Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем след смяна на дискове и накладки.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем след смяна на дискове и накладки.

    След смяна на предни дискове и накладки (с благодарности за hit-ko) ми омекна педала на спирачките. Иначе спира горе долу нормално, особенно като се отчете, че не са се напаснали още, но педала е доста мек и трябва да се натиска яко.Монтажа е изпълнен правилно. Възможно ли е да е влязъл въздух при разширяването на цилиндърчето? Или нещо друго? Помагайте, че утре ще ми трябват спирачките много.
    Fiat Ritmo 105TC
    1600cc 105к.с.

    #2
    Ми обезвъздуши ги първо и ако няма резултат, тогава му мисли...
    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

    На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

    Коментар


      #3
      Слав написа:
      Ми обезвъздуши ги първо и ако няма резултат, тогава му мисли...
      Обезвъздушаването е лесно, но времето ми е кът и ако не е от въздух в системата (а просто не виждам как може да е влязъл, като не съм разхерметизирал нищо) може да се окаже че ми трябват някакви части, а да не мога да ги намеря в събота...
      Fiat Ritmo 105TC
      1600cc 105к.с.

      Коментар


        #4
        johnfound написа:
        Слав написа:
        Ми обезвъздуши ги първо и ако няма резултат, тогава му мисли...
        Обезвъздушаването е лесно, но времето ми е кът и ако не е от въздух в системата (а просто не виждам как може да е влязъл, като не съм разхерметизирал нищо) може да се окаже че ми трябват някакви части, а да не мога да ги намеря в събота...
        няма начин да влезе въздух в системата не са се напаснали още и затова така усещаш педала
        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
        UNO 1.0 FIRE

        Коментар


          #5
          stef написа:
          johnfound написа:
          Слав написа:
          Ми обезвъздуши ги първо и ако няма резултат, тогава му мисли...
          Обезвъздушаването е лесно, но времето ми е кът и ако не е от въздух в системата (а просто не виждам как може да е влязъл, като не съм разхерметизирал нищо) може да се окаже че ми трябват някакви части, а да не мога да ги намеря в събота...
          няма начин да влезе въздух в системата не са се напаснали още и затова така усещаш педала
          И аз се надявам да е така. Но не мога да си обясня откъде накъде ще се получава омекване на педала заради ненапаснати накладки. Между другото обезвъздушаването не промени почти нищо. Сега ми се струва малко по-твърд но май е на психологична основа Иначе спира отлично, но трябва да забиеш педала в пода.
          Fiat Ritmo 105TC
          1600cc 105к.с.

          Коментар

          Working...
          X