Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблеми с 1.9D/ 160 A7 000

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблеми с 1.9D/ 160 A7 000

    помогнете пичове.имам една красавица но е "куц кон" за съжаление/темпра SW 1.9D "96". Двигателчето е мн. добро но е мн. спънато/помпа LUKAS/. Ако някой знае някой чалъм да драсне . Може ли на нещото да се присади турбо. мерси предварително.

    #2
    Re: проблеми с 1.9D/ 160 A7 000

    iwelinko написа:
    помогнете пичове.имам една красавица но е "куц кон" за съжаление/темпра SW 1.9D "96.Двигателчето е мн. добро но е мн. спънато/помпа LUKAS/. Ако някои знае някои чалъм да драсне .Може ли на нещото да се присади турбо. мерси предварително.[/img]
    Ами то си е 65 кс, какво повече да се иска от него.Същия куц кон е и Мегана с 1.9d мотор.Относно турбото, мисля, че е произвеждан 1.9 турбодизел с КУБАТУРА 1929 куб.см, какъвто е и твоя, та той е 95кс. Виж от него дали няма да стане, но инвестицията едва ли си заслужава.
    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

    Коментар


      #3
      Може да се сложи турбо без проблеми :D Тогава двигателчето ти става като мойто 1.9TD 90 кончета.Но има малък проблем с турбото вървят и интеркулер и радятор за охлаждане на маслото и май става малко скъпичка инвестиция Все пак турбото си е турбо
      Stilo 1.9 JTD - 115 к.с.

      Коментар


        #4
        Na6io написа:
        Може да се сложи турбо без проблеми :D Тогава двигателчето ти става като мойто 1.9TD 90 кончета.Но има малък проблем с турбото вървят и интеркулер и радятор за охлаждане на маслото и май става малко скъпичка инвестиция Все пак турбото си е турбо
        Просто от интерес питам.Турбодизела на Типото 1.9 TD,каква кубатура е? 1929 или 1910 куб.см?
        SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

        Коментар


          #5
          МАИ щЕ СТАНЕ НА ТДИ

          КУПИХ СИ ЦЯЛ МОТОР, НО СЕ ЧУДЯ ЦЕЛИЯ ЛИ ДА СЛОЖА ИЛИ САМО ГЛАВА И Т. Н. ЩОТО ТД-ТО Е ПОНЕ НА 300 ХИЛЯДАРКИ, ДАЙТЕ СЪВЕТ ПИЧОВЕ ИМАТ ЛИ РАЗЛИКИ ДОЛНИЩАТА-ЧЕЛА НА БУТАЛА, БИЕЛИ....

          Коментар


            #6
            мисля че сегментите трябва да са конусни от тд иначе на чистия дизел няма да издърват а относно буталата май няма проблем

            Коментар


              #7
              Re: МАИ щЕ СТАНЕ НА ТДИ

              iwelinko написа:
              КУПИХ СИ ЦЯЛ МОТОР, НО СЕ ЧУДЯ ЦЕЛИЯ ЛИ ДА СЛОЖА ИЛИ САМО ГЛАВА И Т. Н. ЩОТО ТД-ТО Е ПОНЕ НА 300 ХИЛЯДАРКИ, ДАЙТЕ СЪВЕТ ПИЧОВЕ ИМАТ ЛИ РАЗЛИКИ ДОЛНИЩАТА-ЧЕЛА НА БУТАЛА, БИЕЛИ....
              Ивелинко, нещо много си се развълнувал бе пич... вдигна на "ура" целия раздел.Не знам дали в тук във форума някой има опит в реализирането на БЕЗУМНАТА ИДЕЯ, от един атмосферен дизел да прави турбодизел при тези цени на колите и още повече на ФИАТ! Естествено, че има разлика в "главата" .. не съм сигурен дали и в буталата.Този извод човек може да го направи само ако е чел вестници без да е специалист.ЗАЩОТО НА ЕДИН АТМОСФЕРЕН ДИЗЕЛ СТЕПЕНТТА на сгъстяване и компресията са с НЯКОЛКО ЕДИНИЦИ по-високи отколкото на турбозидела.Направи си труда ... ама ти си направи този труд, не карай нас.. ДА ПОЧЕТЕШ малко, като за начало можеш да започнеш в download секцията на сайта.Там има подробно описание на руски и английски на тези двигатели!http://www.fiat-bg.org/Downloads/Books/Все пак ти желая успех с БЕЗУМИЕТО, не ми се сърди за мен това е точно безумие, защото ако не беше, такива като мен дето са имали 3-4 атм.дизела преди... вкл. и този за който питаш да са го направили досега. Освен да ти подаря един калкулатор, молив и една тетрадка с друго не мога да ти помогна.Те ще ти послужат да направиш някои елементарни сметки, да теглиш молива и да рабереш, че примерно 2 е много по-малко от 5.Успех и кажи кога и къде да ти ги пратя?!
              SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

              Коментар

              Working...
              X