Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какъв е този фиат?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какъв е този фиат?

    Днес, докато си вървях, се натъкнах на този уникален, поне според мен, екземпляр на фиат... Никаква идея за модела... Иначе беше нещо адски малко и беше или едно-, или най-много двуместно, но за да влязат двама в него ще видят доста зор...
    Прикачени файлове
    FIAT BRAVO 1.6 16V

    #2
    и номера му е от старите...ма никой не ги гони да го сменят. Мисля че е от Падуа.А иначе снимките са някъде из Германия, нали?Тополино е. Произвеждал се е в периода 1949-1955. Наистина достоен за уважение собственик!!!

    Коментар


      #3
      Първата генерация на Тополино е по-симпатяжна! А човекът наистина е за едно голямо ЕВАЛА!
      Бай Фичо - ега ти пауъра!!!

      Коментар


        #4
        Immortal написа:
        и номера му е от старите...ма никой не ги гони да го сменят. Мисля че е от Падуа.А иначе снимките са някъде из Германия, нали?Тополино е. Произвеждал се е в периода 1949-1955. Наистина достоен за уважение собственик!!!
        В интерес на истината, това не е истинско Тополино. Наистина понякога този модел го водят Fiat Topolino C. Истинското Тополино е 500, без буква(но понякога го водят и 500А). Това е вариант на Фиат 500 С от 1951 г., който се е произвеждал в Австрия като Steyr Fiat 500. Оригиналния италиански Фиат е без хромираните лайсни отстрани и без габаритните светлини отгоре на калниците. В Германия и Австрия са много разпространени, все пак са се произвеждали в заводите на Щаер в Грац и в заводите NSU в Некарсулм. Също и във Франция в заводите на Симка.Абе позабравил съм вече, но тия тасове Фиат не са от тази кола. На тасовете трябва да пише Steyr Fiat.Ето, намерих един линк http://www.onkelhans.net/oldtimer/steyr-fiat-500.htmи още един http://www.zuckerfabrik24.de/fiat/fiat500B_C.htm
        Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

        Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

        ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

        Коментар


          #5
          Ее, най-накрая разбрах кой е предшественика на Чинкуечентото (500 на италиански) ... Личи си защо е толкова малко ...

          Коментар


            #6
            Immortal написа:
            А иначе снимките са някъде из Германия, нали?
            Да в Heidelberg..Ще дебна за още такива екземпляри тая седмица, че май има нещо като ретро събор...Дано хвана още някое фиатче
            FIAT BRAVO 1.6 16V

            Коментар


              #7
              Между другото мисля, че темата е за ретро.. Днес се сетих, така че може да я премесят упълномощените
              FIAT BRAVO 1.6 16V

              Коментар


                #8
                за който се извинявам на колегите!!!Пинко, преди време имах Брава, купена от Австрия.В "типеншайна" или както се казва подобен документ пишеше ФИАТ БРАВА-ЩАЕР. Имаш ли идея какво значи това?
                SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                Коментар


                  #9
                  Nino написа:
                  за който се извинявам на колегите!!!Пинко, преди време имах Брава, купена от Австрия.В "типеншайна" или както се казва подобен докумен пишеше ФИАТ БРАВА-ЩАЕР. Имаш ли идея какво значи това?
                  Доколкото ми е известно, Щаер са сглобявали доста модели на Фиат за австрийския пазар, даже имат и модел на Брава с трицилиндров турбодизел на Щаер с 90 к.с. - уникален моноблок(блока и цилиндровата глава са едно цяло, една отливка) двигател с впръскване помпа-дюза. Двигателя е модулен, 30 к.с. на цилиндър, има го от 2 до 6 цилиндъра. Води се Steyr 3 cylinder direct injection diesel engine (M13)Всъщност заводите за двигатели на Щаер Steyr-Traktoren-Werke са собственост на Фиат (по-скоро на CNH (Case, IH, New Holland), които от своя страна са 91% собственост на Fiat (FiatAgri)
                  Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

                  Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

                  ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

                  Коментар

                  Working...
                  X