Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разход на Пунто 1.7 TD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Разход на Пунто 1.7 TD

    Откакто взех колата не ми е правила впечатление да харчи повече.Преди няколко дни я заредих и като си сметнах разхода излиза, че харчи 10.9/100 (градско) Това са стойности с климатик, но пак ми се струва много Моторът работи бих казал перфектно, поне пали без проблем, мърка и не пуши (доста малко и то при рязко форсиране, което си е нормално за дизел). За скорост бих казал, че си държи спокойно 140 Ще съм много благодарен, ако някой със същият автомобил сподели мнение какъв е горе-долу разхода
    http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
    Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
    FIAT Punto 02' 1.9 JTD
    FIAT Punto 99' 1.7 TD

    #2
    Така както разбирам ти май винаги си като на писта - газ-спирачка. Ако се поукротиш ще ти падне разхода. А при 140 няма как да имаш нисък разход. До към 120 разхода е приличен за TD, но оттам нагоре не го търси.

    Коментар


      #3
      Извънградско - около 5л./100 но беше пробно. Надали ще ми издържат нервите за втори подобен опит Иначе и до 12 се качва в града с климатик и газ до дупка. Особено докато стигне 1600 направо се дави в нафта с климатика. На жена ми на карането е нормално към 7/100 без климатик градско.За скорост държи до 158 км/час, но не бих казал че понася добре скорости над 120. Все пак си е градска кола. Избушен ми е термостата и температурата е малко под нормалната. Колко ли струва нов?
      no pain no pain

      Коментар


        #4
        Моторчето си работи перфектно,но като го настипиш и почва яко да лапа.При мен извън града ми харчи около 5/100 с икономично каране 90-110,при положение че го настъпвам само като изпреварвам.За града през топлите месеци 7/100 при положение, че не изхвърчавам с 2-3 коли напред по светофарите(всичко дотук е без климатик).
        Fiat Punto 1.7 TD

        Коментар


          #5
          Мерси за отговорите И на мен ми даде 4.9/100 извънградско, но повече от 120 не съм поддържал.Това с 140 беше когато тествах колата и да видя дали може да поддържа тази скорост без да качва по-висока от нормалната температура.В града колата не се юрка нито от мен нито от жена ми, но климатика се ползва, защото иначе не се издържа Но май стигам до извода, че ме пържат с количеството, което зареждам Казаха ми да не натискам пищова на колонката докрай когато зареждам, за да не зареждам пяна Но ако разхода се върти около 7-8/100 значи е нормално вече Ще пробвам на друга бензиностанция
          http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
          Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
          FIAT Punto 02' 1.9 JTD
          FIAT Punto 99' 1.7 TD

          Коментар


            #6
            На мене ми дава разход от порядъка на 8-9 на 100(без клима - имам спукана тръба) градско но още не съм свикнал на дизелчето. Измерването също не е точно - пълня за втори път резервоара. Така и очаквах - не е икономично но машинката си върви прилично. Жалко че нафтата така скача в цена.
            Fiat Punto 1.7TD

            Коментар


              #7
              разход от порядъка на 8-9 на 100 без клима градско

              Коментар


                #8
                E този разход 8-9/100 без клима за този двигател ми се струва доста странен Май яко ни лъжат в колонките
                http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                FIAT Punto 99' 1.7 TD

                Коментар


                  #9
                  bogidar написа:
                  На мене ми дава разход от порядъка на 8-9 на 100(без клима - имам спукана тръба) градско но още не съм свикнал на дизелчето. Измерването също не е точно - пълня за втори път резервоара. Така и очаквах - не е икономично но машинката си върви прилично. Жалко че нафтата така скача в цена.
                  Коя тръба ти е спукана
                  http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                  Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                  FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                  FIAT Punto 99' 1.7 TD

                  Коментар


                    #10
                    Dodo 155 написа:
                    Коя тръба ти е спукана
                    Става въпрос за климатика. От вибрациите се е скъсала точно под акумулатора. Трябва да ми я заварят или сменят. Това си е доста работа-трябва да се свали почти всичко и като ги знам нашенските "майстори" направо ме е страх. Питах на 2-3 места - за пълнене на фреон и работа по отстраняване на проблема ми искат 200 лева. Не, че не бих ги дал ако знам, че след това няма да имам ядове...
                    Fiat Punto 1.7TD

                    Коментар


                      #11
                      Dodo 155 написа:
                      E този разход 8-9/100 без клима за този двигател ми се струва доста странен Май яко ни лъжат в колонките
                      Аз мога да ти го направя и повече ако искаш Разхода зависи от водача и след това от двигателя. А това двигателче си може да лапа ако му даваш
                      no pain no pain

                      Коментар


                        #12
                        AlBundy написа:
                        Dodo 155 написа:
                        E този разход 8-9/100 без клима за този двигател ми се струва доста странен Май яко ни лъжат в колонките
                        Аз мога да ти го направя и повече ако искаш Разхода зависи от водача и след това от двигателя. А това двигателче си може да лапа ако му даваш
                        Аз и до 15/100 мога да докарам колега, но не в това е въпроса Разхода, който описвам го дава жена ми, а тя не е състезател. И понеже е жена, може да се каже че не кара най-икономично, затова ми минават разни мисли през главата
                        http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                        Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                        FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                        FIAT Punto 99' 1.7 TD

                        Коментар


                          #13
                          tzetzo_slavista написа:
                          Моторчето си работи перфектно,но като го настипиш и почва яко да лапа.При мен извън града ми харчи около 5/100 с икономично каране 90-110,при положение че го настъпвам само като изпреварвам.За града през топлите месеци 7/100 при положение, че не изхвърчавам с 2-3 коли напред по светофарите(всичко дотук е без климатик).
                          Е това вече си е нормален разход От къде зареждаш нафта и има ли някаква тънкост при зареждането, че май си купувам пяна
                          http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                          Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                          FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                          FIAT Punto 99' 1.7 TD

                          Коментар


                            #14
                            Dodo 155 написа:
                            tzetzo_slavista написа:
                            Моторчето си работи перфектно,но като го настипиш и почва яко да лапа.При мен извън града ми харчи около 5/100 с икономично каране 90-110,при положение че го настъпвам само като изпреварвам.За града през топлите месеци 7/100 при положение, че не изхвърчавам с 2-3 коли напред по светофарите(всичко дотук е без климатик).
                            Е това вече си е нормален разход От къде зареждаш нафта и има ли някаква тънкост при зареждането, че май си купувам пяна
                            От Shell наливам нафта-едва ли там е най-качествена, но поне на грамаж се надявам че не лъжат Доскоро сипвах само обикновенна, но от както един колега от форума ми каза че сипва V-Power disel и му излиза на същата цена като километри, но колата е по пъргава реших и аз да пробвам.И така сега си карам на V-disel и съм доволен
                            Fiat Punto 1.7 TD

                            Коментар


                              #15
                              tzetzo_slavista написа:
                              От Shell наливам нафта-едва ли там е най-качествена, но поне на грамаж се надявам че не лъжат Доскоро сипвах само обикновенна, но от както един колега от форума ми каза че сипва V-Power disel и му излиза на същата цена като километри, но колата е по пъргава реших и аз да пробвам.И така сега си карам на V-disel и съм доволен
                              На ОМВ Сприт дизел е по-добър. Разходът е по-малък от Ви пауъер. Аз преди бях писал,че е Ви пауъер дизел е добър, но един ден реших да пробвам на ОМВ спринта и ми даде по-добри резултати. Опитай. Но аз съм твърдо ЗА по-скъпата нафта,която излиза по-евтино в крайна сметка.

                              Коментар

                              Working...
                              X