Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на дюза

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на дюза

    Чудех се дали да пусня тази тема тук..и ето я.Едно приятелмче подхвърли че ако си сменя дюзата на моно инжекцията с такава от 1.4 щяла да се поспъне колата, но щяла да харчи доста по-малко. Това вярно ли е?Било станало идеално на някакво деу рейсър.
    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

    #2
    Според мен дюзите са си еднакви.Различни са компютрите(ECU).Ако искаш повече(по малко)гориво-държиш дюзата по дълго(по кратко)време отворена и по този начин правиш една и съща дюза за мотори с различна кубатура и мощност.

    Коментар


      #3
      Re: Смяна на дюза

      geshabeli написа:
      Чудех се дали да пусня тази тема тук..и ето я.Едно приятелмче подхвърли че ако си сменя дюзата на моно инжекцията с такава от 1.4 щяла да се поспъне колата, но щяла да харчи доста по-малко. Това вярно ли е?Било станало идеално на някакво деу рейсър.
      Това е само предположение, но има много причини поради които не се получава така в действителност!

      Коментар


        #4
        Правил съм и друг опит - сложих калибратор /епром/ от Астра 1.4 на Астра 1.6. Колата осезаемо се спъна и в стремежа си да получиш прилично ускорение и скорост натискаш повечко газта и ефекта в разхода беше нулев даже и отрицателен. При дюзите има известни различия но са минимални.Специално на опелска моноинжекция съм слагал кви ли не дюзи на кви ли не мотори няма осезаема разлика в вървенто и в разхода.

        Коментар


          #5
          geshabeli написа:
          Чудех се дали да пусня тази тема тук..и ето я.Едно приятелмче подхвърли че ако си сменя дюзата на моно инжекцията с такава от 1.4 щяла да се поспъне колата, но щяла да харчи доста по-малко. Това вярно ли е?Било станало идеално на някакво деу рейсър.
          Колега а 1.4-то ше върви ли повече с дюза от 1.6 ако смяташ че да може да пробваме да ги разменим за пробата :D

          Коментар


            #6
            Би трябвало. Не знам на практика как е. Ако мидим диаметъра на отвора дали е различен мисля че е достътъчно. Но ще е от Типо на Типо. Аз за това писах, щото не знам.
            Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
            Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

            Коментар


              #7
              С по бедна смес само може си скапеш двигатела
              _______________________________________
              0885261834

              Коментар


                #8
                kaci написа:
                Според мен дюзите са си еднакви.Различни са компютрите(ECU).Ако искаш повече(по малко)гориво-държиш дюзата по дълго(по кратко)време отворена и по този начин правиш една и съща дюза за мотори с различна кубатура и мощност.
                Дюзите са различни Зависи от дебита им Не можеш да накараш ЕКУ да впръсква повече гориво през дюза, която няма да има нужният дебит
                http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                FIAT Punto 99' 1.7 TD

                Коментар


                  #9
                  Вярно е, че се сменят дюзите с такива с по голям дебит, но това е с цел повишаване на максималните обороти, т.к. се впръсква същото количество, но за по кратко време. Т.е. при слагане на дюза с по голям дебит се намаля времето за впръскване. Ако се остави същото време, то двигателя ще почне да се дави освен ако тунинга не включва и турбинка.
                  no pain no pain

                  Коментар


                    #10
                    ма то тогава освен други дюзи трябва и други карти за горивото а то щом се правят други карти на горивото може (в определени граници) и със старите дюзи. по-големи дюзи се слагат обикновено когато (по някакъв начин) се вкарва повече въздух в двигателя. тогава се ползва оригиналното ecu и за зададените времена се вкарва повече бензин+ повечето въздух=повече мощност и малко по-богата смес. да смениш с по-малка дюза за разход е някакъв бг тунинг ефекта най-вероятно е по-нестабилен празен ход и бедна смес -> разхода ще падне малко, но ресурса на двигателя също
                    '93 Croma 2.0T -ex
                    '98 Coupe 20V

                    Коментар

                    Working...
                    X