Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Намален разход на Газ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Намален разход на Газ

    Както неведнъж съм писал, когато съм засичал разхода на Типото разхода е бил 7.2-7.5 и веднъж 6.9 извънградско!Сега събота и неделя направо се опулих като калкулатора даде 5.81!!! Смятах го няколко пъти - все тая - 15.23 литра за 262 км си е 5.81. И сега почва мисленето! Говорим за следния маршрут - Кюстендил-София-Костинброд-Петрохан-Монтана-с. Кобиляк (и малко "селско шофиране" в селото)- и обратно на Монтана! Засичането го правих както винаги - пълня бутилката докато изключи колонката-на следващото пълнене (до изключване) виждам колколитра е изгоряла и деля на километрите! Зареждам само на Шел, като и друг път съм зареждал на Шел-Монтана!Колата беше празна с двама пасажери - 130 кг. общо.И сега вече почва мисленето - мислих мислих и измислих два варианта: 1. Газ колонката в Монтана е изключила по-рано или на по-малко налягане или незнам какво...2. Дала е резултат профилактиката по ел.системата, която направих преди да тръгна, включваща зачистване на контактните медни повърхности на дистрибуторната капачка (бяха хванали патина), зачистване на всички контактни повърхности по клапани, бобини свещи и т.н. по запалването! Освен това "отпуших" малко газта от тройника с по четвърт оборот на двете врътки, а на връщане "запуших" с 1/8 оборот!Аз лично клоня повече към първият вариант. Може и т. 2 да е дала резултат в някакъв %, ама чак пък толкоз...Това подлежи на проверка. На връщане - четирима пътника и багаж - около 250 кг. и повече "ръчкане" по същият маршрут - още не съм засичал (пълнил бутилката), но по показанията на бутилката горе-долу предишният разход или малко надолу струва ми се... Ще докладвам! А Вие как мислите!?п.п. На бензин с двама души и 90-100 Кюстендил-Банско ми е давала и разход малко под 5/100.
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    #2
    Ако е реален разхода се радвай и скачай до небето,ама ме съмнява малко.Не мислиш ли.че е по-правилно да засичаш така:1 празна бутилка.2.пълниш до горе и записваш колко литра си сложил.3.празниш отново бутилката и гледаш колко км си минал със съответните литри,и смяташ.По този начин се изключва вероятност за отклонение от по-ранно или по-късно изключване на пистолета и от там невярно засичане.Грешка може да стане единствено .ако те лъжат в литража,но грешката би ти завишила разхода и така ще знаеш с точност максималният си разход!
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    Коментар


      #3
      колега, знам че ти е много хубаво да ти е икономично возилото, ама как ги засичаш не ми е ясно разход 7,2 до 7,5 са 300 милилитра, ми ако засичаш от пълна до пълна бутилка той поплавъка не е точен уред, в сми не е точе толкова че да затваря винаги на 41.35 /примерно/ литра. един път може да затвори на 41 литра, друг път на 42,6. зависи от наклона особенно много и от доста други неща като налягане на колонката и т.н. съгласен съм колата ти харчи 7 до 7,5, ама да ми кажеш 6,9 и да ме убеждаваш че е точно 6,9 и не е възможно да е 7,1 :D не мерси. пък и да не говорим колко зависи от терена по който караш, от самия ти стил на каране, от включените консуматори и т.н. какво значение имат 200 мл или половин литър или 1 литър? поне зна мен няма значение чак толкова, някой имат климатици ама не ги включват щото разхода ставал с 1 литър отгоре, в същото време пък дал за въздушем филтър вместо 5-6 леа дал 20/т.е. 15лв повече= 15,5 литра газ повече= 1500 километра да минеш на климатик вместо без него да ти се поти гъза кат на куче/ Не ви разбирам понякога. поздравления иначе за добрия разход, колати ти харчи 7-7,5 ако питаш мен. успех!
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        Естествено, че описаният и практикуван от мен начин на засичане не е особено точен, но и не претендирам да е точен,и не се кахъря за 247 или 369 грама/милилитра разлика между 6.96354748 и 7.2567485960 л/100 км. :D Толкова съм засекъл с този начин на засичане това и споделям. Естествено, че за разхода дават влияние много фактори, спор няма! Просто досега разхода беше в споменатите граници, което считам за нормално с оглед на факторите определящи разхода - не може винаги да е точно 7 да речем, но съгласете се, че от 7.5 до 5.8 има достаразлика, та затова се и чудя и питам за мнението Ви! Иначе този начин на засичане дава представа горе-долу, но и това ми върши работа, а начина с пълненето на бутилката и изразходването и докрай съм го правил два пъти - и разхода пак беше в тези граници - 7-7.5!
        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
        Нека Силата на бъде с Нас...

        Коментар


          #5
          kiro_of_the_day написа:
          Естествено, че описаният и практикуван от мен начин на засичане не е особено точен, но и не претендирам да е точен,и не се кахъря за 247 или 369 грама/милилитра разлика между 6.96354748 и 7.2567485960 л/100 км. :D Толкова съм засекъл с този начин на засичане това и споделям. Естествено, че за разхода дават влияние много фактори, спор няма! Просто досега разхода беше в споменатите граници, което считам за нормално с оглед на факторите определящи разхода - не може винаги да е точно 7 да речем, но съгласете се, че от 7.5 до 5.8 има достаразлика, та затова се и чудя и питам за мнението Ви! Иначе този начин на засичане дава представа горе-долу, но и това ми върши работа, а начина с пълненето на бутилката и изразходването и докрай съм го правил два пъти - и разхода пак беше в тези граници - 7-7.5!
          5.8л може би са ТЕ
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #6
            pakumba написа:
            5.8л може би са ТЕ
            А ТЕ не се показвааааат.....
            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
            Нека Силата на бъде с Нас...

            Коментар


              #7
              Между другото, развиването на тройника не е задължително да вдига разхода, както си мислят повечето хора. Разхода е минимален, когато при равни други условия, сместта е най-оптимална. Тогава просто натискаш газта по-малко и от тук минимален разход. Не знам дали е така в твоя случай - от едно замерване не може да се каже, но е възможно.
              Fiat Ritmo 105TC
              1600cc 105к.с.

              Коментар


                #8
                johnfound написа:
                Между другото, развиването на тройника не е задължително да вдига разхода, както си мислят повечето хора. Разхода е минимален, когато при равни други условия, сместта е най-оптимална. Тогава просто натискаш газта по-малко и от тук минимален разход. Не знам дали е така в твоя случай - от едно замерване не може да се каже, но е възможно.
                Значи, преди да развия тройника колата беше "удушена" почти максимално! Със завъртането на още половин оборот- на празен ход си работеше, но като подадеш газ - почва да не и стига гориво! Така, че сега като тръгна за морето - тестовете продължават...
                VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                Нека Силата на бъде с Нас...

                Коментар


                  #9
                  сега, аз съм с такъв фиат като твоя,миналата година на връщане от морето с скорост 70-80(големи колони от тирове и аз между тях с три деца и никави рискове не предприемах...)разход 5.5/100,чувал съм че колеги с дизели са правили по 4-4.3 на 100 при тази скорост.при скорости под 110 ми е горяла около 6.5-7 което е доволно.м/у електродното растояние на свещите ми е 0.9,предврението ми е 2-3 градуса повече от на бензин.до скоро разхода ми градско беше 11-12 и какво ли не правих ,ама не иска да пада,случайно смених газстанцията и сега е около 10-10.5 .сега моята не е много удушена ,но не е и много развита,за проба съм дигал 140 и има още ход на гастанастройката на газ я правя така :на място дигам 3000 оборота,развивам тройника 5-6 оборота и почвам да завивам бавно,в опредеlen момент се усеща че газта започва да не стига и оборотите започват да падат.от мястото ,където започват да падат оборотите, развивам един оборот на винта на тройникаи после от изпарителя нагласям максималните обороти.
                  типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
                  хюндай акцент 1.5 CNG
                  киа каренс +метан

                  Коментар


                    #10
                    то4но така се прави, обаче не да развиваш цял оборот накрая, много е. развива се 1/4, може и по-малко
                    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                    Fiat Bravo'97 1,6 16v
                    Fiat Tempra'91 1,6 mono

                    Коментар


                      #11
                      така е , ама аз съм с ситна резба на тройника,ако е с едра резба-1/2 оборота,там някъдедаже като смятах ми идва по ефтино от дизелова кола при сегашното съотношение на цените
                      типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
                      хюндай акцент 1.5 CNG
                      киа каренс +метан

                      Коментар


                        #12
                        dan4o написа:
                        така е , ама аз съм с ситна резба на тройника,ако е с едра резба-1/2 оборота,там някъдедаже като смятах ми идва по ефтино от дизелова кола при сегашното съотношение на цените
                        ми то много отдавна е така, ако не си намираш нафта на 1 лев
                        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                        Fiat Bravo'97 1,6 16v
                        Fiat Tempra'91 1,6 mono

                        Коментар


                          #13
                          разход

                          Незнам какси поистигнал тези цифри но на бензин голко харчи? Мисля че тлябва да се мери от пълна до празна /като почне да сеца -да прекъсва на гас/ и раздели на киламетрите изминати . На различни газ колонки слагат различно веднъж един ми сложи в 27 л. бутилка 27.600 гр .
                          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                          Коментар


                            #14
                            Аз си мисля, че колегата е зареждал ГАЗ на място където лъжат сравнително малко Докато е зареждал бензин на места където са му резвали главата в литрите
                            http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                            Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                            FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                            FIAT Punto 99' 1.7 TD

                            Коментар


                              #15
                              За да не отварям нова тема, я ми кажете ако на Типо моно 1.6и.е. му сложа емулатор на дюзата дали ще падне разхода на газ по принцип?
                              N.Y. State of Mind

                              Коментар

                              Working...
                              X