичко за FIAT Bravo 2007

                  Коментар


                    #10
                    Да, да така, но не беше толкова спор а точно дискусия!! А това селения ВР има ли го по нашите магазини и каква му е цената ?
                    Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
                    Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

                    Коментар


                      #11
                      rustson написа:
                      Да, да така, но не беше толкова спор а точно дискусия!! А това селения ВР има ли го по нашите магазини и каква му е цената ?
                      :D има гоиначе сега колегата като пита се поразтърсихзащото знаех само за Selenia Turbo Dieselа за като вашия JTD е товатой навремето Nino е писал за него, ама кой да чете14,50 литъраWR означава - Wide Range
                      2015 Renault Megane Expression GT
                      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                      Всичко за FIAT Bravo 2007

                      Коментар


                        #12
                        Благодаря за помощта!Сега колата е в РАДИАЛ в Павлово - слагам й нови летни обувки - Фулда 175/65/14 и и изпраха тапицерията, защото в автокъщата не си бяха направили този труд.Като я взема по-късно ще я снимам и ще пусна снимки. Утре сутринта съм на смяна на ремъци, масла и филтри, а в петък отиам при един пич да ми разблокира радиото, че хич не работи, дори и код не иска. По-късно ще се обзаведа с един MP3 плейър в запалката-вчера колегата си купи за неговата Вектра и е много доволен и сега цялата фирма е пощуряла за тези джаджи. Излезе му 105 лв с 1ГБ флашка. Ако е с дистанционно - 125 лв. По-натам ще ида и при един познат, който внася и сменя амортисьори да ги погледне, че нещо ми се струва, че много клати по дупките. Спазарихме я за 6700, после дойдоха - 125 лв 1-ва вноска автокаско, 136 лв-гражданска отговорност, 30 лв транспорт от автокъщата до КАТ, 125 лв - регистрация и номера в КАТ ( със съдействие ), 45 лв - маркировка, 150 лв - аларма, 28 лв - основно изпиране и измиване, 331 лв - летни гуми ( тя си има нови зимни и нов акумулатор). Това е дотук, утре ще пиша за смяната на консумативите и за радиото, като очаквам около 400 лв. Всичко масрафа е 8100.А, да, колата според километража е на 101 000 , но аз понеже обичам да ровя и намерих една сервизна книжка, според която колата август 2003 година е била на 100 800 км . Та според моите изчисления средно по 25 000 на година е карана, т.е. е между 150 и 180 хиляди. Иначе е юли 1999-та.
                        Fiat Bravo 1.9 JTD / Fiat Bravo II 2.0 Multijet
                        www.fiat-bg.org/forum

                        Коментар


                          #13
                          на по-новите модели, има място където се пази инфо за реалните километрии при диагностиката се виждатно не знам дали не беше след 2000-та година
                          2015 Renault Megane Expression GT
                          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                          Всичко за FIAT Bravo 2007

                          Коментар


                            #14
                            Blue написа:
                            Благодаря за помощта!Сега колата е в РАДИАЛ в Павлово - слагам й нови летни обувки - Фулда 175/65/14 и и изпраха тапицерията, защото в автокъщата не си бяха направили този труд.Като я взема по-късно ще я снимам и ще пусна снимки. Утре сутринта съм на смяна на ремъци, масла и филтри, а в петък отиам при един пич да ми разблокира радиото, че хич не работи, дори и код не иска. По-късно ще се обзаведа с един MP3 плейър в запалката-вчера колегата си купи за неговата Вектра и е много доволен и сега цялата фирма е пощуряла за тези джаджи. Излезе му 105 лв с 1ГБ флашка. Ако е с дистанционно - 125 лв. По-натам ще ида и при един познат, който внася и сменя амортисьори да ги погледне, че нещо ми се струва, че много клати по дупките. Спазарихме я за 6700, после дойдоха - 125 лв 1-ва вноска автокаско, 136 лв-гражданска отговорност, 30 лв транспорт от автокъщата до КАТ, 125 лв - регистрация и номера в КАТ ( със съдействие ), 45 лв - маркировка, 150 лв - аларма, 28 лв - основно изпиране и измиване, 331 лв - летни гуми ( тя си има нови зимни и нов акумулатор). Това е дотук, утре ще пиша за смяната на консумативите и за радиото, като очаквам около 400 лв. Всичко масрафа е 8100.А, да, колата според километража е на 101 000 , но аз понеже обичам да ровя и намерих една сервизна книжка, според която колата август 2003 година е била на 100 800 км . Та според моите изчисления средно по 25 000 на година е карана, т.е. е между 150 и 180 хиляди. Иначе е юли 1999-та.
                            .Що не сложи 185/60/14????????????????????????? Твоя модел по книжка не е с 175/65/14Ако можеш вземи си по-широките.

                            Коментар


                              #15
                              Някъде из талоните ( италианските) намерих такъв размер-иначе има описани няколко модела, които биха могли да се използват. Лошото в момента е, че вече трябва да си ги сложили, така че ще карам с тези засега.
                              Fiat Bravo 1.9 JTD / Fiat Bravo II 2.0 Multijet
                              www.fiat-bg.org/forum

                              Коментар

                              Working...
                              X