Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проходите - молба за инфо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проходите - молба за инфо

    Колеги, моля за информация. Интересувам се от състоянието на старопланинските проходи - всичко що е на изток от Троян - Кърнаре, та включително и него самия. Къде ще попадна на лунен пейзаж и къде пътя става за каране? Страшно много обичам да шофирам в планински месности и се спуквам от яд, ако пътя е надупчен и ми се разваля кефа... Състоянието на пътя е от първостепенно значение за мен, но ако имате инфо и за това къде е по-натоварено и къде - не, още по-добре Ето какво видях на картата: - Троян - Кърнаре - Шипка - Гурково - В. Търново (това трябва да е прохода на Републиката, ма не съм запознат, път номер 55) - Сливен - Елена - Лясковец (път номер 53) - Петолъчката - Върбица - Велики Преслав (път номер 7) или - Петолъчката - Котел - Омуртаг (път 4 - Карнобат - Смядово - Шумен (път 73)Благодаря...
    Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

    #2
    Имам опит в преминаването на първите 3 от изброените проходи.Настилката на Троян - Кърнаре е добра, като от южната страна е отлична, като нова. Но проходът не е лек, с много остри завои и серпентини, с голям наклон е.Проходът през Шипка е кошмарен от южната страна. Страшно разбит, дори слаломирането не помага да не попаднеш в някоя от ямите. Единственото предимство от преминаването през него е почти липсата на тежкотоварни превозни средства.Проходът на Републиката /"Хаинбоаз"/ като наклон е най-благоприятен. Минава се леко. Настилката на южната му част е перфектна, нова. Откъм юг при липса на трафик се изкачва на 4-та скорост. Северната му част е доста разбита, но и сравнение не може да става с Шипка. Голям недостатък на преминаването през "Хаинбоаз" са ужасно многобройните ТИР-ове, предимно турски. От тях спасение няма. Попаднеш ли между тях, особенно ако качваш откъм север, ще се движиш със скорост на костенурка.
    FIAT Idea 1.9 Multijet 2004 г.
    FIAT Tipo 1.4i.e. 1995 г. - предишен. Служи вярно над 9 години!

    Коментар


      #3
      Благодаря, колега.Доколкото разбрах - бягам от Шипка. Ще карам от юг на север, та ще помисля за Хаинбоаз. А може и Троянския да избера - кефи ме планинското
      Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

      Коментар


        #4
        Минаването през Шипка може да стане като от южната страна се ползва пътя до Бузлуджа.Само около 12 км. от пътя не е перфектен,но е много по-добре от това което от южната страна на прохода Шипка.Незнам обаче от кога е информацията на stivst,защото последно като минавах във вторник ми се стори,че е правен ремонт на пътя,поне в горната му част.Нека ако някой е минавал скоро през южната част на Шипка,да каже.

        Коментар


          #5
          vesko написа:
          Благодаря, колега.Доколкото разбрах - бягам от Шипка. Ще карам от юг на север, та ще помисля за Хаинбоаз. А може и Троянския да избера - кефи ме планинското
          Да,НО.... все-пак не забравяй жегите и възможността за прегряване на машинката! Внимавай!
          SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

          Коментар


            #6
            peho написа:
            ...Незнам обаче от кога е информацията на stivst,защото последно като минавах във вторник ми се стори,че е правен ремонт на пътя,поне в горната му част.Нека ако някой е минавал скоро през южната част на Шипка,да каже.
            Тази година съм минавал от там 2 пъти, за последно преди месец. След това не посмях. Нищо чудно междувременно да са започнали и ремонт. Но обемът на работите е толкова голям, че не ми се вярва да са изкърпили всичко.
            FIAT Idea 1.9 Multijet 2004 г.
            FIAT Tipo 1.4i.e. 1995 г. - предишен. Служи вярно над 9 години!

            Коментар


              #7
              Миналата неделя качвах Шипка откъм Габрово и се върнах обратно към Габрово, пътят е идеален. Пътувах от София през Тетевен, Рибарица, Шипково, Троян, Севлиево, до Габрово целият път беше префектен. Препоръчвам го на хора обичащи планински пътища.Поздрави,
              Lupo - The Monster
              Е83 3D

              Коментар


                #8
                Колега най добре през прохода на републиката. Дупките и Тировете се преживяват. Просто за 10 тина минути минаваш Южната страна нещо което не можеш да направиш през другите проходи

                Коментар


                  #9
                  geo_g написа:
                  Миналата неделя качвах Шипка откъм Габрово и се върнах обратно към Габрово, пътят е идеален. Пътувах от София през Тетевен, Рибарица, Шипково, Троян, Севлиево, до Габрово целият път беше префектен. Препоръчвам го на хора обичащи планински пътища.Поздрави,
                  Пътя, който описваш във втория абзац не е прохода "Шипка". "Шипка" е това с паметника на върха...
                  VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                  VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                  VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                  VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                  Нека Силата на бъде с Нас...

                  Коментар


                    #10
                    Първо писах за Шипка, качвах се до върха на Паметника на Шипка, а после се сетих да опиша на колегата целия маршрут по който пътувах. Само на писах за ягодите на върха на пътя м/у Тетевенско и Троянско, атм са страхотни.
                    Lupo - The Monster
                    Е83 3D

                    Коментар


                      #11
                      Благодаря на всички отзовали се. Избрах Хаинбоаз. От юг пътят е идеален, от север - лошичък. За щастие нямаше движение в моята посока, та мина безпроблемно...
                      Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                      Коментар


                        #12
                        не минавай през карнобат - шумен, щото е като след израелска бомбандировка в ливан минах оттам и за малко да вляза с пунтото в 1 дупка и да не мога да изляза слънчев бряг - обзор - пътя е без забележки
                        Fiat Punto 1.1-Синята птица
                        Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                        Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                        Коментар


                          #13
                          Колеги ще затварят прохода Шипка от южната страна за ремонт.Наскоро пътувах от Търново за Казанлък и реших да смъквам през Бъзлуджа.Оказа се че са изчистили пътя и закърпваха ямите в участъка вр.Шипка вр.Бузлуджа.Спрях до работниците да ги попитам защо го правят и те ми казаха че ще ремонтирват южната страна и движението ще се пренасочи през този участък.И така преминавате от там посетете Паметника/на Т.Живков изобретението/ да видите за какво става въпрос каква вандалщина.
                          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                          Коментар


                            #14
                            На 5.08 ще ходя до Рибарица. И като гледам по картата най- прекия път е Подбалканския и после през прохода Троян - Карнаре , но не съм минавал от 2-3 г. през него. Някой да има прясна информация за този проход. Знам че е най-стръмен и с най голяма надморска височина , но всички други ми се струват доста обиколни И евентуално дали Подбалканския път дали е натоварен . Мисля си че повечето курортисти към морето минават по магистрала Тракия ?
                            VW Bora Variant 1.6 16V '01

                            Коментар


                              #15
                              Ако тръгвам от София за Варна няма как просто да мина по АМ Тракия щото пътя въобще не е от там. Курортистите за южното черноморие минават по Тракия. От проходите най-красиф откъм асфалт е Хаинбоаз. Теб също те съветвам да минеш от там. Гледай да не пропуснеш отбивката за Гурково че май няма знак и отиваш направо в Казанлък.Троян-Кърнаре е висок проход, асфалта е равен, има твърде много завои и пътуването е по тежко. Но е красив проход. От там не минават много товарни коли, дори и леките коли са много малко. Зимата го затварят и реално няма какво да го разбие друго освен леда и водата зимата. От Бургас за Рибарица най-прекия, най-лекия и най-изгодния маршрут е: Бургас, Гурково, Велико Търново, Троян, Рибарица.Дупки и неравности има само 25 км по северния склон на Хаинбоаз - от предела до Килифарево... но се пътува.Приятно изкарване ви желая :D

                              Коментар

                              Working...
                              X