Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Компютърен софтуер за диагностика

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Компютърен софтуер за диагностика

    Здравейте колеги ! Казвам се Петко и съм от В.Търново. Карам фиат Темпра 1.8 i.e. SW SX - 1995 г. и съм много доволен. Мощен е с малък разход на бензин и LPG. Липсва му обаче бързо ускорение. Тъй като обичам да се човъркам из двигателя искам да ви попитам - знае ли някой как и откъде мага да си намеря/закупя/ компютърен софтуер за диагностика. Виждал съм такива в сервизите, на български език и много удобни за работа.
    Tempra 1.8 i.e. SX SW 1995 г.
    двигател 836А5.000 MPI-WEBER- MARELLI IAW 8F

    #2
    Изтагли си Аутодата от дата.бг
    Fiat Coupe 1.8 16v 1999 183A1.000

    Коментар


      #3
      Колега за един тестер VAS 5052 за диагностика на всички авотмобили Volkswagen Audi Seat Skoda ни одраха почти 7000 евро като един тъп лаптоп с Пентиум на 500 мегахерца 20ГБ хард диск и тъч скриин дисплей едва ли струва и 1000 евро може да си направиш сметката колко струва софтуера

      Коментар


        #4
        Re: Компютърен софтуер за диагностика

        Petko написа:
        Виждал съм такива в сервизите, на български език и много удобни за работа.
        Ето това:http://www.spectromatic.bg/adia/bg/i.../bg/index.html
        Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

        Коментар


          #5
          stenli написа:
          Колега за един тестер VAS 5052 за диагностика на всички авотмобили Volkswagen Audi Seat Skoda ни одраха почти 7000 евро като един тъп лаптоп с Пентиум на 500 мегахерца 20ГБ хард диск и тъч скриин дисплей едва ли струва и 1000 евро може да си направиш сметката колко струва софтуера
          Прекарал си се.Преди да ми изгори харда имах софтуера за диагностика безплатно.А куплунга се продаваше за около 300 евро в единнемски сайт,а за 500 евро беще с пълни опции

          Коментар


            #6
            Да не откривам друга тема бих попитал как се процедира когато компютъра в автосервиза не може да разпознае ECUто на колата ??? вчера накачиха кабелите на моето Пунто но нищо не се получи и ги разкачиха и сбогом Минке ... Сега на друг ли сервиз да ходя или от някъде бих намерил инфо за моето ECU.
            Фиат Панда 1.2 2006година
            Синджира си идва ,а козата я няма...

            Коментар


              #7
              коцев написа:
              Да не откривам друга тема бих попитал как се процедира когато компютъра в автосервиза не може да разпознае ECUто на колата ??? вчера накачиха кабелите на моето Пунто но нищо не се получи и ги разкачиха и сбогом Минке ... Сега на друг ли сервиз да ходя или от някъде бих намерил инфо за моето ECU.
              На друг сервиз...!
              Ex. Grande Punto Driver

              Коментар


                #8
                Да ви кажа колеги, VISA UNISCAN върши същата работа и е почти без пари. Вярно, че е за по-старите модели, ама като гледам не сме се обзавели чак толкова с нови автомобили. Само дето и липсва един осцилоскоп за диангостика на ламбда сондата и щеше да е супер. Преди всичко е важно не какъв уред имаш за диагностика, а кой го гледа и какво вижда.
                Tempra 1.8 i.e. SX SW 1995 г.
                двигател 836А5.000 MPI-WEBER- MARELLI IAW 8F

                Коментар


                  #9
                  Добре Пеца. Аз имам осцилоскоп имам всякакви уреди защото имам телевизионен сервиз бих ли могъл при това положение аз сам за мене си да меря нещо ??? Аз сега отново ще го закарам пак в същия сервиз защото е 100метра от мен и ми казаха че сега ръчно ще мъчат да влезат в моето ECU .Питали са в други сервизи и там така им отговорили да опитат не с автоматично а с ръчно търсене.
                  Фиат Панда 1.2 2006година
                  Синджира си идва ,а козата я няма...

                  Коментар


                    #10
                    А има ли откъде Митко да видя каква трябва да е осцилограмата и към кои точки да свържа осцилографа . Ако не то когато идвам до София ще го взема и осцилографа и на някоя среща да ни го демонстрираш и пред другите колеги . :D
                    Фиат Панда 1.2 2006година
                    Синджира си идва ,а козата я няма...

                    Коментар


                      #11
                      коцев написа:
                      А има ли откъде Митко да видя каква трябва да е осцилограмата и към кои точки да свържа осцилографа . Ако не то когато идвам до София ще го взема и осцилографа и на някоя среща да ни го демонстрираш и пред другите колеги . :D
                      Има я във форума,виж архива...има я и в много руски сайтове...Виж осцилограмата например тук http://www.picotech.com/auto/lambda_sensor.html-твоята е първата осцилограма...свързва се паралелно на сигналните изводи,без да я разкачаш от ЕКУ.Успех !
                      Ex. Grande Punto Driver

                      Коментар


                        #12
                        Ами не само сондата ами и напрежението към свещите, русначите по него гадаят толкова неща. Има досто написано по руските сайтове. Така че за един бензинов двигател можеш да си направиш сумати изводи само с един осцилоскоп (състовние на свещи, кабели, утечки, а дори имаше май и някакво връзка с компресията)
                        ex. Fiat Marea 1.6 16 - 1999
                        Mazda 6 2.0 Petrol GY 2006

                        Коментар


                          #13
                          Благодаря ви за информацията .Ще се ровя вечер из руските форуми тогава но ще ми бъде и от голяма полза ако знаете или срещнете нещо да ми пратите линк към него за да си спестя време .Хиляди благодарности :D PS. Това че с осцилоскопа се откриват много неща го знам и аз защото при ремонта на телевизорите без осцилоскоп съм за никъде .Разликата е в това че за тях знам и имам информация къде какво да меря докато при Фиата всичко за сега ми е неизвестно.
                          Фиат Панда 1.2 2006година
                          Синджира си идва ,а козата я няма...

                          Коментар

                          Working...
                          X