Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

мнение за плазмено запалване

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    мнение за плазмено запалване

    намерих това http://picts.atspace.com/index_files/Page367.htmмисля днес да си сложа, някои има ли впечатления ?ако не ще ви шиша след като го монтирам днес

    #2
    Измама http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=7269
    no pain no pain

    Коментар


      #3
      един познат имаше на опела и за вредните газове беше истина, мериха му ги в един сервиз и беше под нормите без катализатор, и освен това също беше много доволен как вървеше колата

      Коментар


        #4
        Ти темата прочете ли я и всичко доводи изписани вътре? И как му вървеше колата?Купувай си. То ако няма балъци и измамници нямаше да има
        no pain no pain

        Коментар


          #5
          ми колата не съм му я карал но тои беше доволен, повече вървяла и по добре ускорявала, само съм 100% сигурен за изгорелите газове понеже съм го виждал с очите си сега след като прочетох линка дето ми даде сериозно се замислих , а в 2 часа имам среща да ми го монтират, между другото преди седмица е слагал на фиат 2.0 кубика е може и да лъже..също каза че за моита 1.8, понеже нямало дистрибуторна капачка, работата била повече и устроиството от по скъпите аз лично за мен си мисля че ако не скапва нищо по колата, то само заради изгорелите газове си струва, особенно след като катализатора стане задължителен, аз ще мога без катализатор да карам заради тая плазма, а доколкото имам спомени един катализатор към 500 лв излизаше, а тва ще ми струва 200 лв или греша

          Коментар


            #6
            За тези пари можеш да си смениш кабелите, свещите и бобините, ако са с влошени параметри. Мислиш ли, че двигател на Фиат, при това 1.8 16V се нуждае от подобрения, чийто принцип на действие е измислен преди 40-50 години и за който очевидно инженерите на Фиат знаят, т.к. е реализиран в процеса на запалване на студен двигател? Или просто "инженера" Христо незнамкойси се нуждае от наивници да им изтръска джобовете? След като имаш толкова много пари направи следното:
            • Смени си всичко по запалването. Мини диагностика.
            • Премери конете и въртящия момент на динамометър
            • Сложи си устройството
            • Премери конете и въртящия момент на динамометър
            • Сканирай резултатите преди и след и ги сложи във форума
            no pain no pain

            Коментар


              #7
              всичко по запалването ми е ОК, колко ще струва и къде да ида да ми премерят конете и въртящият момент ?също така дори само с цел избягването на катализатара не си ли струва ?

              Коментар


                #8
                ами това е, отивам да го слагам пък ако съм се прекарал прекарал съм се, ако иска някои по разбиращ от мене да види след това колата и да каже дали съм се минал

                Коментар


                  #9
                  Не мога да препоръчам, не съм им ползвал услугите. Знам, че има в Проспийд. То ако така се избягваха катализаторите, всички коли щяха да са с революционното запалване.
                  no pain no pain

                  Коментар


                    #10
                    Чакаме отзиви
                    no pain no pain

                    Коментар


                      #11
                      Първо не мога да разбера кой и защо още си остава катализаторите, макар че при некой извратени нови двигатели с 2 ламбда сонди едната след катализатора ако се махне се преебават...то прегледите ги прават на много места само по талон така че какъв е смисъла от катализатор..П.С>не искам да коментирам тва остройство,но според мене е долна лъжа и измама
                      _______________________________________
                      0885261834

                      Коментар


                        #12
                        понеже ми стана интересна темата и се позачетох малко та попаднах на това:http://www.autofieldguide.com/articles/100202.htmlне съм сигурен, че plasma booster=плазмен катализатор,но ми направи впечатление това:
                        Arens claims that, in volume production, the OEM could add the Plasma Booster to his current system for about $1/car without having to add a separate box under the hood.
                        въпросното устройство си има сайт http://www.ignitionsolutions.com/ като там има няколко дино графики, но повечето изглеждат доста рекламни. попаднах и на няколко "независими" ревюта на списания/сайтове за автомобили в сащ и общо взето има ефект.на техническо ниво аз до колкото го разбирам е, че понеже искрата минава по-бързо за това се получава ефект подобен на това да се измести напред кривата на запалването, което си е ясен начин за покачване на мощността, но ще е добре някой да поясни подробноститеп.с. сега като поразгледах съм почти сигурен, че plasma booster не е същото като плазмен катализатор, но мисля че и това е по темата
                        '93 Croma 2.0T -ex
                        '98 Coupe 20V

                        Коментар


                          #13
                          Ние с аналитичното мислене не купуваме такива ментета. Простите ги вземат на килограм и да се чудиш откъде пари имат....
                          no pain no pain

                          Коментар


                            #14
                            устроиството е монтирано, доволен съм наистина върви повече, за разхода още не знамискрата става много по дебела и е постоянно, не е както иначе едно мижаво присветкване

                            Коментар


                              #15
                              Хихихи и как разбра, че върви повече? Мери ли я или така за да не разберем, че си се прекарал
                              no pain no pain

                              Коментар

                              Working...
                              X