Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колеги, да си кажа мъката!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колеги, да си кажа мъката!

    За голямо мое съжаление вече 4-ти ден колата ми е в бокса.. вторник вечерта прегря и си изплю всичкия антифриз през едно от винтчетата за обезвъздушаване! разбира се от сервиза казаха "че си му е дошло времето", въпреки че 5 часа по рано бърникаха точно охладителната с-ма! абе тая тема я оставяме без коментар!лошото е че като отвориха главата излезнаха още куп работи, каго започнем от болтовете и стигнем до пуловене на хидр. повдигачи. Най интересното беше, че като я взех колата преди година я вкарах в александър ауто за пълна смяна на консумативи с маркови такива, а сега като се отвори двигателя се оказа, че онези слабоумници:1-во Сложили са ремък гууд иър, вместо дайко, като разбира се си ми взеха пара за по-скъпия!2-ро две от ролките въобще не са сменени, като дори едната хрущи като я въртиш! било е въпрос на седмица две да откаже и да направя на салата двг-ля! разбира се прибраха си паричките за ролките!3-то ремъка беше разминат с един зъб /после що колата ми харчи 15!/4-то вариатора не беше сменен /по точно дори не бяха споменали че има ремонтни комплекти, за да вземат пак 150лв. като се разтрака яко след месец-два/и т.н.горепосочената смяна на консумативи бе извършена в рамките на 3 /три/ дни!!тука в офиса си лафиме с колегите на тая тема и един от шоферите ми вика "ти какво очакваш при положение че собствените им коли са пълни бараки"... оказа се че ползват една и съща мивка!Та призовавм колегите които си сервизират колите там да отидат на друго място за профилактика, защото в моя случай са се осрали зверски и благодарение на моето прегряване успях да спестя някой лев от клапани, бутала и валове!п.п. май темата е за магазини-сервизи + и -... ако прецените, че е така моля да я преместите!
    "То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.

    #2
    Не мое да раЗберем, шо пискаш Искал си да минеш тънко, е кво очакваш...Ако си искал, действително да ти направят както хората колата, е трябвало да отидеш в оториЗирания сервиЗ на Фиат............да ама там е скъпо. Е трай си тогава, и се радвай, че само това ти се е случило

    Коментар


      #3
      А защо не отидеш в Ал. Ауто пак да питаш кво става?
      N.Y. State of Mind

      Коментар


        #4
        156 m-jet написа:
        Не мое да раЗберем, шо пискаш Искал си да минеш тънко, е кво очакваш...Ако си искал, действително да ти направят както хората колата, е трябвало да отидеш в оториЗирания сервиЗ на Фиат............да ама там е скъпо. Е трай си тогава, и се радвай, че само това ти се е случило
        батенце ти за труд ще дадеш ли 1000лв.? айде цените на частите ги мани, ама е смешно да ми искат хиляда лева щата двигателя разбираш ли се откачал! въпроса не е че съм искал да мина тънко, а че съм платил за професионално свършена работа и то със скъпи части /ролки ескаеф, ремък дайко.. оставих им 500лв.!/, а резултата се вижда!
        "То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.

        Коментар


          #5
          sachma написа:
          А защо не птидеш в Ал. Ауто пак да питаш кво става?
          колега аз съм юрист и ми е ясно какво ще кажат.. тея работи са недоказуеми! а и колата ми е в насипно състояние!
          "То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.

          Коментар


            #6
            Еми колега прати им една данъчна проверка или поне се навикай барем ти мине, че аз много се нервирам от разни пишман майстори, преди седмица вкарахме колата на брат ми в един сервиз че го блъснаха малко и нали има каско........кур бате, кравата мъжка, освен дето му боядисали колата на пияна глава така май са направили целия ремонт. Добре че отидох с него като си я вземаше че първо като тръгнахме да пробваме колата и се оказа че забравили да обезвъздушат и нямаше спирачки, боята отекла тук таме, освен това боядисвана на открито и лака преди да изсъхне целия се напрашил.......абс - а се оказа изтръгнат яе нещо светело вътре и те решили проблема......аве идиоти всякакви има
            СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
            бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
            сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
            ИТАЛФЕСТ 2007

            Коментар


              #7
              Такива "майстори" трябва да се И да се направи списак на тези сервизи че да умрат от глад.Оторизиран или не сервиза си е сервиз и трябва да работи коректно с клиентите (демек нас).
              Stilo 1.9 JTD - 115 к.с.

              Коментар


                #8
                братле просто си се опарил без да питаш приятели и познати намираш си някои квартален или в по близък квартал маистор питаш нас или него какво и какви части ти трябват купуваш дето е по ефтино пак допитано от тас или него отиваш оставяш си колата и седиш до него по възможност да видиш какво и прави по колата и накрая и ти и тои доволен аз съм така 1 маистор в кб от сф си купих де що трябва отидох 1 ден преди 2ра смяна за работа към 9 до 11 ми смениха ремъците ролка масло и филтри като идваха и др хора да питат маистора тва онова и за тая екстра 45лв а можеше и по малко ама ми се шугавиха с бензиновия филтър дето е супер лесен за смяна ама нали е маистор но и затва съм до него да го контролирам така че тая работа ми излезна не съм смятал колко ма към 300лв + може би материали + труд .... а ти колко си дал боли ме сърцето щеше да си я стегнеш още дет не ти харесва с тия пари наи малкото музика да си сложиш
                Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
                Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
                Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

                Коментар


                  #9
                  toko написа:
                  sachma написа:
                  А защо не птидеш в Ал. Ауто пак да питаш кво става?
                  колега аз съм юрист и ми е ясно какво ще кажат.. тея работи са недоказуеми!
                  За съжаление в България е така...Е, дано занапред форумът ти бъде полезен да намериш своя сервиз и да знаеш къде да не ходиш!
                  N.Y. State of Mind

                  Коментар


                    #10
                    Явно по тия големите сервизи положението е страшно!!! Каточели е най-сигорно д аси намериш някой квартален майстор и да си се раязберете с него "От тук нататък ти ще се грижиш за колата ми, комшии сме" еди кво си еди що си Така няма много, много да те лъже.
                    Tipo 1.4 i.e. 92g. 160A1.046 -ex
                    Chevrolet Tacuma 1.4 - ex
                    Fiat Bravo 1.4 120k.с.

                    Коментар


                      #11
                      Аз също си патих от Александър Ауто. Исках да ги пробвам и за тази проба си плати 55 кинта. След това установих,че нищо не бяха ми направили, НИЩО. Колата стоя цял ден при тях и уж я бяха оправили . Да си ......

                      Коментар


                        #12
                        Колеги, благодаря за моралната подкрепа на всички!аз при тях ат тогава не съм стъпвал, защото сменяха тези консумативи 3 дни, като дори веднъж ме отпратиха, а аз имах запазен час! на втория ден им оставих коланта, отивам вечерта и те хората нищо не пипнали, та чак на третия ден /беше петък и може би са бързали да обявят ден на майстора/ си оставиха ръцете!темата я пускам повече като предупреждение просто като ходите там да знаете за какво става въпрос! а пък и съм далеч от мисълта че само аз съм опарен!
                        "То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.

                        Коментар


                          #13
                          На мене ми прави колата един много съвестен майстор в кв.Орландовци :D До сега каквото е направил нямам оплаквания,а и не взима скъпо
                          ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                          Коментар


                            #14
                            Abarth. написа:
                            На мене ми прави колата един много съвестен майстор в кв.Орландовци :D До сега каквото е направил нямам оплаквания,а и не взима скъпо
                            Улица Съединение ли?
                            N.Y. State of Mind

                            Коментар


                              #15
                              днес като случайно трябваше да откачам едното колело забелязах че маркучето на спирачките ми е яко напукано...даже гумаджията ми се накара малко че така съм оставил да се получи, докато не му казах, че съм го сменял преди 3-4 месеца. тогава нещо се беше запушило и трябваше да сменя и двете. и съответно отивам в александър ауто и си купувам "оригинални" маркучета. предполагам че старите бяха оригинални, защото доста трудно ги отвъртяха.мисълта ми е че ми бяха продали някакви буклуци на цената на оригинални резервни части. при което аз си знам, че съм сложил качествени консумативи и не предполагам че всеки момент може да ми откажат спирачките и да се размажа. това са снимки на маркучета от александър ауто на не повече от 4 месеца...p.s. докато сменях маркучетата едното протече по пукнатините - на това в формула1 му викат пълна оптимизация
                              Прикачени файлове
                              Fiat Brava 1.8 16V

                              Коментар

                              Working...
                              X