Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за миризма от газовата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за миризма от газовата

    Както може би знаете от скоро имам газова на моето Пунто. Обаче когато вдигна предния капак винаги се усеща лека миризма на газ. Няма значение дали тъкмо съм слязал от колата или не е карана ден-два - все се усеща лекичко. Нормално ли е това или има вероятност да има някакъв мизерен теч?Уредбата е ловато, закупена нова (ако има значение).Благодаря
    Не знам дали знаете, но "не знам" се пише отделно!
    Fiat Punto 1.2 SX 2000 г.

    #2
    Нормално е до толкова, доколкото изтича докато улегнат маркучите и щуцерите на газовата. Опитай се да дозавиеш скобите на уплътненията по системата - често се развиват и започва да пропуска газ! Другият вариант е газовият клапан да не ти спира изцяло притока на газ и тя да си излиза презп лочката. Най сигурно е с тубичка сапунена вода - където издиша излизат мехурчета!Успех!
    Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

    Коментар


      #3
      Не е нормално. Няма такова нещо като "улягане". Не трябва да мирише, особенно пък след престой на колата. Както каза колегата, тубичката със сапунена вода е пръв приятел при такива случаи.
      Fiat Ritmo 105TC
      1600cc 105к.с.

      Коментар


        #4
        я и аз да попитам, значи при палене- няма значение топла или студена ми намерисва около 1мин на газ и после спира. Говоря за вътре в купето че намерисва. Също и рязко като я резна към 5000 оборота и върна газта също намерисва за момент на газ.
        Tofas- Sahin 1.6 карб.

        Коментар


          #5
          ForceWere написа:
          я и аз да попитам, значи при палене- няма значение топла или студена ми намерисва около 1мин на газ и после спира. Говоря за вътре в купето че намерисва. Също и рязко като я резна към 5000 оборота и върна газта също намерисва за момент на газ.
          Хипотеза 1: Имаш някъде неуплътнено по всмукателният колектор, въздуховодите, около плочката. Ако оборотите на празен ход са ти неустойчиви, е след плочката, ако са устойчиви - преди плочката.Хипотеза 2: Имаш теч по аспуховата система и когато сместта не изгаря добре (студен двигател или принудителен празен ход при отпускане на газта) - мирише в купето.По принцип недоизгорялата газ излизаща от аспуха мирише доста различно от тази която изтича отнякъде преди двигателя, така че трябва да можеш да го откриеш мястото.
          Fiat Ritmo 105TC
          1600cc 105к.с.

          Коментар


            #6
            Е, да попитам и аз... Отскоро забелязвам, че след като съм я карал и спра, леко намирисва и минава бързо, явно се разсейва. Може и винаги да си е била така, но го забелязях скоро, когато отворих капака на двигателя веднага след спиране. След това правих два-три пъти експеримент и все си мирише. Иначе, в купето нищо не се усеща по време на движение, а при студен двигател никъде не мирише.
            Shit happens, sometimes...
            Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
            Marea 1.8 HLX - червена като аватара

            Коментар


              #7
              ivjordan написа:
              Е, да попитам и аз... Отскоро забелязвам, че след като съм я карал и спра, леко намирисва и минава бързо, явно се разсейва. Може и винаги да си е била така, но го забелязях скоро, когато отворих капака на двигателя веднага след спиране. След това правих два-три пъти експеримент и все си мирише. Иначе, в купето нищо не се усеща по време на движение, а при студен двигател никъде не мирише.
              нормално
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #8
                johnfound написа:
                Няма такова нещо като "улягане".
                Явно аз се изразих погрешно. Наскоро и при мен замириса и се оказа, че скобата, която "стиска" маркуча след изпарителя се е разхлабила. А съм имал и случай и на недостатъчно напъхан щуцер в маркуча, който с времето се вади и започва да мирише!
                Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

                Коментар


                  #9
                  След изпарителя нямаш налягане така че едва ли от тази скоба може да ти изпуска.Относно миризмата в двигателния сектор след спиране това е съвсем нормално.Ако карате на бензин и се надвесите близо до моното или карбуратора пак ви понамирисва леко обаче на бензин :D
                  АЛ.ПЕТРОВ
                  FIAT PUNTO 1.2 8V

                  Коментар


                    #10
                    Нормално е да намирисва.След като загасиш колата,намирисва ти газта която е останала след изпарителя т.е. между изпарителя и смесителя(плочката).Ако преди да угасиш колата обърнеш на бензин няма да ти намирисва на газ.
                    TEMPRA 1.6 SX

                    Коментар


                      #11
                      мисиз

                      Вземи една гъба и с вода и веро сложи на свръзките за газ ако някаде има газ ще се усети веднага, като на гумите как издиша като намокриш или иди при този който ти е слагал да е погледне /нали е гаранция.
                      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                      Коментар


                        #12
                        didodi написа:
                        Нормално е да намирисва.След като загасиш колата,намирисва ти газта която е останала след изпарителя т.е. между изпарителя и смесителя(плочката).Ако преди да угасиш колата обърнеш на бензин няма да ти намирисва на газ.
                        Няма значение дали си обърнал на бензин преди да угасиш пак си намирисва леко като се завреш под капака. Имам чувство, че самите маркучи миришат.
                        FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                        ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                        Коментар

                        Working...
                        X