Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Относно грамотното писане...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Относно грамотното писане...

    Аз да предложа само! Не може ли да се назначат няколко човека за модератори, които да следят само и единствено постовете за правописни грешки?След като открият такава, да я отстраняват, без да пише никъде "поправено от Еди Кой Си"...Това да засяга всички нови постове (без старите такива).
    FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

    #2
    Re: Относно грамотното писане...

    Mazgarev написа:
    Аз да предложа само! Не може ли да се назначат няколко човека за модератори, които да следят само и единствено постовете за правописни грешки?След като открият такава, да я отстраняват, без да пише никъде "поправено от Еди Кой Си"...Това да засяга всички нови постове (без старите такива).
    съгласен съмтакива грешки ми правят впечатление
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Съгласен съм че се срещат страшно много грешки в постовете, но отчитате ли факта че много от колегите пишат на латиница и после чрез транслатор постват на кирилица и при това транслиране се получават голям процент от фонетичните грешки.
      Punto SX 1.1 55

      Коментар


        #4
        Предполагам, че освен да пишат, могат и да четат :D Това ми е любимото - "Телефон за спешни случай!"
        Lancia Delta II 2.0 LS 16V '93

        Коментар


          #5
          Аз смятам, че това е много добра идея.Лично аз я подкрепям с две ръце!
          == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

          На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

          Коментар


            #6
            За съжаление обаче трябват "доброволци"...Нека който е съгласен да каже!Нужни са няколко модератора, които да си разделят форумите. Например един човек, който да следи за "Консултации", един който да следи за по-малките, например: "Сервизи/Магазини", "Предложения за форума" и т.н., един който да следи за "Общи приказки" и така...Казвайте си - желаещите, без да се притеснявате!
            FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

            Коментар


              #7
              Mitko написа:
              Търсят се доброволци които да се ангажират да четат абсолютно всяка тема в областта за която отговарят.
              трудно се следи абсолютно всичконо чета всяка нова тема
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                #8
                Mitko написа:
                Търсят се доброволци които да се ангажират да четат абсолютно всяка тема в областта за която отговарят.
                Аз съм всеки ден на работа и всеки ден съм в нета(поне по 4 часа).Непрекъснато седя във форумите на Lancia и Fiat. Мога да взема раздела ремонти и проблеми...Дано да бъда полезен с нещо.
                == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                Коментар


                  #9
                  Аз съм готов да стана коректор в някоя рубрика. Ето какво предложение имам към колегите-коректори, на които им се занимава. Промените се отбелязват с червено първия път, а приблизително 24 часа по-късно текстът се сменя с нормално черен.От една страна някои ще се засегнат, но от друга - ще даде възможност на хората да подобрят правописа си, което е по-важно.

                  Коментар


                    #10
                    Mitko написа:
                    Търсят се доброволци които да се ангажират да четат абсолютно всяка тема в областта за която отговарят.
                    Доста задължаващо условие! А като добавим, че на някои хора изобщо трудно се схваща мисълта... Ама това е друга тема...Бих следил някой не особено голям раздел, защото и мен ме дразнят някои писания (нищо, че не е литературен форум). Но ангажимент за 100% покритие мисля никой не би поел (все пак всеки си има и други задължения, нали). Но и половината грешки да се поправят, пак ще е от полза, нали?
                    FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                    Коментар


                      #11
                      Pecho написа:
                      Mitko написа:
                      Търсят се доброволци които да се ангажират да четат абсолютно всяка тема в областта за която отговарят.
                      Доста задължаващо условие! А като добавим, че на някои хора изобщо трудно се схваща мисълта... Ама това е друга тема...Бих следил някой не особено голям раздел, защото и мен ме дразнят някои писания (нищо, че не е литературен форум). Но ангажимент за 100% покритие мисля никой не би поел (все пак всеки си има и други задължения, нали). Но и половината грешки да се поправят, пак ще е от полза, нали?
                      ...По-горе съм написал за разпределянето на форумите...
                      FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                      Коментар


                        #12
                        съгласен съм за раздела "FIAT завинаги"
                        2015 Renault Megane Expression GT
                        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                        Всичко за FIAT Bravo 2007

                        Коментар


                          #13
                          sev написа:
                          съгласен съм за раздела "FIAT завинаги"
                          Супер!Но си направи сметката, че в "Общи приказки" се пише много! За сметка на това пък в другите не се пише чак толкова...
                          FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                          Коментар


                            #14
                            Mazgarev написа:
                            sev написа:
                            съгласен съм за раздела "FIAT завинаги"
                            Супер!Но си направи сметката, че в "Общи приказки" се пише много! За сметка на това пък в другите не се пише чак толкова...
                            мислех да пиша за "Общи приказки", но като се замислих това е целият раздел :D
                            2015 Renault Megane Expression GT
                            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                            Всичко за FIAT Bravo 2007

                            Коментар


                              #15
                              колеги, идеята е добра, но... мойта работа, а предполагам и на други е свързана с перфектен правопис /за целта си има уърд редактори разбира се/ и спазване на протокол, но в извън формална обстановка определено съм не по малък простак от средностатистическия българин! аз посещавам форума за разтоварване и определено не ми се мисли за правопис, словоред и т.н.относно мненията, които се разчитат трудно.. ми не ги чета въобще!
                              "То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.

                              Коментар

                              Working...
                              X