Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Р А З Б И В А Н Е

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Р А З Б И В А Н Е

    Съгласно новия AUTO-БИЛД .. 29 юни 12 юли FIAT предоставя моторите на половин Европа!!!!ОPEL VECTRA CARAVAN - 1.9 CDTI;CADILLAC BLS - 1.9D /DPF/;NEW OPEL CORCA..1.3 МУЛТИДЖЕТ 1.3 - 75 и 90 кс... не,че старата до 2005/6г не беше със стария мултиджет - 70 кс. А бе количката си е 98 процента GRANDE PUNTO!SUZUKI SX4 1.9... не визирам моторите 1.3 DRCI при ИГНИС,WAGON И БАЛЕНО, които С ЛЮБЕЗНОТО СЪДЕЙСТВИЕ НА МИРКАТ ООД НЕ!!! се предлагат за България!!!!!!!!!! Щото копелетата трябва да дадат бая парички за ОБУЧЕНИЕ НА ПЕРСОНАЛА в Европа!И к’во става веееее. FIAT GROUPP 40 години учат цяла Европа как се правят двигатели!!!!
    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

    #2
    Фиат са много добри на Двигател, нема спор

    --------------------

    Коментар


      #3
      а не мислите ли, че може цената на агрегата да е от значение - да продават по - евтино.
      UNO 1.0 FIRE & TIPO 1.4 I.E

      Коментар


        #4
        everton написа:
        а не мислите ли, че може цената на агрегата да е от значение - да продават по - евтино.
        Не, не мисля Everton-e", защото гаранционното подържане струва МНОГО, МНОГО пари на една фирма и особено при тези като SUZUKI дето дават 3-год. гаранция си е е---- мамата! Така,че не мисля, че примерно ниските цени са причина са успехите на Фиат моторите.По-скоро експлоатационните характеристики.Разбира се,че в тест-драйва двигателят на въпросния ОПЕЛ не е на първо място, но както казват хората е в оптимума.Прочети статията.Ти ,откакто карaш Фиат навява ли те мисълта, че имаш проблеми от примерно ЕВТИНИ НАПРАВЕНИ МОТОРИ!!!??? Мен не!Даже мисля,че имат технологии,които са ремонтно пригодни и от това производителя губи.Щото на едно Рено или Пежо, ще хвърлиш агрегата и ще го смениш с нов /това е евтино направен мотор/, докато при Фиат може да замениш само болната част от него/това е скъпо направен и с акъл мотор... да служи дълго/.Темата е дълга и ако специално държиш, ще я продължим в друга?! Не знам дали има друг двигател/концепция/, който да служи повече време от въпросният легендарен FIAT 124/125 в модификациите му на ВАЗ!!!!!!!!!Дали има повече бройки произведени двигатели в света? Съмнява ме! Все пак са го измислили FIAT и по-късно са го модифицирали братушките.Що не взеха WV,FORD,OPEL,PEUGEOT,RENAULT!!!???А бе една марка дето не прави, двигатели за F1,ЛЕКИ КОЛИ,АВТОБУСИ,КАМИОНИ,МОТОКАРИ,ЗЕМЕДЕЛСКА ТЕХНИКА не ми я хвали!!!!!!А забравих една LAMBORGINI!!! За сега това е групата Фиат,Рено,Мерцедес, Тойота може би... и за други не се сещам.Фау-ве то много, много вода ще трябва да пият докато се включат в горната елементарна класация. Лично аз на марки автомобили не робувам, но виж да мотори ДА....!!!!Знаеш ли как ще ми "отива" едно СУЗУКИ ИГНИС 4Х4 с новия мотор на ФИАТ 1.3 MULTIJET/ 90 kc.... не знаеш?! И АЗ НЕ знам, ама мисля не лошо! Ех, мечти мечтииииии!!!
        SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

        Коментар


          #5
          съгласен съм с повечето неща. НО !!! евтин двигател съвсем не означава некачествен двигател. за някой автомабилни марки излиза по евтино да си купят двигател отколкото да влагат пари за разработки и производство. хонда например направиха първия си дизелов двигател преди броени месеци. от написаното разбирам, че никога не си карал дизелово пежо и бензиново рено. за дизела на пежо можем да поспорим. мотора който вграждат пежо е на фирмата пежо - дизел която няма нищо общо с автом. фирма пежо. мой мн. добър приятел направи на 205 1.8 дизел основен ремонт на 530 000 км. със старите бутала, български ризи и турски сегменти и в момента е на 40 000 като последните 20 000 - 25 000 го кара с киросин / кадровак :D / . може би единственните които може да имат претенции са бмв, мерцедес и тойота /виж им последния 2.2 д/ . не залравяй коя фирма вгаждаше бензинови двг. на рено в близкото минало - волво, и такова " ако " като 1.4 12 в. не са изсирали. до колкото виждам ти споменаваш само за 2 двг. хубаво е, че фиат продават двг. на тези които не могат да си направят, но на половин европа ми звучи преувеличено и сектантско.
          UNO 1.0 FIRE & TIPO 1.4 I.E

          Коментар


            #6
            [quote="Nino"]А бе една марка дето не прави, двигатели за F1,ЛЕКИ КОЛИ,АВТОБУСИ,КАМИОНИ,МОТОКАРИ,ЗЕМЕДЕЛСКА ТЕХНИКА не ми я хвали!!!!!!А забравих една LAMBORGINI!!! За сега това е групата Фиат,Рено,Мерцедес, Тойота може би... и за други не се сещам.Фау-ве то много, много вода ще трябва да пият докато се включат в горната елементарна класация. знаеш ли, че преди години рено са били най - големия производител на двг. за камиони. след като купиха волво вече са и най - големия производтел на камиони. освен това МАСК легендарната амер. марка също е собственост на рено.камионите и автобусите ивеко към фиат ли ги броиш. а мотокарите ?
            UNO 1.0 FIRE & TIPO 1.4 I.E

            Коментар


              #7
              Mitko написа:
              Разбира се, че Iveco са във FIAT групата.
              групата - не фиат.
              UNO 1.0 FIRE & TIPO 1.4 I.E

              Коментар


                #8
                everton написа:
                съгласен съм с повечето неща. НО !!! евтин двигател съвсем не означава некачествен двигател. за някой автомабилни марки излиза по евтино да си купят двигател отколкото да влагат пари за разработки и производство. хонда например направиха първия си дизелов двигател преди броени месеци. от написаното разбирам, че никога не си карал дизелово пежо и бензиново рено. за дизела на пежо можем да поспорим. мотора който вграждат пежо е на фирмата пежо - дизел която няма нищо общо с автом. фирма пежо. мой мн. добър приятел направи на 205 1.8 дизел основен ремонт на 530 000 км. със старите бутала, български ризи и турски сегменти и в момента е на 40 000 като последните 20 000 - 25 000 го кара с киросин / кадровак :D / . може би единственните които може да имат претенции са бмв, мерцедес и тойота /виж им последния 2.2 д/ . не залравяй коя фирма вгаждаше бензинови двг. на рено в близкото минало - волво. до колкото виждам ти споменаваш само за 2 двг. хубаво е, че фиат продават двг. на тези които не могат да си направят, но на половин европа ми звучи преувеличено и сектантско.
                Не Everton-e,..ето, че се получи чудесна дискусия!!!Много се радвам, карал съм приятелю и бензиново Рено... легендарният 1.4 бензин и дизелово Пежо 1.9.В момента сина ми кара семейното Рено, което е КУПЕНО 1986г от автокореком от баща ми, бивш агроном в Ангола.Машинката е повече от 390 хил км, по експертна оценка!! , защото жилото на километража е късано безброй пъти и е сменяно когато аз надам ВОЙ.... "аре стига бе"!Само котаракът от аватара не го е карал още! ;Моторът няма груби признаци на износване, ако се случи нещо, това ще е на помпата, защото синът ми, юнакът Кирил го кара почти 1.5 г на ОЛИО... забравих да кажа, че колата е дизел.Имах и Фиорино на Фиат 1.7D, КОЙТО ГО ПОЛЗВАХМЕ за работен добитък във фамилията и успяхме да му скъсаме ремъка на показания на километража около 580 хил.Не знам реалните колко са му били, но потвърждавам,че до последно това Фиорино си беше кола.... палеше си на -25 и си вървеше като лудо.Пежото 1.9 атмосферка съм го карал малко, беше на Партнер, не ме впечатли с нищо освен с малкото ПУШЕНЕ и малкото вървене!!! За 1.4 бензинката на Рено, да впечатли МЕ... С ТРИ ПЪТИ СМЕНЯНАТА ГАРНИТУРА НА ГЛАВАТА И СТРАШНО ЛЕСНОТО ПРЕГРЯВАНЕ, така, че там те моля "НЕ ДЪЛБАЙ С ДЛЕТОТО ТЪНКО МОЕТО СЪРЦЕ"... коментарите си ги запази за кафенето в квартала!Сега приятелче кажи какво да говорим за СЕКТАНСТВОТО ОЩЕ..... аз мога до сутринта, но моля те не намесвай BMW, MERCEDES, FERARRI, LOTUS и т.н.Дай да говорим РЕАЛНИ НЕЩА, ЩОТО ТЕЗ АЗ СЪМ ГИ ИЗПИТАЛ НА ГЪРБА СИ И ДЖОБА СИ!!!ПП...даже може би много пъти сте виждали въпросното РЕНО в пицария "Ветрило".Синът ми работи там, номера е СА 2190Още едно ПП, по повод последното ти изреченийце "EVERTO"-не...ЗАБРАВИХ ДА СПОМЕНА И СААБ!!!!И на тях Фиат дават двигатели впоследто време!!!Все пак дизеловите мотори са най-технологичните и за това визирам тях!Просто за бензиновите не съм търсил и чел, ма кой в момента не ги прави,майсторлъкът е в ДИЗЕЛИТЕ, ЩОТО ЦЯЛА ЕВРОПА е луднала по тях!!!
                SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                Коментар


                  #9
                  явно си доста по възрастен от мен и си видял много повече, но на написаното от мен по горе не си направил почти никакъв коментар, явно с по - голямата част си съгласен. първата кола която аз съм карал е легендарното рено 9 1.4 бензен беше 7 години в мойта къща. това е единствения автомобил за който никога не съм чул лоша дума /разбира се от хора които са го карали/.колата беше производство 1984 . централно, ел стъкла, люк, тапицерия от кадифе, оборотомер, подлакътник на задната седалка, защита за деца против отваряне на задните врати от вътре - оборудване с което са можели да се похвалят малко коли. за двг. - то кво да кажа никакви ядове. с холандска газова уредба - 8,5 -9,0 градско в пловдив и 6,5 - 7,0 извън града. за возия няма какво да говорим. за тези 7 години ремонтите струваха по малко от тези на мойто уно за 4 години. преди 4 години тази кола я продадох за 1000 лв. на 300 000 хил. км. като двата амортесьора и бяха оригиналните и половината ляв праг го нямаше, и си купих уното. уникален автомобил. въпреки това ако сега трябва да копувам кола никога няма да е рено. забелязвам, че относно дизеловото рено си доволен така че май приключихме.
                  UNO 1.0 FIRE & TIPO 1.4 I.E

                  Коментар


                    #10
                    everton написа:
                    явно си доста по възрастен от мен и си видял много повече, но на написаното от мен по горе не си направил почти никакъв коментар, явно с по - голямата част си съгласен. първата кола която аз съм карал е легендарното рено 9 1.4 бензен беше 7 години в мойта къща. това е единствения автомобил за който никога не съм чул лоша дума /разбира се от хора които са го карали/.колата беше производство 1984 . централно, ел стъкла, люк, тапицерия от кадифе, оборотомер, подлакътник на задната седалка, защита за деца против отваряне на задните врати от вътре - оборудване с което са можели да се похвалят малко коли. за двг. - то кво да кажа никакви ядове. с холандска газова уредба - 8,5 -9,0 градско в пловдив и 6,5 - 7,0 извън града. за возия няма какво да говорим. за тези 7 години ремонтите струваха по малко от тези на мойто уно за 4 години. преди 4 години тази кола я продадох за 1000 лв. на 300 000 хил. км. като двата амортесьора и бяха оригиналните и половината ляв праг го нямаше, и си купих уното. уникален автомобил. въпреки това ако сега трябва да копувам кола никога няма да е рено. забелязвам, че относно дизеловото рено си доволен така че май приключихме.
                    Да, така е, по-възрастен съм от теб, ама може би не чак толкова! Майтапя се, на 46 години съм и може би синовете ми са на твоите години.Въпрос няма, Рено са доста добри автомобили, не по-добри от Фиат, но с по-добри традиции в България.За новите Пежо и Ситроен и дума не отварям.Достатъчно е човек да прочете отзивите на НОВИТЕ СОБСТВЕНИЦИ в ЕДНОИМЕННИТЕ САЙТОВЕ.Няма да ги цитирам, който има интерес ще го направи! БОЛНИЯТ въпрос е, че марката ФИАТ, не се радва на почитатели в България.Може би много време и години ще минат докато ние в този форум открием РУБРИКА за новите модели, равностойни /СЕГА/ на ПЕЖО 206,307...СИТРОЕН С4, С3,С2 .. както при тях! Няма какво да се заблуждаваме, доста по-беден, по социален статус форум сме от тях. Това разбира се е по причина, че ТЪПАЦИТЕ ВНОСИТЕЛИ НА ФИАТ, не са успяли да наложат марката, да дадат добър собствен лизинг и условия..... а и нашите машинки поддържат все още НЕОПРАВДАНО ВИСОКИ ЦЕНИ СПРЯМО КОНКУРЕНЦИЯТА.Ами сравнете бе ПИЧОВЕ! Днес, докато зареждах на OMV "Красна поляна" надникнах в шоурума на СУЗУКИ.Ами кво да говорим, Игнис 4Х4 е по-евтин от нашата красавица ПАНДА 4Х4... а, пък двувратия модел с мотор 1.5VVTI/японско производство/ още повече!Да, но не забравяте ,че имат още ДВА конкурентни модела, АЛТО и ВАГОН!!! Още по-евтини!Така, че само някой луд фен...може да си купи нов ФИАТ! А кажете колко такива има във форума последните ДВЕ ГОДИНИ!!!! Според мен ДВА БРОЯ, като последният не си казва и е в НЕЛЕГАЛНОСТ..... ма той беше май и модератор?!!! Темата е доста сложна, трябва да се продължи и анализира! Аре стига с това БРАВО и БРАВА!
                    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                    Коментар


                      #11
                      стана ми интересно - дано не ми сметнете топика за имам няколко въпроса:- до колкото знам рено са правили двигатели само и единствено за леките автомобили на волво, до момента когато поделението за леки коли на волво не стана собственост на форд. поделението на волво за камиони, винаги е било сибственост на волво, и е използвало изключително дгитатеки произведени от волво. прав ли съм?- не че дизелите ме интересуват много, но напоследък много се шуми около дизеловите двигатели на тойота D-4D. какво им е уникалното примерно в сравнение с JTD? JTD изглежда далеч по-добро. При еднакъв разход JTD 16v на STILO е 150 к.с. а D-4D на королата е едва 116 к.с?!? та некой ако мое да ме осветли този въпрос..
                      "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                      (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                      Коментар


                        #12
                        Mitko написа:
                        charlie написа:
                        стана ми интересно - дано не ми сметнете топика за имам няколко въпроса:- до колкото знам рено са правили двигатели само и единствено за леките автомобили на волво, до момента когато поделението за леки коли на волво не стана собственост на форд. поделението на волво за камиони, винаги е било сибственост на волво, и е използвало изключително дгитатеки произведени от волво. прав ли съм?- не че дизелите ме интересуват много, но напоследък много се шуми около дизеловите двигатели на тойота D-4D. какво им е уникалното примерно в сравнение с JTD? JTD изглежда далеч по-добро. При еднакъв разход JTD 16v на STILO е 150 к.с. а D-4D на королата е едва 116 к.с?!? та некой ако мое да ме осветли този въпрос..
                        Ще натрупаме малко offtopic. D-4D си е обикновен common-rail 1-во поколение. Системата която FIAT продаде на Bosch и сега се вгражда в почти всички дизели без VW където е помпа-дюза. Разликата е, че FIAT вече имат MultiJet - 2-ро поколение common-rail.
                        рено купи камионите волво почти по същото време когато форд купи леките автомобили на волво.новият 2.2 D-4D на тойота авенсис е 177 к.с. и има 400 н.м. въртящ момент.MultiJet - а ще се окаже супер, което много ме радва.лично за мен няма по качествени двг. от японските.
                        UNO 1.0 FIRE & TIPO 1.4 I.E

                        Коментар


                          #13
                          everton написа:
                          новият 2.2 D-4D на тойота авенсис е 177 к.с. и има 400 н.м. въртящ момент.
                          Е то от 10 литров мотор може и 1 000 000 н.м. въртящ момент да извадят...
                          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                          Нека Силата на бъде с Нас...

                          Коментар


                            #14
                            everton написа:
                            новият 2.2 D-4D на тойота авенсис е 177 к.с. и има 400 н.м. въртящ момент.MultiJet - а ще се окаже супер, което много ме радва.лично за мен няма по качествени двг. от японските.
                            е да, но този двигател тук май е орязан на 150 к.с.може би заради акцизаа мотора, за който писа Митко май ще се монтира и в Кромакоято попада в класа на Авенсис
                            2015 Renault Megane Expression GT
                            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                            Всичко за FIAT Bravo 2007

                            Коментар


                              #15
                              Mitko написа:
                              Ами не са единствените:Manufacturer: Alfa-Romeo Max. output: 199.7 PS (197.0 bhp) (146.9 kW)@4000 rpm Max. torque: 400.0 Nm (295 lbft) (40.8 kgm)@2000 rpm Specific output: 82.5 bhp/litre Specific torque: 167.57 Nm/litreНякой каза ли 200 коня
                              Абе Митко недей така сега ... То за тоя двигател няма начин извънземните да не са им помогнали на италианците.Пък като се счупи макаронаджийския двигател - на Марс ли ще търсят части или на Луната? Нали знаеш "японско качество"! Да не говорим пък за "германското качество"!
                              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                              Нека Силата на бъде с Нас...

                              Коментар

                              Working...
                              X